vs

Report

K prvnímu přátelskému utkání vyrazili naši hokejisté na led středočeského klubu HC Příbram. Naše mužstvo, na jehož soupisce se objevilo i několik dorostenců mělo pomalejší začátek, ale postupně dokázalo s domácím mužstvem držet herní krok. Bohužel o osudu utkání rozhodla první třetina, kterou ovládli hráči domácích HC Příbram.

S mírným zpožděním začalo utkání, které bylo pro obě mužstva prvním zápasem v letní přípravě. Hladověji působili ze začátku domácí, kteří ihned v úvodu zamkli naše hokejisty v obranném pásmu, kde si několik šancí vytvořili domácí Dragoun a Gengel. Krátce po polovině první třetiny se domácí již dočkali, když se po kombinaci Svobody a Gengela dokázal prosadit domácí Rampfel – 1:0. O pár minut později zavezl domácí Císař puk za branku a po rychlé přihrávce před ní, nezaváhal Anděl – 2:0. V předposlední minutě první třetiny se naskytla příležitost naším hokejistům, když bylo nařízeno trestné střílení, ale bohužel Lukášovi Bednaříkovi nevyšlo zakončení, jak by si představoval, takže se stav nezměnil. Přišel tedy trest v podobě pravidla „nedáš – dostaneš“. Domácí se ihned po rozehrání dostali do kombinace a po ose Erben – Rampfel, skóroval Gengel a to téměř totožným způsobem,jako při druhém gólu 3:0. Do druhé třetiny vstoupili naši hráči lépe a dostali se i do několika zajímavých situací, ale buď domácí hráči za pomocí faulu, nebo domácí brankář, pomohli držet čisté konto. Téměř před polovinou zápasu se dostali domácí do úniku „dva na jednoho“, dvakrát si mezi sebou vyměnili puk a Svoboda pohotově zakončil již na 4:0 – asistence Gengel.  Ve 32. minutě se povedlo překonat domácího brankáře, když se po asistenci Lukáše Bednaříka prosadil Patrik Řehoř 4:1. Ačkoliv se ještě do konce třetiny dostali jak domácí tak hosté do několika šancí, skóre se již nezměnilo. A tak přišla třetina poslední, na góly ovšem nejbohatější. Lepší vstup do této třetiny měli naši hokejisté, když se hned ve 3. minutě dokázala prosadit dvojice Patriků – Šebesta přihrával, Řehoř skóroval – 4:2. V tuto chvíli byli naši hokejisté lepší a pouze smůla a brankář domácích stáli za tím, že se nepovedlo snížit stav na jediný gól. Naopak trestali opět domácí. Ve 46. minutě se po přihrávce Matouše dostal do samostatného úniku Gengel, který nezaváhal a navýšil skóre – 5:2. O chvíli později se v přesilové hře dokázal individuálně prosadit domácí Rejzek a přidal již šestý gól 6:2. O úpravu výsledku se postaral v 52. minutě utkání Jan Topinka, který tečoval před brankářem pokus Pavla Srba 6:3. Do konce utkání už se skóre nezměnilo a tak naši hokejisté v prvním zápase podlehli hostujícímu soupeři ze středočeské skupiny krajské ligy mužů.

Další z řady přípravných zápasů odehrají naši hokejisté na domácím stadiónu již tuto středu v 18:45, kdy soupeřem nebude nikdo jiný, než druholigový David Servis České Budějovice. Přijďte se na zimní stadión příjemně zchladit a podpořit naše hokejisty proti nelehkému soupeři.

HC Příbram – HC Strakonice 6:3 (3:0, 1:1, 2:2)

Branky: 12. Rampfel (Gengel, Svoboda), 16. Anděl (Císař), 19. Gengel (Rampfel, Erben), 29. Svoboda (Gengel, Matouš), 46. Gengel (Matouš), 48. Rejzek  –  32. Řehoř P. (Bednařík), 43. Řehoř P. (Šebesta), 52. Topinka (Srb P.)

Vyloučení: 9:6

Rozhodčí: Hruška – Jelínek, Nevařil

HC Příbram: Kodad, Froňka, Matouš, Grubner, Rampfel, Pokorný, Dolejš, Flieger, Šmejkal, Gengel, Svoboda, Císař, Rejzek, Anděl, Beneš, Furch, Dragoun, Erben

HC Strakonice: Myslivec, Štrobl, Hřebíček Jan, Kopenec, Řehoř M., Bednařík, Šebesta, Hrubý M., Vaněček, Babor, Křenek, Hrubý L., Topinka, Řehoř P., Srb P., Jiřinec, Vokoun, Menšík