V sobotu 3.11. zavítali do strakonické Vertiv arény Rytíři z Hluboké nad Vltavou. O tom, že hosté přijedou bez bázně a hany, nebylo pochyb. Utkání začalo ve velkém stylu. Obrany obou týmů pokulhávaly za útoky, k vidění byla řada samostatných úniků i přečíslení. První třetina přinesla celkem 8 branek, domácí v ní zvítězili 5:3. Každý z týmů byl na ručník. Hlubočtí za nepříznivého stavu 4:1 pro domácí, posléze domácí po dvou rychlých brankách rytířů (náhle stav 4:3). První branku zápasu vstřelil při přesilové hře hrající trenér domácího celku Milan Řehoř, který si najel mezi kruhy, popovezl kotouč a tvrdou přízemní střelou prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Řada diváků v té chvíli zavzpomínala na pověstné Milanovo petelice. Vítězství domácí udrželi jen několik minut. O vyrovnání, se chybě domácích ve středním pásmu, postaral Pepa Miler, který nedal Myslivcovi šanci – 1:1. Poté následuje série vyloučení na obou stranách. Přesilové hry se však ani jednomu z týmů příliš nedařily. V druhé polovině první třetiny se náhle rozpoutala gólová smršť. Během 10 minut diváci viděli 6 branek a nutno podotknout, že jedna byla hezčí než druhá. Do gólového trháku se nejprve dostali domácí. Nejprve domácí pláchli ve vlastním oslabení, konkrétně Ondra Dlouhý podél levého mantinelu, který následně vybídl křížnou nahrávkou Honzu Hřebíčka k zakončení, který se nemýlil – 2:1. Na 3:1 zvýšil výstavní ranou do šibenice Lukáš Bednařík, kterému nechal kotouč v tandemu kapitán Tomáš Růžička. Na 4:1 poté zvýšil Ondra Dlouhý, takřka po identické akci, avšak kotouč za Daškovo záda bylo nutné ještě dorazit. V této chvilce si diváci a možná i někteří hráči řekli, že je hotovo, ale Rytíři své zbraně nesložili a utkání ještě zdramatizovali. Na 4:2 snižuje Miler po nenápadné střele, která propadla za Kubovo záda. O pár sekund později  doráží Šimek kotouč, po individuální akci Matyse, za bezmocného Myslivce. Rytíři jsou na koni a vyrovnání bylo cítit ve vzduchu. Uklidnění do domácích řad vnesla nádherná kombinace, při které Adam Mikeš nahrál do rohu Patrikovi Šebestovi, který z první našel před brankou volného Marka Hrubého, který se v zakončení nemýlil 5:3. Takto povedenou a infarktovou první třetinu jsme ve Strakonicích dlouho neviděli.

Druhá třetina byla ve znamení vyloučení a to zejména na domácí straně. Hostům se naskytla dlouhá přesilovka 5:3 (asi 3,5 minuty), kterou však nedokázali využít a možná také proto nemohli v utkání zvítězit :). Na 5:4 se nakonec podařilo hostům snížit dvakrát. V prvním případě vyrovnávací branka ještě nebyla uznána z důvodu dosažení branky rukou. V druhém případě byla situace mnohem jasnější. Domácí obraně ujel jeden z Rytířů a sám se řítil na Kubu Myslivce. Do bruslařského souboje se zapojil i Lukáš Bednařík, který v poslední chvíli zatáhl za záchranou brzdu a pro sudího Jílka bylo nařízení trestného střílení jednoznačnou volbou. Exekuce se ujal Moudrý, který moudře zakončil podél pravého Kubovo betonu – 5:4. O pět minut později se do zakončení dostal Lukáš Bednařík, který opět vymetl šibenici Daškovi svatyně 6:4. Tímto stavem byla zakončena i druhá třetina.

