Informace ohledně kvalifikace do II.NHL.

Vážení fanoušci strakonického hokeje. Proběhlo mnoho spekulací ohledně účasti strakonických hokejistů v kvalifikaci o II.NHL. Dovolte mi uvést vše na pravou míru. V několika posledních dnech probíhala intenzivní komunikace mezi zástupci našeho klubu, hráči a ČSLH o tom, jaká bude konečná podoba kvalifikace. Poslední možný datum přihlášení našeho týmu byla neděle 11.3.2018 respektive pondělí 12.3.2018 ráno. Na základě informací s ČSLH byly stanoveny hrací dny pro kvalifikaci pátek a neděle, což znamená, shodné s hracími dny play off. Tato informace bohužel kolidovala s odhodláním hráčů odehrát obě soutěže a hrát třeba i čtyři zápasy za týden. V tomto případě byly pouze dvě varianty, jak se kvalifikace zúčastnit.  Nehrát play off (případně vypadnout v prvním kole s JH) nebo mít k dispozici dva týmy, které by odehráli jak play off tak kvalifikaci v jeden den.

Bohužel hráčský kádr, který máme k dispozici, ještě oslabený o zraněné hráče z posledních zápasů, nám neumožnil postavit dva plnohodnotné týmy. Z tohoto důvodu jsme čekali do poslední chvíle, jak se bude vyvíjet první kolo play off. Jelikož se našim borcům podařilo přejít přes první kolo, budeme pokračovat v bojích o celkové vítězství v play off, což bylo od začátku naší prioritou. 

S pozdravem

Vedení HC Strakonice