Ke čtvrtému přípravnému utkání nastoupili hokejisté HC Strakonice na domácím ledě proti středočeskému soupeři HC Příbram. Sestava byla opět tvořena jak zkušenými hráči, tak mladíky, kteří mají možnost chytit příležitost za pačesy. V brance domácích nastoupil David Doubek.

Utkání nabídlo na přípravné utkání poměrně atraktivní podívanou. Obě mužstva se prezentovala útočnou hrou a tak se diváci nenudili. K prvnímu přípravnému utkání nastoupil za domácí obránce Martin Všetečka, který v první třetině hýřil aktivitou a mnohokrát vyslal na hostujícího gólmana nebezpečný projektil od modré čáry. Poprvé tak učinil hned první minutě, ale Lukáš Froňka byl pozorný. Do podobné situace se oba aktéři dostali ve 3. minutě, vítězem minisouboje byl opět Froňka. V 6. minutě se našemu týmu naskytla možnost přesilové hry, během které se našemu týmu podařilo vstřelit branku, která nakonec nebyla uznána z důvodu předčasného přerušení hry rozhodčím.

V 8. minutě se dostali hosté do přečíslení dva na nikoho, ale situaci nezvládli již na modré čáře, neboť se navzájem vystavili do postavení mimo hru. V 10. minutě při naší přesilovce dvakrát nebezpečně zaměstnal hostujícího brankáře Marek Hrubý, ale skóre se ještě neměnilo. Ve 12. minutě se blýskl David Doubek dvěma pohotovými zákroky proti výborně hrajícímu Janu Rejzkovi, který patřil mezi nejaktivnější muže příbramského týmu. Ve 14. minutě opět Rejzek donutil k zákroku Davida Doubka. V 15. minutě se do slibné situace dostal Lukáš Hrubý, ale hostující branku pouze přestřelil. Během 15. a 18. minuty se podařilo hostům vsítit branku. Nejprve v 15. minutě nedal Doubkovi šanci David Šmejkal, který se nekrytý objevil před domácí brankou a přesně zamířil nad lapačku domácího gómana. O tři minuty později tentýž hráč opět po pěkné kombinaci hostujícího týmu zasunul puk do odkryté branky.

Hosté se dostali do dvoubrankového trháku a zbytek první třetiny si takřka bez problémů pohlídali. Výjimku zaznamenal dobře bruslící Patrik Šebesta, který se dostal do bekhendového zakončení, které vychytal Froňka.

Začátek druhé třetiny opět začínají hosté aktivně a dobře kombinují. V 22. minutě snižujeme po matematickém nahození kapitána Tomáše Růžičky, jehož přihrávku srazil do vlastní branky pod úhlem 90° jeden z hostujících hráčů – 1:2. Ve 23. minutě si prohazuje rukou do jízdy puk Pavel Srb, zaváží kotouč do hostujícího pásma a přihrávkou vybídl Václava Menšíka, který vyrovnává na 2:2. V 6. minutě nám sudí opět neuznává gól, neboť byl puk vyseknut z pod brankáře. Výsledkem je přesilová hra pro hosty, která se za minutu posiluje na počet 5 na 3. Po pár sekundách se dvojnásobnou přesilovku daří hostům využití Arnoštem Rampflem 2:3. V 8. minutě se do úniku dostal Václav Menšík, přebruslil obranu hostů a svižnou střelou zakončil nad Froňkovo vyrážečku – 3:3. Hra získává tempu a šance střídá šanci. Ve 14. minutě bylo nařízeno trestné střílení, které bohužel Václav Menšík neproměnil v souladu s pravidly.

Ve 14. minutě jsme nastřelili po střele z mezikruží hostující tyč. Ve 34. minutě je vyloučen domácí kapitán na dvě minuty za hrubost, načež dostává 10ti minutový trest za nesportovní chování a následně trest do konce utkání za výřečnost. Ve vlastním oslabení však dokázala zahrozit trojice Jiřinec – Bednařík – Marek Hrubý, který střelou mezi beton a vyrážečku strhává poprvé v utkání vedení na naší stranu 4:3. Ve 37. minutě pláchl domácí obraně Patrik Šebesta, pravděpodobně překonal hostujícího brankáře střelou zápěstím pod horní tyčku. Sudí však místo uznaného gólu nařídil trestné střílení, které se domácím podařilo proměnit.

Po 28 sekundách úvodního hvizdu hosté snižují na rozdíl jedné branky 5:4. Na druhé straně se zanedlouho blízko ke vstřelení branky dostal Patrik Šebesta, ale puk zůstal několik centimetrů před červenou čárou.

Ve 48. minutě se ve vlastním oslabení dostala do přečíslení dva na jednoho dvojice Samohejl – Bednařík, přičemž druhý jmenovaný prostřelil hostujícího gólmana střelou mezi betony – 6:4. V 50. minutě se do přečíslení tentokrát 3 na 1 dostala trojice Šebesta – Jiřinec – a zakončující Kopenec – 7:4.

V 53. minutě se opět mění skóre, tentokráte na 8:4. Lukáš Hrubý vyvezl puk z poza branky, avšak v zakončení byl faulován. Pohotovou dorážkou Pavel Srb upravuje skóre na konečných 8:4.

Branky: 22. Růžička, 23. Menšík, 30. Menšík, 34. Hrubý Marek, 37. Bednařík, 48. Bednařík, 50. Kopenec, 53. Srb – 15. Šmejkal, 18. Šmejkal, 27. Rampfel, 41. Kadič

Sestava HC Strakonice: Doubek – Kovář, Škoda, Kordík, Kopenec, Všetečka, Hrubý Marek, Franta – Šebesta, Křenek, Jiřinec, Bednařík, Růžička, Samohejl, Srb, Hrubý, Menšík

Sestava HC Příbram: Froňka, Kodad – Matouš, Erben, Dolejš, Pokorný, Rampfel, Hlinka – Císař, Svoboda, Mácha, Rejzek, Anděl, Šmejkal, Kadič, Beneš