Ve třetí třetině dochází spíše k taktické bitvě. Ve 48. minutě se střelou, opět do šibenice, prezentuje Ondra Dlouhý 7:4. O 4 minuty později vyklepává poslední pavouky z Hlubocké branky brilantní střelou David Ruda, který se mezi kruhy hbitě otočil a nekompromisně zavěsil 8:4. V poslední minutě ještě koriguje skóre Bahula 8:5.

HC Strakonice – TJ Hluboká nad Vltavou Knights 8:5 (5:3, 1:1, 2:1)
Góly a nahrávky:
5. M. Řehoř (P. Šebesta), 11. Jan Hřebíček (Dlouhý), 14. L. Bednařík (T. Růžička, Ruda), 14. Dlouhý (P. Řehoř, Jan Hřebíček), 19. M. Hrubý (P. Šebesta, Mikeš), 38. L. Bednařík (T. Růžička), 48. Dlouhý (Jan Hřebíček), 52. Ruda (T. Růžička, M. Všetečka) – 7. Miler (Formánek), 18. Miler (E. Bahula, Moudrý), 18. J. Šimek (Marys, Mil. Šesták), 33. Moudrý TS, 60. E. Bahula (Miler).
Rozhodčí:
Jílek – Maxa, Mašek.
Vyloučení: 9:5, navíc Matys (Hluboká) 10 minut, Kantor (Hluboká) 5 minut + do konce.
Využití: 1:0.
V oslabení: 1:0.
Diváků: 510.
HC Strakonice: Myslivec – D. Škoda, M. Řehoř, Jan Hřebíček, M. Hrubý, Jar. Hřebíček, M. Všetečka – Menšík, Jiřinec, Dlouhý, Ruda, T. Růžička, L. Bednařík, Mikeš, P. Řehoř, P. Šebesta. Trenéři Milan Řehoř a Stanislav Kašpar.
TJ Hluboká: Dašek – Dušek, Robin Rákosník, Žlůva, Heřmánek, Formánek, Hejda – Moudrý, Miler, E. Bahula, Matys (28. – 40. Kantor), Mil. Šesták, J. Šimek, Matěj Dvořák, Fiala, Maurenz. Trenér Miroslav Šulista.
Hrálo se 3. listopadu.

Pozápasové rozhovory:

Marek Hrubý dnes poprvé v sezóně rozvlnil síťku 🙂

Další utkání úspěšně za vámi, tobě se povedlo bodovat, takže asi převládá spokojenost, že?

M. H. Určitě spokojenost! Bylo to utkání nahoru dolu, padlo hodně gólů, bylo to určitě atraktivní pro diváky, co víc si přát (úsměv). Konečně se mi povedlo prolomit střeleckou smůlu, na to jsem osobně už čekal. Jinak teda pohodový výkon (úsměv).

Ty ses musel dnes opravdu zapotit, obránců máme málo…

M. H. No je pravda, že ve třetí třetině už jsme hráli na dvě obranné dvojice, což mně osobně vyhovuje, že jsem furt na ledě a hodně si zahraju, takže ano zapotil jsem se, ale proto to hrajeme (úsměv).

Marku, musím se zeptat, jak to vypadá s bratrem Lukášem?

M. H. Lukáše už pustili z nemocnice, dostal krunýř na krk, vypadá, že je v pohodě a dnes už byl i v hledišti přímo, takže super!

Když už jsme u té tvé první branky v sezóně, mohl bys jí popsat?

M. H. Tak tam mi to perfektně připravil Šéba (Patrik Šebesta – pozn. redakce), já jsem si sjel z modré čáry a už to bylo jen „zametení“ do prázdné brány.

V dalším zápase hrajete v Jindřichově Hradci…

M. H. Hraje se v neděli, ještě k tomu až od 18. hod, takže to není uplně dobrý, ale jedeme tam vyhrát!

Utkání pro náš web ohodnotili oba trenéři…

Do Strakonic jste nepřijeli pouze bránit, což je velice sympatické, jak byste ohodnotil dnešní utkání?

