Starší dorost sehrál o víkendu dva zápasy s bilancí jedna výhra a jedna prohra.

PZ Kladno – HC Strakonice 3 :6

V pátek 15. 2. odehráli starší dorostenci další zápas nadstavbové části ligy staršího dorostu s týmem PZ Kladno. V první třetině byl výrazně aktivnější domácí tým, nicméně zásluhou golmana Kratochvíla byl stav po 1. třetině 1:1. Ve druhé třetině se strakonickým mladíkům podařilo vstřelit 4 branky. Ve třetí třetině domácí ještě korigovali skóre, ale borci od Otavy svoje vedení udrželi a připsali si první body do tabulky

Góly – 2x Šebesta,Sulan,Herc, Pála

Asistence – 3x Švec, Řehoř, Chval,Šebesta

HC Strakonice – HC Příbram 3:8

Hned v neděli hostili strakoničtí dorostence v Knürr aréně celek z Příbrami. Už po dvou minutách hry mohl jít domácí tým do vedení ,když se na hostujícího brankáře řítili Hokr a Kotrba, avšak druhý jmenovaný nezacílil mezi tři tyče. Další velkou možnost si vytvořil Šebesta, který byl v samostatném úniku faulován a sudí nařídil trestné střílení. Bohužel ani on netrefil branku. A tak udeřili hosté, když po nejistém zákroku brankáře Zemana dorazil puk do branky příbramský Sedláček. Vzápětí mohl srovnat Řehoř, ale svým ruským blafákem trefil pouze tyč a těsně před první sirénou opět udeřili hosté, když nenápadná střela od modré čáry doplachtila až za Zemanova záda.

Domácí borci však neskládali zbraně a hned na úvod druhé třetiny snížili stav zásluhou Hokra, který si připsal premiérový gól v sezóně. Poté přišel festival neproměněných šancí v podání strakonických hráčů. V největší šanci se objevil domácí Pála, ale toho si doslova vychutnal příbramský golman Zoluděv. A tak přišel trest v podobě 4 slepených gólů, které rozhodly o dalším vývoji utkání.

Ještě na začátku 3. třetiny korigoval stav Šebesta, poté se dvakrát prosadili hosté a na závěr kosmeticky upravil stav Řehoř. Strakoničtí dorostenci tak nenavázali na páteční výhru a s Příbramí prohráli vysoko 3:8. Další zápas čeká dorostence v pátek 22. 12. na půdě Hvězdy Praha.

Sestava – Zeman (33´ Reindl) – Kolařík, Hřebíček, Chval, Žampach, Sulan, Vítovec, Herc – Řehoř, Šebesta, Hokr, Vokoun, Pála, Babor, Švec, Kotrba, Bida

Góly – Hokr, Šebesta, Řehoř

Asistence – 2x Řehoř,Šebesta

Mladší dorost se o víkendu rovněž utkal s dvěma soupeři a dosál stejné bilance jedné výhry a jedné prohry.

HC Chotěboř – HC Strakonice 2 : 5  (0:1, 1:4, 1:0)

Tak napodruhé to už venku vyšlo. Opět dlouhá cesta, ale v již silnější sestavě než minulý týden a tentokrát se utkání povedlo. Dařila se obranná i útočná fáze hry a tak se zrodil vítězný výsledek. Kluci si to za své nasazení zasloužili.

Branky: Valdman 2x, Kouba, Beníšek, Balvín

Asistence: Kříž 2x, Kouba 2x, Andrle 2x, Koryťák

Vyloučení: 4:6 (využití 0:0)

Sestava: Kováč (Bezpalec) – Koryťák, Vaněček st., Balvín, Kabele, Vaněček ml. – Andrle, Kouba, Valdman, Kříž, Braun, Beníšek, Rendl, Časta, Novák

Hráno na zimním stadionu v Chotěboři dne 16. 12. 2017 od 13.00 hodin.

HC Strakonice – HC Dynamo Pardubice B 1 : 5  (1:1, 0:1, 0:3)

Toto utkání se vyvíjelo úplně stejně jako utkání s HC Tábor před týdnem. Patřila nám první branka, první třetinu jsme s věhlasným soupeřem drželi krok. Poté jsme se zapletli do houštiny nevyužitých šancí – je pro nás těžké vstřelit branku i když si hráči vytvoří skutečně mnoho příležitostí. Nevyužili jsme ani jednu přesilovou hru. Proto je výsledek takový, i když za snahu a bojovnost je třeba hráče pochválit.

Branka: Andrle

Asistence: Kouba

Vyloučení: 5:4 (využití 0:0)

Sestava: Kováč (Bezpalec) – Koryťák, Tuháček, Vaněček F. st., Balvín, Vaněček ml. – Andrle, Rendl, Kouba, Matašovský, Časta, Novák, Široký

Hráno v Knürr aréně dne 17. 12. 2017 od 13.30 hodin.