V předsezónním rozhovoru jsme stručně vyzpovídali útočníka Lukáše Bednaříka, #29. Lukáš v minulé sezóně patřil v první polovině mezi tahouny týmu a zároveň okupoval nejvyšší příčky v bodování strakonického klubu. To neuniklo zahraničním pozorovatelům z Německého Germeringu Wanderers, jehož dres po novém roce Lukáš oblékl.

1) Jak bys zhodnotil „suchou“ předsezónní přípravu?

Letní příprava probíhala v podobném stylu jako v loňském roce. Já jsem si dělal suchou přípravu spíš po svém. Rozhodli jsme se s klukama složit tým a hrát 1. ligu v in-line hokeji, kde jsme nakonec obsadili konečné 2. místo z celé ČR, takže doufám, že jsem kvalitně připravený.

2) S jakými cíli, nejen týmovými, ale i osobními vstupuješ do nadcházející sezóny?

Týmový cíl je pro mě jasný a jak jsem slíbil při odchodu do zahraničí, chci zažít postupovou euforii do 2. ligy. Mé osobní cíle k sezóně jsou nejvyšší. Chci mít z hokeje, co budeme předvádět, radost a samozřejmě chci být rozdílovým hráčem, který bude bavit naše skvělé fanoušky.

3) Konec minulé sezóny jsi strávil v německé Bayernlize. Mohl bys trochu tamější ligu a její úroveň přiblížit, případně porovnat s jihočeskou krajskou ligou?

Bayern liga je kvalitní soutěž. Pokud bych to měl srovnat na českou ligu tak to bude kombinace horších týmu z druhé ligy a lepších týmu z krajské soutěže. Na druhou stranu nehraje se tam moc kombinační hokej a největší rozdíl bych viděl v tom, že soutěž v Německu je tvrdší, chodí tam spousty cizinců (Kanaďani, Francouzi, Češi) chodí si tam zahrát i kluci, co mají i 1000 zápasů v extralize, někde to je vidět. Na druhou stranu si myslím, že Strakonice by se tam určitě neztratili :).

Lukášovi děkujeme za rozhovor!

foto: Jan Škrle