Seriál rozhovorů pokračuje. Tentokrát jsme si popovídali s trenérem A teamu Stanislavem Kašparem.

Máte za sebou 5 přípravných zápasů, poprosím o krátké hodnocení těchto matchů.

S.K. Hodnotit takhle vše dohromady je hodně těžké, protože v každém zápase byla prakticky jiná sestava, takže těžko z toho něco celkově usuzovat, ale určitě nám tyto přátelské zápasy ukázaly, kde nás „bota tlačí“ a na čem bychom měli zapracovat.

Při přípravných zápasech došlo také k dvojutkání s druholigovým soupeřem, byly slyšet na toto dvojutkání jak pozitivní, tak negativní reakce, jak vidíte takovouto konfrontaci vy osobně?

S.K. Každý těžký zápas, je pro nás jen dobrý. Dá se říct, že „jen víc a větší kapky“.

Pojďme ke kádru. Změnil se hodně přes letní přestávku?

S.K. Kádr zůstal přes léto prakticky stejný, vedení se snažilo jej ještě doplnit. Dalo by se směle říct, že lidí je dost, ale hráčů málo…

Pozornému divákovi také jistě neuniklo, že se zraněním se potýká Jakub Myslivec, také jsme v přípravných zápasech nezaregistrovali zatím Jakuba Majora, jak to tedy vypadá s těmito hráči?

S.K. Kuba Myslivec už týden trénuje. Zítra půjde do prvního zápasu, protože už ho také potřebujeme vidět v zátěži. Zatím nevím, jak to bude s Jakubem Majorem. Když jsme s ním naposledy mluvili, tak slíbil, že by rád hrál, ale jak říkám, zatím nevím, jak to bude.

Tak jako loňský rok, čeká náš výběr konfrontace se soupeřem, z Německé nižší soutěže, který i pro fanoušky bývá minimálně zajímavý. Jak se na utkání těšíte a co od něho očekáváte?

S.K. Je to naše poslední přípravné utkání před sezónou, takže už by to mělo vypadat a vyústit v to co bychom rádi hráli, ale když se člověk podívá, na to kolik lidí chodí na trénink, tak je vůbec složité, dát ten mančaft dohromady. Hodně nám chybí obránci, tady nás těžce „tlačí bota“ a sehnat dnes dobrého obránce, to je opravdu kumšt. Bylo by určitě dobré, aby někteří hráči spadli tzv. na zem a začali si uvědomovat, že i když se povedlo loňský rok vyhrát, tak úspěch nepřijde sám a jak je známo obhájit mistrovský titul je tisíckrát těžší, než ho jednou vyhrát. Pokud si to nedají dohromady hlavně v hlavě, tak se budeme za čas divit.

Abychom neskončili úplně negativně, v poslední době se objevily informace o tom, jak posiluje mužstvo Telče, který bude již třetím rokem naším soupeřem v Krajské lize, co na to říkáte?

S.K. Tam je známý hokejový trojúhelník, který si hokejově pomáhá (Žďár, Havl. Brod, Znojmo) a je známo, že hráči, kteří se nedostanou do první a do druhé ligy většinou končí právě v Telči.

Tento víkend, se rozběhne Krajská liga, chtěl bych se tedy na úplný závěr zeptat, zda vidíte osobně nějakého favorita?

S.K. Zatím si netroufám vůbec odhadovat, částečně napovědět by mohlo první kolo, kde se ukáže, jak na tom jsou jednotlivé týmy a jak se budou „prát“ s nastávající sezónou.

Foto: Jan Škrle