V dalším zápase regionální ligy juniorů navázali naši hráči na dobré výkony z předchozích zápasů a připsali si do tabulky další vítězství. Samotné utkání pro náš web ohodnotil Radek Vaněček – vedoucí mužstva

Do zápasu vstupujeme jako již tradičně hrou na 4 obránce a 9 útočníků .  Během celé první dvacetiminutovky se hraje rychlý kombinační hokej se šancemi na obou stranách, chlapci si vzali k srdci opravdu všechny rady od trenérů a nenechají se zastrašit  výškovou  a fyzickou převahou domácích hráčů. Bruslíme, jsme u všech hráčů soupeře včas a napadáme soupeře. Během první části hry jsme se ubránili při dvou přesilových hrách soupeře.
        Do druhé části hry vstupujeme opět aktivní hrou a ve 29.min se konečně ujímáme vedení. Branku střílí Andrle po přihrávce Kouby 0:1. Dále si připravujeme brankové příležitosti . Ve 32.min mění stav zápasu Andrle po asistenci Kouby 0:2 . Po této brance do konce druhé části hry domácí tlačíme v jejich obranné třetině a máme více ze hry.  Do této doby ojedinělé propadnutí  a přečíslení od domácích hráčů řeší s přehledem chytající náš brankář.
         Na začátku třetí části hry na nás domácí samozřejmě vlétli, ale bojovností všech našich hráčů neinkasujeme. Ve 46.min dáváme další branku. Autorem je Kouba  0:3. Domácí se samozřejmě nevzdávají a čelíme místy až obrovskému tlaku . Ve 48.min ale již inkasujeme 1:3. Ale již v 51.min opět domácím střílí branku Andrle po nahrávce od Kouby 1:4 . Domácí  bojují a v 59.min snižuji 2:4.  Soupeř ještě zkouší hru bez brankáře, ale zápas končí bez změny stavu branek.

Kdo tento zápas sledoval, tak se mnou musí souhlasit, že mužstvo, které ještě před několika týdny šlo od prohry k prohře,  se začíná zvedat. Je to již třetí výhra v řadě za sebou (HC Hlinsko, HC Český Krumlov, DDM České Budějovice) a v tabulce míříme každý týden výše. Po tomto odehraném zápase musíme za předvedený výkon celé mužstvo pochválit .  Odehráli jsme zatím nejlepší zápas, který musel bavit diváky. Opět platí, že brankář je polovina úspěchu a Špiller mužstvo během celého zápasu držel. Premiéru mezi juniory  bojovností také zvládl věkem  dorostenec Široký.

HC DDM České Budějovice – HC Strakonice 2:4 (0:0, 0:2, 2:2)
Branky: 29. Andrle (Kouba),  32. Andrle (Kouba), 46. Kouba, 51. Andrle (Kouba)
HC Strakonice: Špiler (Hozman) – Hřebíček, Kolařík, Koryťák, Vaněček, Babor, Řehoř P., Kouba, Rendl, Andrle, Valdman, Vokoun, Hradský, Široký