O víkendu sehrály své zápasy jednotlivé výběry HC Strakonice.

HC Střelci Jindřichův Hradec 17:1

7. třída – hráno 21.11

HC Strakonice – TJ Lokomotiva Veselí nad Lužnicí 1:11 (0:3,1:1,0:7)
Branka: Šíma
HC Strakonice: Koryťák, Svoboda – Šíma, Šebesta, Matyska, Drabeš, Němec, Kodýdek – Prušák, Solařová, Hanzlík, Solař, Kouba, Benč, Vondrák, Smrž, Poklop
Informoval: Ladislav Kouba – vedoucí mužstva

Osmáci přivezli z J.Hradce bod po remíze 2:2
V sobotu 24.11.2018 odjeli naši osmáci za sychravého počasí do J.Hradce, kde na ně čekali domácí Střelci. Úvod utkání vypadal pro nás nadějně, když kluci začali velkým náporem, z čehož vytěžili ve druhé minutě přesilovou hru, po faulu soupeře a za necelou minutu dokonce šli do přesily 5 na 3. Bohužel této výhody nedokázali využít. Na začátku osmé minuty se soupeři podařilo po propadnutí našeho centra ve středním pásu ujet po levém křídle a otevřít skóre zápasu. Kluci hráli dál, vytvářeli si šance, ale nedařilo se jim překonat gólmana domácích. A tak v závěru třetiny udeřil soupeř a zvýšil na 2:0. Ve druhé třetině se klukům konečně podařilo prosadit, když na konci 26.minuty dostal puk do brány po odražené střele Ríši Kubíčka Martin Walter. Ve 33.minutě pak při nahazování Honzy Štěpánka zpoza brány před branku soupeře, si ten srazil puk do vlastní brány. Bylo vyrovnáno 2:2. Soupeř vyrovnání těžce nesl a začal hrát tvrdě a hlavně nečistě. Jen se štěstím vyvázl Ruda Prušák, na kterého se protihráč rozjel od středu hřiště a Rudu stojícího metr od hrazení čelem chtěl narazit na mantinel (v poslední chvíli se Ruda stačil uhnout). To samé platí o Robinovi Vondráčkovi, který se v poslední chvíli (v plné rychlosti) stačil vyhnout nastavenému kolenu protihráče. Je s podivem, že takto nechá hrát své hráče trenér, který je trenérem výběru jihočeského kraje (čili by nechal zranit hráče, kteří za výběr hrají) a měl by vštěpovat hráčům respekt k soupeři a principy „fair play“. Během druhé třetiny jsme měli ještě šance na zvýšení skóre, když se po pěkné přihrávce na modrou dostal do předbrankového prostoru Dominik Drabeš, ale gólově zakončit se mu nepodařilo. To Ruda Prušák gólově zakončil, ale pro zpracování kotouče ze vzduchu vysokou holí nebyl gól (a správně) uznán. Po skončení druhé třetiny si hlavní sudí zavolal oba kapitány a vysvětlil jim (hlavně soupeři), že takový styl hry nebude tolerovat. Třetí třetina zůstala bez branek a to i díky dobrým zákrokům Metoděje Císaře v bráně, který tým podržel. Pochvalu si zasloužil celý tým.
Další utkání hrajeme doma proti Plzni v neděli 2.12.2018 od 11:15 hod.
HC Střelci Jindřichův Hradec – HC Strakonice 2:2 (2:0, 0:2, 0:0)
Branky: 26 Walter (Kubíček), 33. Štěpánek
Informoval: Martin Walter – asistent trenéra a vedoucí mužstva