O víkendu se odehrají v Ostravě finálové skupiny mistrovství ČR staršího a mladšího dorostu, kam se dostaly z play off  vždy čtyři nejlepší celky z extraligy těchto kategorií. Náš klub i naše fanoušky moc těší, že se klání o medaile také zúčastní odchovanci našeho klubu. Ve starším extraligovém dorostu HC Škody Plzeň úspěšně reprezentuje náš klub Matěj Kolda, který je dokonce kapitánem týmu a v brance nastupuje Lukáš Pilc. Ve starším extraligovém dorostu HC Motoru České Budějovice je pilířem obrany Patrik Škola, syn trenéra naší úspěšné 7. třídy Jiřího Školy. Trenéři Motoru si pro finálový turnaj staršího dorostu vybrali také dalšího našeho odchovance a oporu mladšího dorostu Motoru a reprezentanta ČR 16 Václava Svacha. Oba tyto týmy se utkají v semifinále turnaje, takže už teď je téměř jisté, že v nedělním finále, které poprvé v historii bude od 10.55 hodin přenášet přímo česká televize, uvidíme některého z našich odchovanců !  Druhou semifinálovou dvojici tvoří HC Sparta Praha a EC Red Buls Salcburk. V mladším dorostu se představí ve finálové skupině v dresu extraligové HC Škoda Plzeň další náš úspěšný odchovanec Tomáš Hollar. Tomu se skvěle dařilo v lize mladšího dorostu, kde patřil k nejlepším hráčům týmu i ligy a získal 47 bodů za 15 gólů a 32 asistencí a byl vůbec nejlepší v kladných bodech při pobytu na ledě, kdy měl +46 bodů. V semifinále nastoupí Škoda Plzeň proti Bílým Tygrům z Liberce. Druhou dvojici tvoří Zubři Přerov a Mountfield Hradec Králové.

Z dalších  našich odchovanců  patřil k oporám extraligových juniorů HC Motor České Budějovice Jakub Káník , kterého občasně trenéři využívali  i v Á týmu v lize mužů i v 2. lize v týmu David Servisu ČB. V týmu extraligového mladšího dorostu Motoru byl oporou druhý v bodování týmu Jan Janoch, s 35 body za 16 branek a 19 nahrávek. Škoda zranění, které ho vyřadilo z účasti na turnajích reprezentace ČR16, kam byl díky výborným výkonům vybrán. Dalšími  našimi hráči kteří nastupovali v sestavě mladšího dorostu Motoru ČB, podávali velmi dobré výkony a získávali první body za branky a nahrávky v extralize jsou Radek Dub a Petr Lukeš. Náš klub je na  naše odchovance velmi pyšný a přeje jim hodně dalších úspěchů.

Mgr. Roman Heimlich, místopředseda HC Strakonice

Foto Jan Škrle, na fotu Matěj Kolda a Veronika Bucifalová