V neděli 27.11. sehráli MŽ další ze svých zápasů, tentokrát na domácím ledě ve Strakonicích, kde přivítali celek MŽ z Rokycan. Kluci dnes chtěli vyhrát a připsat si cenné dva body do tabulky a nakonec se jim to podařilo, když v poslední třetině nastříleli soupeři pět gólů během osmi minut.

Hned ve druhé minutě první třetiny střílel Filip Andrle a hostující gólman předvedl perfektní semafor a branka z toho nebyla. V 7. minutě kluci neuhlídali útočnou modrou čáru a soupeř jel sám na našeho gólmana, kterému nedal šanci a zavěsil. Další šanci měl o minutu později Lukáš Vokoun, ale neproměnil. Z následného tlaku jsme přece jen vyrovnali, kdy po přihrávkách Václava Svach a Štěpáná Fábery skóroval Jonáš Nárovec. Ve 12. minutě kluci vstřelili vedoucí branku a úspěšným střelcem byl Šimon Kouba po přihrávkách Václava Svacha a Damiána Havla. Po vedoucí brance jsme trochu usnuli na vavřínech a soupeř nás několikrát přečíslil v poměru 2 na 1. První třetina skončila naší výhrou 2:1.

Druhá třetina 25. minuta a třetí radost v našich řadách, kdy po přihrávce Maxmiliána Schallera a Patrika Matašovského střílí Šimon Kouba svou druhou branku v utkání. Další šance tentokrát Filipa Andrleho gólem neskončila. Následnou přesilovou hru po faulu na Tomáše Hollara jsme nevyužili. Ve 30. minutě nás potrestal rozhodčí dvouminutovým trestem za hákování a v tomto oslabení jsme si vytvořili velkou šanci, kdy střelu Váši Svacha hostující gólman vyrazil. Vzápětí byl faulován Jan Janoch a síly na ledě se vyrovnaly. Při hře 4na4 střílel Tomáš Hollar a soupeř se štěstím střelu vyrazil do rohu. Ve 32. minutě střílí soupeř svou druhou branku, tentokrát ve vlastním oslabení. V této přesilovce přidal další gól Šimon Kouba po přihrávkách Maxe Schallera a Lukáše Vokouna a završil svůj hattrick. Po faulu na Tomáše Hollara hrajeme svou další přesilovku, ale gól již nepadl  a druhá třetina skončila stejně jako první 2:1 a v této chvíli vedeme v poměru 4:2.

Třetí třetina začala naším mírným tlakem, ale šance, které jsme si vytvořili jsme neproměnili. Ve 47. minutě je vyloučen Václav Svach za nedovolené bránění, ale oslabení jsme v klidu ubránili a nenechali soupeře přidat další gól. V 50. minutě je vyloučen další hráč hostí  a my využíváme přesilovou hru po pouhých 13. vteřinách, kdy další branku do své sbírky přidává Šimon Kouba po pěkných přihrávkách od Honzy Janocha a Filipa Andrleho. Osm minut před koncem poslední třetiny soupeř snižuje na rozdíl dvou branek. V 55. minutě střílí naši šestou branku Lukáš Vokoun po krásných přihrávkách od Tomáše Hollara a Maxe Schallera. Za dalších 20 sekund přidal naši další branku Jan Janoch po přihrávkách od Filipa Andrleho a Tomáše Hollara. Kluci mají chuť střílet a dotáhnout zápas do konečného vítězství a to dokazují svojí další brankou, kterou přidává Max Schaller a asistenci si připisují Šimon Kouba a Patrik Matašovský. Dvě minuty před koncem utkání ještě ujel Tomáš Hollar a pěkným blafákem přidal náš devátý gól. Stejně jako kluci byli navnaděni i rodiče a z tribuny se ozývalo přání desáté branky, která nakonec nepadla a konečný stav zápasu byl 9:3 pro nás a kluci si připsali zasloužené dva body do tabulky.

Dnes nemůžeme pochválit jednotlivce, ale celé mužstvo, protože se snažili a bojovali úplně všichni a nejhezčí z celého zápasu byla třetí třetina, kdy si kluci začali pěkně nahrávat a odměnou jim bylo pět krásných gólů. Musím také pochválit rodiče, kteří vytvořili skvělou atmosféru a svým povzbuzováním a fanděním hnali mužstvo k vítězství a zároveň jim též poděkovat, že ve svém snažení neustali ani ve chvílích, kdy se nám tolik nedařilo.