V dalším zápase přivítali naši hráči hosty z Pelhřimova. Hosté si zatím v soutěži nepřipsali ani bod a to se nezměnilo ani po tomto zápase. Naši hráči neponechali nic náhodě a proti hostům, kterých dorazilo velmi malé množství si s chutí zastříleli a nepřipustili žádné překvapení. K samotnému utkání. V šesté minutě se v přesilové hře dokázal prosadit domácí Papež a domácí kotel mohl poprvé slavit. O minutu později se dokázal prosadit hostující Svoboda, který prostřelil domácího brankaře Štrobla, který ovšem od té doby nepustil za svá záda, již žádný kotouč. O další minutu později vrátil domácím vedení loučící se Bednařík po skvělém zakončení. Od té doby si museli hosté připadat jako na kolotoči, čehož dokázal ještě v první třetině využít ke skorování postupně Samohejl, Křenek a Šebesta a domácí tak odcházeli do kabin za stavu 5:1. Těsně před polovinou utkání se ve vlastním oslabení dokázal po brejku prosadit Major a odstartoval tím další střelecké hody, které postupně využil Dlouhý, Müller a Hrubý a domácí diváci si začali přát pověstných „deset, deset“. Určitě se sluší podotknout, že hráči se bavili kombinacemi a většina zakončení byla opravdu velice hokejová a krásná na pohled. Jubilejní desátou branku vsítil ve třetí třetině Mikeš. Poté se dokázal dvakrát prosadit Hrubý a uzavřel tak hattrick. Když se v posledních pěti minutách dokázal prosadit ještě Major a Papež, bylo jasné, že si domácí připíší nejen tři body, ale také si vylepší celkové skore v tabulce, které může ještě před koncem soutěže hrát velikou roli. Co dodat závěrem? Čeká nás jistě velmi zajímavé a napínavé vyvrcholení krajské ligy a každé vítězství které může dodat jistotu a zvednout sebevědomí je skvělé a může hráče utužit před následujícími šesti zápasy, které budou určitě velmi těžké.

HC Strakonice – HC Lední Medvědi Pelhřimov B 14:1 (5:1, 4:0, 5:0)
Góly a nahrávky:
6. L. Papež (Topinka), 8. L. Bednařík (M. Hrubý), 9. Samohejl (M. Müller, Dlouhý), 15. Křenek (L. Papež), 16. P. Šebesta (L. Bednařík), 29. Major, 32. Dlouhý (D. Kovář, L. Bednařík), 33. M. Müller (Major), 38. M. Hrubý (P. Šebesta), 48. A. Mikeš (L. Bednařík), 50. M. Hrubý (L. Papež, Major), 54. M. Hrubý (D. Kovář), 55. Major (L. Papež, D. Škoda), 60. L. Papež (D. Kovář) – 7. B. Svoboda (J. Vrátný).
Rozhodčí: Macák – M. Matoušek, J. Macháček.
Vyloučení: 3:5, navíc Hráček (Pelhřimov) 10 minut.
Využití: 3:0.
V oslabení: 1:0.
Diváků: 380.
HC Strakonice: Štrobl – D. Škoda, M. Hrubý, Kordík (41. Jan Hřebíček), Topinka, D. Papež, D. Kovář – P. Šebesta, A. Mikeš, L. Bednařík, Dlouhý, M. Müller, Samohejl, Major, Křenek, L. Papež, od 41. navíc L. Hrubý, P. Srb, Kurečka.
Pelhřimov B: M. Urban – D. Vrátný, Hráček, Jan Doubek, Šípek – Nikodým, J. Vrátný, Moucha, Barták, Zadražil, B. Svoboda.