vs

Report

V plánovaném víkendovém dvoukole se naši borci utkali v pátek s šumavským rivalem z Vimperka (v neděli míří do Milevska). Utkání začalo ve vysokém tempu a již v první minutě jsme mohli jít do vedení, kdy kapitán Tomáš Růžička vybídl nahrávkou osamoceného Davida Rudu, který trestuhodně minul odkrytou Podskalského klec. Vimpersky brankář stojící mimo branku nakonec efektně kotouč chytil. Za pár minut se nám naskytla první přesilová hra v zápase, avšak výraznější akci jsme si nedokázali vytvořit. První vyloučení jako by předznamenalo, že dnes opět hru 5-5 diváci v zápase Strakonice – Vimperk neuvidí. Sudí Macák vyloučil na každé straně 12 hráčů a padaly také vyšší tresty. Ale pojďme zpět do první třetiny. Po naší přesilovce se váhy obracejí a po krátké chvilce hrajeme ve 3. Vimperští sehráli přesilovku o poznání lépe, avšak Pepa Štrobl dokázal uhájit čisté konto. V 10. minutě se poprvé mění skóre. Křížnou nahrávku do pásma zachytává u levého mantinelu Lukáš Bednařík, který krátkou nahrávkou k levému kruhu nachází Tomáše Růžičku, který z první posílá puk na osamoceného Davida Rudu, který zkušeně zakončuje nad beton padajícího Podskalského – 1:0. Po vstřeleném gólu se nám naskytá možnost přesilové hry, kterou jsme bohužel neodehráli dobře. Po ztrátě puku ve středním pásmu se dostal ke kotouči hostující Hanzal, který tváří v tvář nedal Štroblovi šanci 1:1. Na další branku si diváci museli počkat do 16. minuty. Po individuální akci Ondry Dlouhého, který zavezl puk až před Podskalského, se před brankovištěm hostů vytvořila skrumáž, ve které se nejlépe orientoval Patrik Šebesta – 2:1. Tímto výsledkem taktéž skončila první třetina.

Druhé dějství přineslo již více taktickou hrou. Naši hráči začali dominovat díky lepšímu bruslení. Vimperk hrozil z rychlým výpadů a po individuálních chybách našich hráčů. Ve 28. minutě po vyhraném vhazování prokázal přehled Jarda Hřebíček, který přesným pasem našel v rohu stojícího Tomáše Růžičku, který prokázal své schopnosti nahrávače a přesným pasem vybídl Lukáše Bednaříka ke vstřelení třetí branky – 3:1. O dvě minuty později se na Podskalského řítil Marek Hrubý. Podskalský si dobře vybruslil a zmenšil střelecký úhel, avšak nepočítal s tím, že Marek zasekne a předá puk Pavlovi Samohejlovi, který se zametením do prázdné branky již neměl problém – 4:1. Vimperští však zápas nevzdali a neustále ohrožovali domácí branku, kterou výtečně bránil Pepa Štrobl.

Třetí třetina byla zahájena ubráněním oslabení 3:5. Ve třetí třetině podal skvělý výkon Kuba Kopenec, obětavými zákroky, klíčovými a přesnými vyhozeními nedával hostujícím útočníkům šanci. Mezi 48-50. minutou zazvonila za Pepou Štroblem třikrát branková konstrukce, ale skóre se neměnilo. Na ledě se začalo jiskřit a Vimperáci přitvrdili kolikrát až za hranici tvrdosti. Zákeřné fauly u mantinelu však sudí Macák nepotrestal. Výsledkem nemohlo být nic jiného než potyčka, ze které vyplynula regulérní bitka, ve které Kuba Kopenec převálcoval Hořejše a o absolutním vítězi utkání tak bylo rozhodnuto.

Hráči zápasu: Pepa Štrobl a Kuba Kopenec.

Zápas také ohodnotil trenér Milan Řehoř:

Porazili jste ve šlágru kola Vimperk, jak byste tento zápas hodnotil?

