V sobotu 10.3.2018 jsme vyrazili na poslední utkání na hřišti soupeře do Klatov (zbylé dva zápasy sezóny hrajeme na domácím ledě). Doma jsme Klatovy porazili 12:0 a i na jejich ledě jsme chtěli zahrát na vítězství. První třetina se vyvíjela dobře a vyhráli jsme ji 0:4. Druhou třetinu soupeř značně přitvrdil hru (ovšem většinou mimo rámec pravidel) a po jednom takovém zákroku odjel za pomoci spoluhráčů a zdravotní služby z ledu na střídačku Tomáš Lukeš se zraněnou levou rukou (v oblasti zápěstí). Protože bolest nepolevila, byl Tomáš odvezen na vyšetření do nemocnice, kde se ukázalo, že má zlomenou vřetení kost těsně u zápěstí a sezóna pro něj tak předčasně skončila.  Ve třetí třetině pak za stavu 1:8 předvedl likvidační zákrok kapitán domácích /M.Prokop/ na našeho Samuela Drančáka (naštěstí z něj Sam vyvázl bez zranění). To nenechalo chladným Ríšu Kubíčka, který se do o dva roky staršího soupeře pustil a pár ran mu uštědřil, než se rozhodčím podařilo hráče od sebe oddělit. Poté se rozdělovaly tresty. Pro našeho Ríšu 2min. za hrubost a pro kapitána soupeře trest 5min. + osobní trest do konce utkání (ten samý hráč byl vyloučen do konce zápasu i v prvním kole, když se hrálo u nás). Do konce utkání jsme vstřelili ještě 3 branky a utkání skončilo 1:11.

HC Klatovy – HC Strakonice 1:11 (0:4, 1:3, 0:4)

Branky: 3x Mat. Císař, Drančák, 2x Křivanec, Vondrášek, 1x Prušák

Asistence: 3x Vondrášek, Drančák, 2x Zralý, Kubíček, 1x Mat. Císař, Ryba

HC Strakonice: Vágner, Kurz – Šíma, Ryba, Zralý, Kubíček, Drančák, Walter, Lukeš, Prušák, Vondrášek, Křivanec, Mat. Císař