vs

Report

V druhém přípravném utkání se strakoničtí hokejisté utkali s druholigovým celkem z Českých Budějovic – David Servisem. Hosté vstupovali do utkání v roli favorita, což prokázali hned v prvním střídání. Po zavezení kotouče do našeho obraného pásma musel nejprve Pepa Štrobl hbitě zasáhnout levým betonem, avšak na následující tvrdou a přesnou střelu Petra Škopka od modré čáry již nestačil. Hosté se tedy ujali vedení 1:0 a dostali tak utkání pod svou kontrolu. Po 30s od obdrženého gólu se hostům naskytla možnost přesilové hry, ale domácí branku výrazněji neohrozili. Ve 4. minutě se poprvé výrazněji prosazují domácí, kdy Marek Hrubý vybídl křížným pasem Lukáše Bednaříka, který však nedokázal v těžké střelecké pozici přesně zamířit. V 9. minutě se blýskl Pepa Štrobl sérií zákroků a udržel tak pouze jednobrankový rozdíl. Od 10 do 14 minuty se nám naskytla hra dvou přesilových her. Bohužel soupeř zkušeně kontroloval hru, dokázal vyhazovat a vyhrávat osobní souboje ve svém obraném pásmu, a tak jsme se do výraznějšího zakončení nedostali. Do konce třetiny měli hosté více ze hry, ale skóre se již neměnilo.

Do začátku druhého dějství opět naskočili lépe Servismani. Díky dvěma slepeným brankám z 23. a 24. minuty odskočili na rozdíl tří branek. Nejprve se trefil po křížném pasu přesnou střelou nad levý Štroblův beton Jan Bárta a poté jak přes kopírák Jakub Šuhaj. Pro naše borce to byla studená sprcha, přesto se nenechali nelichotivým vývojem odradit. Ve 28. minutě se naskytla možnost na snížení díky přesilové hře. Bohužel pro nás opět udeřili hosté a to ze samostatného úniku. Za obranou si na útočné modré počkal na nahrávku Lukáš Sumerauer, který blafákem zkušeně zakončil za Štroblova záda.

Za strakonické dokázal snížit v 34. minutě ve vlastním oslabení po sólu přes celé hřiště Ondra Dlouhý. Gól vliv domácím krev do žil, avšak rozhodčí Vovčko byl proti. V 36. minutě nás opět vylučuje a do konce druhé třetiny se tak dohrává více méně v nerovnoměrném počtu hráčů.

Třetí třetina začala v podobném duchu jako první a druhá, tedy poměrně rychlou brankou hostů. Střelou na lapačku překonal bezmocného Štrobla, který příliš neviděl, Jan Trumer. Hosté vedli 5:1 pevně drželi otěže zápasu ve svých rukách. Během třetí třetiny se Strakoničtí osmělují a podnikají do útočného pásma nebezpečné výpady. Do slibných střel se dostal kapitán Tomáš Růžička, který Jágrovo betony tvrdou přizemní střelou neprostřelil. Rovněž tvrdou střelou se snažil prosadit i Lukáš Bednařík, ale Jágr byl opět připraven. V 50. minutě se po nedorozumění v našem obraném pásmu dokázal prosadit Roman Šulčík, který na kruzích obehrál vyjetého Pepu Štrobla a pohodlně zasunul do odkryté svatyně – 1:6. V poslední 10-ti minutovce hrají domácí nejlépe z celého zápasu. Kombinace již začínají vycházet a zakončení jsou čím dál tím více nebezpečnější. V 53. minutě na 2:6 snižuje kapitán Tomáš Růžička a v 55. minutě po pěkné kombinační akci při přesilové hře Marek Hrubý po nahrávce Tomáše Růžičky.

Utkání s kvalitnějším soupeřem z vyšší soutěže bylo bezesporu přínosné. Odveta se bude konat příští týden v 17:45 v Českých Budějovicích.

HC Strakonice – HC David Servis ČB 3:6 (0:1, 1:3, 2:2)

Branky: 34. Dlouhý, 52. Růžička, 56. Hrubý – 1. Škopek, 23. Bárta, 24. Šuhaj, 29. Sumerauer, 41. Trumer, 50. Šulčík

Rozhodčí: Vovčko – Tuháček, Vavruška

Sestava HC Strakonice: Štrobl, Vastl – Kovář, Škoda, Hřebíček Jan, Kopenec, Topinka, Hrubý Marek, Franta – Bednařík, Růžička, Jiřinec, Řehoř Patrik, Mikeš, Dlouhý, Srb, Křenek, Švec, Menšík