O rozhovor jsme požádali manažera hokejových Strakonic p. Romana Heimlicha. V rozhovoru jsme probrali několik témat, ať už se to týká A mužstva, nového názvu arény, ale probrali jsme i mládežnické výběry, nové tváře a vlastně vše co se kolem hokejových Strakonic v poslední době dělo a děje…

Strakonický divák ještě žije z eufórie, která se povedla vyvolat vítězstvím v krajské lize. Byl jste překvapen ze zájmu diváků, které se povedlo přivést na ZS při vrcholu sezóny, kdy se na rozhodující finále sešlo 2500 diváků?

R.H. Abych se přiznal, tak překvapen jsem nebyl. Byl jsem určitě potěšen zájmem diváků, ale vím, že pokud se ve Strakonicích hrají takovéto důležité zápasy a mužstvu se daří, tak jako už se to ukázalo několikrát, tak diváci vždy přijdou. Pravda je taková, že takový počet jako byl na finále (pozn. 2500 diváků), byl naposledy když se hrálo vítězné semifinále před pěti lety v derby proti Písku. Ale na druhou stranu je třeba říct, že na zápasy play off, či na zápasy s Vimperkem, tady chodí diváků vždy hodně a my jsme za to velmi rádi.

Strakoničtí hokejisté se sešli v pondělí již k prvnímu tréninku, dají už se teď prozradit nějaké novinky co se A teamu týče?

R.H. A team začal tzv. suchou přípravu, která se prozatím skládá z kondičních výběhů do Radošovic, kde na místním hřišti probíhá trénink, který je zakončen různými hrami. Tato fáze by měla trvat cca. 14 dní. Další fáze tréninků bude probíhat již v okolí zimního stadionu, ať už půjde o plavecký stadión, či posilovnu přímo na zimním stadionu. Závěr této přípravy bude zakončen tradičním přípravným zápasem ve fotbale proti týmu z Radošovic.

V pondělí se také budete účastnit konference, kde se bude řešit jízdní řád krajské ligy pro novou sezónu, co od něho očekáváte a s jakými úkoly na něj jedete?

R.H. Jedním z úkolů a cílů s kterými se budu účastnit je, abychom hráli na pouť tradičně zápas v domácím prostředí. Také bychom byli rádi, aby se krajské ligy účastnila mužstva která na tuto soutěž mají výkonnostně a neopakovala se tak situace z loňského roku, která byla navíc složitá i v tom, že se hrálo s lichým počtem účastníků, což plynulosti soutěže, určitě nepřidá.

Strakonický fanoušek, který se nezajímá pouze čistě o hokej, ale zajímá ho vše, co se kolem ZS děje, si jistě povšiml, že se opravuje parkoviště u tzv. Beranova dvora, vyplývá z této opravy i něco pro klub HC Strakonice?

R.H. Co se týká Beranova dvora, tak jsme určitě rádi, že se situace pohnula, protože na hokej chodí hodně lidí a opravdu na tom neopraveném parkovišti stačilo aby zapršelo a parkoviště se proměnilo v rozbahněné místo, kde měli problém nejen auta, ale i chodci. Další problém byl v tom, že šlo o tzv. neorganizované parkoviště, čili tato oprava bude skvělá i v tom, že návštěvníci, kteří zavítají a to nejen na hokej, uvidí organizované parkoviště a dodá to již tak pěknému areálu a okolí lepší punc. Nehledě na to, že na hezkém parkovišti může řidič zaparkovat bez obav, že se mu něco stane s autem. Chtěli bychom tímto poděkovat městu Strakonice, že se pro tuto opravu rozhodlo.

S novou sezónou se také změnil vzhled stadionu, kde se objevilo nové velké logo Vertiv Arény.  Spolupráce s hlavním sponzorem, tedy pokračuje?

R.H. Ano, připravili jsme ve spolupráci s hlavním sponzorem změnu názvu haly, která se od nové sezóny oficiálně nazývá Vertiv Aréna. Nová loga se také objeví na ledové ploše, dochází k opravám reklam na mantinelech. Co se týče mantinelů, je to práce složitější, protože na stadionu jsou mantinely ještě původní a reklamy se na ně musí namalovat nebo nalepit. Protože nejsou nijak chráněné, samozřejmě se při hokeji během sezóny poškodí a tak je po každé sezoně musíme opravovat, což nás stojí finanční prostředky. Na jiných stadionech jsou mantinely překryty plexisklem které lze sundat, reklama se namaluje nebo nalepí a znovu překryje, takže nemůže k jejímu poškození dojít. Před sezónou se také snažíme získat nové partnery a využít tak euforie, která tady opět začala plát naplno po triumfu v krajské lize.

Co se v nejbližší době tedy bude dít na ZS?

R.H. Tak v tuto chvíli řeší STARZ na zimním stadionu jisté opravy, protože byly zjištěny závady, které budou potřeba do začátku srpna, kdy by měla začít příprava na ledě, vyřešit. Co se týká A teamu, měl by na led naskočit právě první týden v srpnu. Již teď jsme začali vyjednávat o přátelských zápasech, které by měly přijít na řadu po půlce srpna. Kromě tradičních soupeřů, jako je Příbram, se nám ozval také jeden z Německých klubů, hrající stejnou soutěž, jakou hrálo loni mužstvo Pasova. Rádi bychom v přípravě hráli také s Pískem, Vimperkem a Milevskem.

Nesmíme také zapomenout na mládež, jsou nějaké změny v soutěžích?

R.H. Ano, ČSLH (pozn. Český svaz ledního hokeje) schválil novou strukturu a věkové kategorie mládežnických soutěží. Čili podle nového modelu se bude hrát regionální liga dorostu a liga juniorů, s případným postupem do finálové konference. HC Strakonice tradičně přihlásil soutěže ve všech mládežnických kategoriích. Na pozici trenéra nejmenších hokejistů nastoupil nový trenér Karel Hrůša a rovněž novým trenérem pro malé hokejisty se stal bývalý asistent mužů z Milevska p. Luboš Krupka, který bude zároveň zastávat funkci trenéra u vzniklého mužstva Juniorů. Rovněž všechny mládežnické kategorie již zahájili letní přípravu na novou sezónu.

Děkuji za rozhovor

Foto: Jan Škrle