Ve třetím kole Krajské Ligy dorazili na strakonický led hokejisté Lokomotivy Veselí nad Lužnicí.

První třetinu více přerušoval hvizd rozhodčích, než aby si oba celky zahrály, šance přicházely převážně jen z útočných výpadů, jako v 5. Minutě domácí Richard Pitel odebral o kotouč Strelce a prověřil sám golmana Veselí Dvořáka. Jako první se ve svém útočném pásmu zabydleli na delší dobu hosté a to ve své přesilové hře, nebezpečně od modré pálil Mrázek a dorážející Bůžek ležícího Špilera nepřekonal. O minutu na to, ve svém oslabení, si najel na vyhození Roman Šulčík, ale v zakončení minul. V 11. Minutě opět aktivní Roman Šulčík vtrhl do veselské obrany a připravil palebnou pozici pro Radima Boušku, který minul. Ve 14. Minutě při další přesilové hře Veselí byl aktivní Roman Šulčík, který nastartoval a prodral se přes obránce lokomotivy, zakončení do protipohybu Dvořáka, jen těsně minulo prázdnou klec. A do třetice pokračovalo střelecké trápení, v 16. Minutě se blýskla první domácí formace ukázkovou akcí při přechodu do útočné třetiny a zakončující Šulčík sám nevyzrál na Dvořáka. Po první části odcházely mužstva za stavu 0:0.

Druhou třetinu byli aktivnější domácí i navzdory svému častému vyloučení. První branka zápasu přišla po rychlém průniku domácího Majora, který nahazoval před branku, kde si najížděl Ervin Binder a doklepl kotouč za Dvořákova záda, 1:0. O chvíli později v čase 27:52 se mohli domácí radovat podruhé, krásná akce první formace skončila brankou na 2:0, Roman Šulčík sice přihrávkou minul Richarda Pitla, ale dojíždějící Richard Kepl se tváří v tvář Dvořákovi nemýlil. Hosté mohli rychle odpovědět, dobrým napadáním vybnojoval Mrázek kotouč a našel najetého Bůžka, kterého vychytal Roman Špiler. Ve 36. Minutě hrozilo domácím přečíslení Lokomotivy 4 na 2, ale vracející se Ervín Binder hosty odebral o kotouč a vyslal do přečíslení Tetoura s Pitlem, Richard Pitel trefil z první přihrávku a zvýšil už na 3:0. O minutu později měla Lokomotiva výhodu přesilové hry, kterou využila, po střele Čápa se puk odrazil do výšky, kde ho basebalově odpálil do sítě Stanislav Bůžek, 3:1. V závěru druhé části měli domácí výhodu přesilové hry 5 na 3, kterou zužitkovali velmi rychle, Luskovu střelu od modré tečoval do sítě dvoubrankový střelec Ervín Binder.

Třetí třetinu načali gólově domácí, konečně se trefil Roman Šulčík, po akci první lajny trefil kotouč ze vzduchu, 5:1. Krátce na to pohrozili svým přečíslením hosté, ovšem Schmeid netrefil Čápovo přihrávku. Ve 48. Minutě měli také výhodu přesilové hry 5 na 3 hosté, kterou také bleskově využili, přihrávku přes brankoviště z první trefil Čáp a upravil skore na 5:2. V čase 50.48 se hosté dotáhli už na rozdíl dvou branek, Martin Čáp ukličkoval obránce Srba i golmana Špilera a snadno zakončil na 5:3. Tato akce byla také poslední, co Strakonice hostům dovolil a ve zbytku třetiny už jen obléhaly branku Dvořáka. Na konci 54. Minuty najel do útočného pásma Radim Bouška, přenechal do tandemu na rozjetého Richarda Kepla a ten svižnou ranou zápěstím trefil přesně mezi betony, 6:3. O minutu na to mohl dokončit hattrick Ervín Binder, který v samostatném uniku mířil jen do tyče. To co se nevydařilo Binderovi, tak se povedlo Keplovi, přesilové hře byl na konci akce první formace a střelou pod víko dovršil hattrick a skóre stanovil na 7:3, po této brance na závěrečné minuty přenechal Dvořák místo v brance náhradnímu brankáři Studnařovi. V poslední vyvinuli ještě domácí pořádný útočný tlak a měli řadu šancí, David Kovář si vybruslil z pozice obránce a trefil jen tyčku a poté po Pitlovo průniku, dorážel Černý opět jen do tyče.

HC Strakonice – TJ Lokomotiva Veselí nad Lužnicí 7:3 (0:0, 4:1, 3:2)

Sestava HC Strakonice: Špiler, Burda, Hodánek, Kovář, Velíšek, Kloud, Srb, Lusk, Papež, Michálek, Pitel, Šulčík, Kepl, Binder, Major, Tetour, Bouška, Procházka, Jícha, Kopecký, Černý

Branky HC Strakonice: Kepl 3x, Binder 2x, Pitel, Šulčík

Asistence HC Strakonice: Pitel2x, Major, Šulčík, Tetour, Kepl, Bouška, Binder, Lusk

Sestava TJ Lokomotiva Veselí nad Lužnicí: Dvořák, Studnař, Mrázek, bartoš, Schmeid, Chlaň, Homolka, Strelec, Dušek, Drs Jan, Drs Michael, Čáp, Bůžek, Marek, Liška, Hanzlík, Lomský

Branky TJ Lokomotiva Veselí nad Lužnicí: Čáp 2x, Bůžek

Asistence TJ Lokomotiva Veselí nad Lužnicí: Čáp, Drs

Vyloučení: 8:6