První utkání v novém roce znamenalo ostrý test pro naše hokejisty, kteří přivítali hráče z Vimperka. Utkání které se hrálo před fantastickou návštěvou přineslo množství emocí, krásné branky, ovšem z bodového zisku se nakonec radovali hosté. Ale pěkně po pořádku.

Domácí začali lépe a již v páté minutě se ujali vedení, když se po úniku dva na nikoho dokázal po krásné kombinaci prosadit domácí Müller, kterému asistoval Samohejl – 1:0. O čtyři minuty později bylo vedení již dvougolové, když se po dvou křížných přihrávkách přes hostující obranné pásmo dokázal prosadit Všetečka – 2:0. O chvíli později se pokoušel prosadit po levém křídle Bednařík, ale hostující brankář v bráně nezaváhal a stav se neměnil. Hokejové heslo říká, nedáš dostaneš a to se bohužel potvrdilo i tentokrát. Po nevyužité šanci domácích, se do brejku dostali hosté a ačkoliv první střelu Myslivec dokázal ještě chytit, tak na dorážku už byl krátký a hostující Bárta snížil stav – 2:1. O chvíli později se pokoušel na hostující obranu vyzrát Bednařík, ale skore se neměnilo. Neměnilo se ani při domácím oslabení, kdy si ovšem paradoxně největší šanci vybojovali právě domácí, když Samohejl vybojoval puk na modré čáře, ale jeho únik dokázal brankař hostů chytit. A tak přišel zákonitě trest. Doslova v posledních vteřinách první třetiny se po závaru v domácím obranném pásmu dokázal prosadit hostující Suchánek a tak se šlo do šaten za nerozhodnutého stavu – 2:2. Druhá třetina začala tak jak skončila první a to znamenalo otočení vývoje utkání, když se podruhé dokázal prosadit hostující Suchánek a otočil skore – 2:3. To ovšem v této třetině bylo od hostů prakticky vše a tak se ke slovu začali postupně dostávat domácí. Nejprve se snažil prosadit Müller, ale svůj blafák nedokázal dostat za záda hostujícího golmana. O chvíli později bylo ovšem vyrovnáno. Skvělý instinkt předvedl navrátilec do domácího mužstva Papež a v pádu vyrovnal – 3:3. Po vyrovnávající brance dostali obrovskou možnost hosté, ale nařízené trestné střílení Myslivec skvěle vychytal a stav se neměnil. Možnost ukázat se v technické disciplíně pojmenovanou jako trestné střílení měli i domácí a Bednařík touto šancí nepohrdl a po skvělém zakončení převrátil stav opět pro domácí – 4:3. V poslední minutě se dostal do samostatného úniku opět Bednařík a po zakončení se puk doklouzal až za brankovou čáru – 5:3. V tuto chvíli by bylo nejlepší report uzavřít, ale nemůžeme se tvářit jako, že se nic nestalo a tak tedy směle do třetí třetiny. Začátek třetí třetiny přinesl nejprve neproměněnou šanci Müllera, který najížděl z boku na brankáře Podskalského ale stav zůstával stejný. O chvíli později se do zakončení mezi kruhy dostal hostující Paule a snížil stav na rozdíl jediné branky – 5:4. O chvíli později po chybě na modré čáře dokázal hostující Vítovec bezchybně zakončit a lodička s nápisem „tři body“ se začala potápět – 5:5. Hostující euforie dokázal využít Sitter a povedlo se mu dokonat obrat – 5:6. Minutu a půl před koncem se domácí ještě pokusili o vyrovnání a odvolali golmana, ale to byla voda na šumavský mlýn a dvěma goly do prázdné brány dokázali upravit skore na konečných 5:8.

Co napsat závěrem? Snad jen, že napravit se dá kdeco a nemá cenu brečet nad rozlitým mlékem, ale pokusit se nádobu utěsnit tak aby se již do budoucna žádné to mléko nevylilo. V dalším kole se utkají naši hráči v Táboře s domácím B týmem. Utkání má start v neděli v 18:15.

HC Strakonice – HC Vimperk 5:8 (2:2, 3:1, 0:5)