DOROST

HC Strakonice – TJ Slavoj Zbraslav 4:6 (2:1, 1:1, 1:4)

Branky: 2. Vokoun (Babor), 9. Mikeš (Řehoř), 33. Mikeš (Šebesta), 60. Mikeš (Řehoř)

Sestava: Reindl, Zeman – Kalářík, Hřebíček, Chval, Herc, Vítovec, Sulan, Žampach – Vokoun, Hokr, Hradský, Šebesta, Pála, Mikeš, Švec, Bida, Řehoř, Babor

7. TŘÍDA

Sedmáci první utkání v novém roce prohráli

K prvnímu utkání v novém roce jsme v sobotu 6.1. odjeli do Tábora.  Za týmem, který je na 3.místě tabulky právě  před našimi kluky. Zápas začal v rychlém tempu a oba týmy si vytvořily několik gólových příležitostí, které však nedokázaly využít. Ve 13.minutě přišlo vyloučení našeho Matyáše Císaře. Když se zdálo, že se ubráníme, byl za naší brankou v držení kotouče zfaulován obránce Ryba (rozhodčí nechal tento zákrok bez potrestání) a soupeři,

který takto získal kotouč se podařilo 10 vteřin před koncem přesilovky skórovat. Ve 36.minutě přidal soupeř další branku. Kluci však nepřestali hrát a ve 38.minutě snížili na 2:1 (Vondrášek). Když se ve 44.minutě podařilo srovnat na 2:2 (Vondrášek), doufali jsme, že přivezeme domů alespoň bod za remízu. Radost nastala, když se nám podařilo dát třetí gól (Prušák). K našemu velkému překvapení, však došlo k odvolání této branky (rozhodčí jako důvod uvedl, že branky bylo dosaženo  rukou/ Rudu Prušáka, který před bránou upadl-resp. byl sražen trefil puk do ruky, od které se odrazil do branky-čili žádné úmyslné zahrání rukou/). Pro kluky to byla rána a dá se říci, že to ovlivnilo zbytek zápasu. Když jsme šli v 51.minutě do oslabení, soupeř opět dokázal početní výhodu využít a ujmout se vedení na 3:2. Naši kluci se již nedokázali zkoncentrovat a veškeré pokusy o vyrovnání selhávaly. A tak když v 53.minutě přidal soupeř čtvrtou branku,  rozhodl tak o svém vítězství 4:2. Informoval Martin Walter, as. trenéra a ved. mužstva.

HC Tábor – HC Strakonice 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)

Branky: Vondrášek-2

Tresty: Císař Mat.-2, Drančák

Krajská liga přípavek II.část

V novém kalendářním roce čekala na 4. třídu HC Strakonice velká změna. Skončila jim 1. část (minihokeje) a začala 2. část sezony, která se již hraje na velké hřiště 3 x 15 minut a za faul se jezdí trestné střílení. K prvnímu utkání zajížděli Strakoničtí k „medvědům“ do Českého Krumlova.

Od začátku bylo vidět, že hrát na velké hřiště je pro kluky velká změna. Když byl v polovině utkání stav už 4:0 pro domácí, tak by málokdo věřil, že strakoničtí hráči odvezou nějaký bod domu. Ale mladíci ze Strakonic po prospalé první polovině dokázali během 4 minut vyrovnat na 4:4. Bohužel obdrželi 3 vteřiny před koncem druhé třetiny gól na 5:4. Po dvou třetinách byl výsledek vyrovnanější než v polovině zápasu a na hráčích byla vidět chuť urvat první vítězství. V závěrečné třetině dokázali naši kluci otočit skóre na 5:6, ale bohužel 4 minuty před koncem utkání domácí proměnili 4. trestné střílení z 5 a stanovili tak konečný výsledek na 6:6.

Klukům však patří VELKÁ POCHVALA za to, jak zvládli přechod na velké hřiště a hlavně, že i za nepříznivého stavu dokázali utkání otočit a získat bod. Informoval Martin Všetečka.

HC Slavoj Č.Krumlov – HC Strakonice 6:6 (1:0,4:4.1:2)

Branky: Müller 2, Čapek 2, Vondrášek,Bilík

Sestava: Šimáková,Rod,Majer,Menčík,Molhanc,Remiš, Krásová,Bilík,Vondrášek,Staněk,Čapek,Müller,Malina,Imenynynk,Grüber.

Další utkání hrají doma 13. 1. od 9:15 proti Lokomotivě Veselí nad Lužnicí