V předposledním domácím zápase se naši hokejisté utkali s celkem z Hluboké nad Vltavou. Tento, vždy nepříjemný soupeř, vedený trenérským matadorem Miroslavem Šulistou nastoupil teprve k prvnímu zápasu v letošní sezóně, a tak se dala očekávat od hostujících hráčů velká bojovnost a chuť do hokeje.

Hned po vhození úvodní bully se naši hráči nastěhovali do obranného pásma hostů, ale po nepřesném zakončení se do brejku dostali hosté a svojí první šanci dokázal proměnit v gól hostující  Miller – 0:1. Naši hokejisté se tímto bleskovým úvodem nenechali rozhodit a již v 6. minutě bylo srovnáno, když se od modré čáry trefil přesně Tomáš Růžička – 1:1. V 8. minutě se před hostující brankou snažil zakončit Adam Mikeš, ale hostující brankář předvedl fantastický zásah lapačkou, do níž ukryl „polymerizovaný produkt ropy“. O minutu později se dostali hosté opět do vedení, když se prosadil od modré čáry hostující Matas – 1:2. Z vedení se ale hosté neradovali dlouho. V 10. minutě od modré čáry napřáhl Marek Hrubý a nedal gólmanovi šanci – 2:2. V druhé polovině první třetiny se naši hokejisté dostali ještě do několika šancí, ale ani Růžička, Šebesta, ba ani navrátilec Ruda nedokázali zamířit přesně, a tak se oba celky rozešly po první třetině smírně 2:2. Ve 23. minutě se po skvělé individuální akci prosadil Lukáš Bednařík a krásným zakončením nedal hostujícímu gólmanovi šanci – 3:2. Poté hrála Hluboká přesilovou hru, ve které se dostali její hráči do několika zakončení, ale skvěle si počínal brankář Vastl. Ve 34. minutě došlo ke změně brankářů u hostů, kdy Michálek vystřídal doposud chytajícího Daška. Obě mužstva se snažila, ale finální fáze nedovolila nikomu skórovat. Když už se zdálo, že po druhé části půjdou naši hokejisté do šaten s vedením, vyslal hostující Šimek za modrou čarou „žblabuňku“, která k překvapení všech skončila až v síti – 3:3. Ve 46. minutě došlo ke kombinaci Šebesta – Hrubý, z čehož těžil Patrik Řehoř, který sám před gólmanem nezaváhal a uklidil touš k tyči – 4:3. O necelých sedm minut později si pro sebe vzal puk Martin Müller, udělal si z hostujících hráčů slalomovou dráhu a mezi betony gólmana zavěsil – 5:3. Pět minut před koncem se hosté dočkali snížení, když se sám před brankou ocitl Šesták a nekompromisně skóroval – 5:4. Odpověď na tento gól, ale byla velice rychlá. Už o necelou minutu později se puku zmocnil Marek Hrubý, přihrál Patriku Šebestovi, který se okolo hostujících obránců přehnal jako „Berlínský expres“ a nad ramenem bezmocného gólmana zakončil – 6:4. Ačkoliv měli poté hosté ještě výhodu přesilové hry a zkusili i hru bez brankaře, stav se již do konce zápasu nezměnil.

V posledním domácím přátelském zápase se naši hokejisté představí 22.9. proti soupeři ESC VESC VILSHOFENER WÖLFE.

HC Strakonice – TJ Hluboká nad Vltavou Knights 6:4 (2:2, 1:1. 3:1).

Góly a nahrávky: 6. T. Růžička (P. Šebesta), 10. M. Hrubý, 23. L. Bednařík, 46. P. Řehoř (M. Hrubý, P. Šebesta), 53. M. Müller, 56. P. Šebesta (M. Hrubý) – 1. Miler, 9. Matas (Šesták), 39. Šimek (Formánek), 55. Šesták (Fiala).

Rozhodčí: Jílek – Diviš, Tuháček,

Vyloučení: 6:8, navíc M. Müller (Strakonice) a Fiala (Hluboká) oba 10 minut