vs

Report

V sobotu od 17:00 nastoupili strakoničtí hokejisté ke svému prvnímu utkání v novém ročníku krajské ligy mužů. Ve Vertiv aréně hostili B-tým Pelhřimovských ledních medvědů. Papírové předpoklady s ohledem na minulou sezónu a první odehrané kolo nabádali pouze k jediné otázce, kolik Pelhřimov dostane. Ano bohužel se od minulé sezóny u hostů nic nezměnilo a vše nasvědčuje tomu, že si opět Lední medvědi objedou stadiony s 10-brankovými příděly. Zápas se odehrával v polo-tréninkovém tempu, který příliš diváckému oku nelahodil. Domácí po celý zápas plnili roli favorita. Většinu času se hrálo v soupeřově obranném pásmu. V méně záživných pasážích v pásmu středním. Na první gól si domácí fanoušci museli počkat do 11 minuty, kdy ve vlastním oslabení našlápl Ondra Dlouhý a bravůrně zakončeným blafákem do bekendu nad beton Polaty poslal domácí do vedení. Do konce třetiny ještě přidali branky Lukáš Hrubý (netradičně hrající na pozici obránce) a Martin Müller. V druhé třetině nejprve hosté snížili pěknou střelou do horního rohu Myslivcovi branky, poté ovšem opět převzali plně otěže utkání domácí a třemi brankami více méně stvrdili výsledek zápasu. Poslední třetina přinesla pro diváky asi nejzáživnější hokej. Padlo celkem sedm branek (5:2). Na ledě se začalo trochu jiskřit a hra získala náboj. Během třetí třetiny dostává 10 minutový trest za nesportovní chování kapitán mužstva Tomáš Růžička. O několik minut později Martin Müller trest ve hře za úder do oblasti hlavy a krku. Do konce zápasu došlo na obou stranách došlo ještě k několika vyloučením, ale o výsledku bylo de facto rozhodnuto. Za vyzdvihnutí stojí zejména výkon hostujícího gólmana Holaty, díky kterému si Pelhřimov neodvezl mnohem větší pouťovou nadílku. Jeho hbitá lapačka nejednou dokázala zabránit jistým strakonickým brankám. Bohužel pro něj nestačil na svižnou střelu Martina Všetečky, který vstřelil magickou  10. branku domácích (v zápase celkem 2:2). Hattrickem se prezentoval mladík Patrik Šebesta, aktivně tradičně hrálo duo Dlouhý – Bednařík, kteří budou v sezóně za rozdílové hráče. Příští ostrá prověrka na domácím ledě čeká Strakonice za 14 dnů proti Spartaku Soběslav.

HC Strakonice – HC Lední Medvědi Pelhřimov B 11:3 (3:0, 3:1, 5:2)
Góly a nahrávky:
11. Dlouhý, 14. L. Hrubý (L. Bednařík), 18. M. Müller (M. Všetečka), 30. Samohejl (M. Müller, M. Všetečka), 33. P. Šebesta (Mikeš), 39. M. Všetečka (Dlouhý, Samohejl), 43. T. Růžička, 43. Samohejl, 44. P. Šebesta (Kopenec), 57. M. Všetečka (Škoda), 59. P. Šebesta – 22. B. Svoboda (Kaminski), 49. Kadleček (Zadražil), 51. J. Vrátný (B. Svoboda, Bříza).
Rozhodčí: Trnka – Diviš, Mašek.
Vyloučení: 9:8, navíc T. Růžička (Strakonice), Barták (Pelhřimov) oba 10 minut, M. Müller (Strakonice) do konce.
Využití: 2:1.
V oslabení: 3:0.
Diváků: 350.
HC Strakonice: Myslivec – Škoda, M. Hrubý, M. Všetečka, L. Hrubý, D. Kovář, Kopenec, od 41. navíc M. Kordík – P. Šebesta, Mikeš, P. Řehoř, T. Růžička (49. Menšík), Ruda, Samohejl, M. Müller (49. Křenek), Dlouhý, L. Bednařík. Trenéři Milan Řehoř a Stanislav Kašpar.
Pelhřimov B: Holata – Kadleček, Bříza, Sapík, Linhart – Šulák, M. Buchta, J. Vrátný, B. Svoboda, Zadražil, Kaminski, Barták, D. Vrátný. Trenér Radek Šáda.

Tým
HC STRAKONICE