V dalším zápase Krajské ligy mužů, zajížděli naši hráči na led soupeře z města Tábor. Po minulém jednoznačném a očekávaném vítězství se od tohoto zápasu čekalo větší drama. Do utkání zasáhl také Václav Pašek, nová posila týmu HC Strakonice, který přišel z druholigového Písku. Samotné utkání probíhalo v neskutečně rychlém tempu, kdy se první třetina stihla za necelých 27 minut, čili oproti minulému zápasu byl vidět „zcela jiný sport“. Akce střídala akci a bylo k vidění několik zajímavých střel na obou stranách. V 16. minutě se ujal puku Lukáš Bednařík, ukázal jak má šikovné ruce a z jeho precizní přihrávky vytěžil úvodní gól kapitán Tomáš Růžička – 0:1. Tímto výsledkem skončila i první třetina. Druhá třetina, která výsledkově rozhodla o celém utkání pokračovala v nastoleném tempu, čemuž se lépe přizpůsobili naši hráči a v rozmezí čtyř minut rozhodli o osudu utkání. Nejprve se po kombinaci Lukáše Bednaříka a Tomáše Růžičky trefil Lukáš Hrubý – 0:2. Chvilku na to si vzal puk pro sebe Patrik Šebesta a skóre opět navýšil – 0:3. Čtyřminutovku hrůzy, z pohledu domácích, dokonal Pavel Samohejl s Václavem Paškem, když si v úniku dvakrát vyměnili puk a prvně jmenovaný neměl problém vsítit branku – 0:4. Krátce před druhou sirénou se po přihrávce Patrika Šebesty trefil podruhé Tomáš Růžička – 0:5. Nástup do poslední třetiny vyšel lépe domácím, když se jim po dvou minutách povedlo korigovat skóre zásluhou Pavla Jankovského – 1:5. Konečné slovo ovšem měli opět naši hráči, když se po krásné kombinaci Jakuba Jiřince a Patrika Šebesty trefil Adam Mikeš a stanovil konečný výsledek na 1:6.

V dalším zápase nás na domácím ledě čeká Soběslav, která se vždy prezentuje fyzicky náročným hokejem a bude potřeba hodně bojovnosti, abychom udrželi dosavadní neporazitelnost. Takže v sobotu 13.10. od 17hod. všihcni do Vertiv arény a pojďme společně držet palce naším hokejistům!

Samotné utkání pro náš web ohodnotil trenér HC Strakonice Stanislav Kašpar.

Máte za sebou další utkání, jak byste jej ohodnotil?

S.K. Já bych řekl, že to bylo jedno z těch kvalitnějších utkání, kdy soupeř chtěl hrát hokej, hrál hokej a hrál ho dobře. Zaplať pánbůh, jim tam nespadly první tři brejky, které tam měli, a dá se říct, že my jsme vytěžili z minima maximum.

První zápas odehrál Václav Pašek, nová posila HC Strakonice, jak jste viděl jeho výkon?

S.K. Tak nedá se úplně hodnotit po prvním utkání, ale je vidět, že Venca hokej hrál a má to v sobě. V současné chvíli potřebuje hlavně potrénovat a troufám si tvrdit, že potom bude hrát opravdu dobře.

Jediný gól jsme inkasovali na začátku třetí třetiny. Dá se tedy říct, že Jakub je v laufu, skvěle funguje obrana, či co za tím osobně vidíte?

S.K. Myslím, že je to všechno dohromady. Kubovi se dnes opravdu dařilo a obrana až na drobné výpadky, hlavně na začátku, fungovala celej zápas tak jak by měla.

HC Tábor B – HC Strakonice 1:6 (0:1, 0:4, 1:1)
Góly a nahrávky43. Jankovský – 16. Růžička (Bednařík), 25. Hrubý (Růžička, Bednařík), 29. Šebesta, 29. Samohejl (Pašek), 39. Růžička (Šebesta), 46. Mikeš (Šebesta, Jiřinec).
Rozhodčí: Trnka – Bělohlav, Macháček.
Vyloučení: 6:4.
Využití: 0:0.
Diváků: 55
Tábor B: Novák (46. Bartoň) – Růžek, Kanov, Hastrman, Ošmyk, Hubáček, Hošek P., Hošek T.,– Hubáček, Kadilák ml., Prštický, Jankovský, Pospíchal, Kratochvíl, Novák, Jelínek, Syrovátka, Pípal. Trenéři Štěpán Kadilák st. a Petr Škulina.
Strakonice: Myslivec – Hrubý M., Škoda, Hrubý L., Všetečka, Kopenec, Kovář – Jiřinec, Mikeš, Šebesta,  Bednařík, Růžička, Ruda, Samohejl, Křenek, Pašek. Trenéři Milan Řehoř a Stanislav Kašpar.