M. Ř. Do zápasu jsme vstoupili proti lídrovi ligy, hráče jsem upozorňoval na trio zkušených hráčů Suchánka, Hanzala, Chaloupku a apeloval jsem na hráče aby do utkání šli a potvrdili tři body z Veselí a hlavně aby se neopakovalo poslední domácí utkání se Soběslaví. Důležité bylo abychom se nebáli hrát s kotoučem, abychom hodně kombinovali a drželi jsme si svojí vlastní hru.

Musím se zeptat na výkon Kuby Kopence, jehož výkon se nám dnes velice líbil a svůj výkon vygradoval ve třetí třetině, kdy smáznul v rohovnické vložce svého soupeře z Vimperka, což k takovému utkání jistě patří.

M. Ř. Je to kluk kterej na sobě neuvěřitelně pracuje, chce hrát a zlepšovat se. Pravda je, že to k takovému zápasu patří. Já jsem se taky pral, když jsem byl mladší a bylo to takhle vyhecovaný (úsměv). Je spousta diváků, bylo to ve třetí třetině, bylo to hodně nahecovaný, takže toto mu rozhodně vyčítat nebudu. Za nás to bylo jinak, my jsme dostali dvě minuty, sedli jsme si a pak jsme mohli normálně pokračovat…

Na konec se zeptám, zda jsi musel před třetí třetinou upozorňovat hráče, aby se nenechali nějak vyprovokovat třeba zákeřným faulem?

M. Ř. Tak na tohle jsem je nějak extra neupozorňoval. Hlavně jsem hráče upozorňoval, abychom hráli hlavně ze zajištěný obrany, abychom se s tím moc nepárali ve svojí obranný třetině, vyhodili to klidně i do střední třetiny a tam abychom na ně nastoupili a znepříjemňovali jim rozehrávku.

Ještě mi to nedá a zeptám se. Přežili všichni hráči ve zdraví, přece jen teď před dalším nedělním zápasem?

M. Ř. No, je tam Honza Hřebíček, kterej je otřesenej, přijela pro něj záchranka, protože se mu motala hlava, ale potom už dorazil zpět, takže by to mělo být dobré. Jinak by snad měli být všichni zdravotně v pořádku a připraveni na nedělní zápas v Milevsku.

HC Strakonice – HC Vimperk 4:1 (2:1, 2:0, 0:0)
Góly a nahrávky:
10. Ruda (T. Růžička, L. Bednařík), 16. P. Šebesta (Dlouhý), 28. L. Bednařík (T. Růžička, Jar. Hřebíček), 30. Samohejl (M. Hrubý, T. Růžička) – 11. J. Hanzal.
Rozhodčí: Macák – Zelenka, Jan Kubeš.
Vyloučení: 12:12, navíc Ruda (Strakonice), J. Hanzal (Vimperk) oba 10 minut, Kopenec (Strakonice), Horejš (Vimperk) oba 5 minut + do konce.
Využití: 0:0.
Diváků: 870.
HC Strakonice: Štrobl – M. Všetečka, L. Hrubý, L. Hrubý, Jan Hřebíček, Jar. Hřebíček, Kopenec (54. Jiřinec), D. Škoda – P. Řehoř, Pašek, P. Šebesta, L. Bednařík (46. J. Švec), T. Růžička, Ruda (30. Samohejl), Křenek, Mikeš, Dlouhý. Trenér Milan Řehoř.
HC Vimperk: Podskalský – O. Předota, Chaloupka, Chval, J. Předota, Kačmár, Horejš – Bojer, J. Hanzal, Paule, R. Sitter, R. Suchánek ml., J. Sitter, Binder, Korous, M. Novotný (21. P. Novotný). Trenéři Milan Stárek a Pavel Předota.

Tým1st2nd3rdOTVýsledek
HC STRAKONICE2204