M.Š. My jsme odehráli další z řady zápasů, kdy se nám podařilo vsítit pět gólů, ale bohužel dnes jsme jich osm obdrželi… Rozhodující byla asi hned ta první třetina, která skončila 5:3. Pro diváky to muselo být velice atraktivní, pro nás trenéry to bylo na infarkt (úsměv). Rozhodně si myslím, že tady ve Strakonicích se nebude snadno vyhrávat. My teď budeme muset potrénovat a připravit se na další zápasy. Určitě bychom chtěli uhrát ještě nějaké body, než začneme hrát domácí zápasy, což bude 9. prosince. Ačkoliv jsme prohráli o tři góly, tak si myslím, že jsme tady neudělali rozhodně žádnou ostudu. Jak jsem říkal, dopředu to bylo dobré, bohužel tam bylo pár defensivních individuálních chyb. Také si myslím, že jsme nevyužili některé přesilové hry, na rozdíl od domácích, což také rozhodlo. Domácí využili přesilové hry, dařilo se jim v útočné fázi a to vše rozhodlo. Pro diváky to musel být velmi atraktivní hokej.

Za stavu 5:3 vám nebyl uznán gól, myslíte, že to byl rozhodující moment?

M.Š. To se těžko takhle zpětně hodnotí. Nechceme být určitě ublížení, kluci říkali, že to bylo ramenem, rozhodčí to neuznal, že to bylo rukou… To jsou takové momenty… Rozhodně se na to nechceme vymlouvat, nechceme na to žehrat, nebo to nějak řešit. Udělali jsme více chyb, hlavně v obranné fázi a myslím, že jsme nebyli tak důrazní a efektivní v koncovce jako domácí. Šance jsme měli, domácí je využili, my jsme je nevyužili. Domácí trefovali víka, což jsem snad v letošní sezóně ještě neviděl, aby nám někdo dal takhle krásně trefené góly přímo pod vingl. Teď jsme se o tom bavili i v kabině, že to je potom radost i pro diváky, když padají takhle krásné branky. Divák si dnes opravdu přišel určitě na své. Závěrem bych chtěl říct, že jsme opravdu dle mého žádnou ostudu dnes neudělali a myslím, že máme nakročeno k tomu, abychom se o play off opravdu poprali.

Máte za sebou domácí utkání, které se určitě nejen výsledkově povedlo, jak byste jej ohodnotil?

S.K. Čekal nás velice těžký zápas proti Hluboké, která šla v poslední době nejen výsledkově neskutečně nahoru a vzhledem k naší situaci co se týká zranění, tak se musím přiznat, že jsem měl z utkání i strach…

Po první třetině tým vedl 5:3, co se říká v kabině hráčům, po takové třetině, která se výsledkově doslova „utrhne ze řetězu“?

S.K. No tak nejprve se musím ještě vrátit k první třetině… Když jsme vedli 4:1, tak si opět někteří hráči začali myslet, že je hotovo a že máme tzv. uděláno a ono ejhle, dopadlo to přesně, jak to dopadlo… Dvě hrubé chyby, stav 4:3…Ale po takových chybách …(přemýšlí), to bylo až neskutečné.

Máme neskutečnou smůlu na zranění, jak to vypadá s obránci?

S.K. Hodně špatně, pokud už musíme šáhnout i po útočníkovi, aby nám hrál obranu, a to není první zápas, kdy to takto musíme lepit. Došlo to tak daleko, že dnes musel po pár zápasech hrát i trenér (Milan Řehoř – pozn. redakce), prostě nemáme beky a trápí nás to od začátku sezóny. Dnes nám na marodku přibyl Patrik Řehoř, což je tedy útočník, ale je to až frustrující, jakou na ta zranění máme smůlu. V dalším zápase jedeme do Jindřichova Hradce, kde to rozhodně taky nebude nic lehkého, tak uvidíme jak to bude vypadat. Rozhodně si dnes musíme vážit tří bodů a být za ně opravdu rádi.