O průběhu utkání informoval vedoucí mužstva Roman Heimlich

V Humpolecké ledové aréně se hosté představili pouze s pěti obránci, doma zůstali zranění Jan Topinka a Martin Všetečka a tak musel do hry i trenér Milan Řehoř.  V utkání se dostali první ke slovu hosté, když Tomáš Růžička v 5. minutě prověřil z kruhů postřeh  domácího Přibyla v brance. V 6. minutě hráli hosté přesilovku, při které po kombinaci s Dvořákem domácí Hřeben jen těsně minul horní tyčku branky. Z protiútoku totéž předvedli hosté, když Bednařík po náhře Růžičky sám před brankou z voleje těsně minul. Poté hráli dvojnásobnou přesilovku pěti proti třem domácí. Hosté dobře bránili, ale v 11. minutě ve skrumáži prošel puk  k  volnému Hubatovi a ten dal na 1:0. Ještě ve stejné minutě dal Pavel Samohejl  puk Ondrovi Dlouhému do jízdy, ten se protáhl mezi Humpoleckými beky a střelou o levou tyč vyrovnal na 1:1. Rychlé vyrovnání hosty povzbudilo a ve 13. minutě Růžička vyzkoušel po buly Přibylovu lapačku a vzápětí se dostal po kombinaci celého útoku do velké šance David Ruda, ale jeho blafák mu domácí brankář chytil. Ve 14. minutě hráli hosté přesilovku a už po osmi sekundách potvrdil David Kovář od modré střeleckou formu na 1:2. V poslední minutě se dostal při přesilovce domácích do vyložené šance domácí Dvořák, ale Jakub Myslivec předvedl excelentní zákrok lapačkou. V úvodu druhé třetině byli hosté opět často na trestné lavici  a ve 27. minutě při přesilovce domácích zazvonila tyč Myslivcovy branky. V polovině utkání po kombinaci druhého útoku a po nahrávce Martina Millera Pavel Samohejl nádherně střelou zápěstím střelou mezi kruhy přes obránce vymetl pravý horní roh Přibylovy branky na 1:3. Ve zbytku třetiny se domácí snažili snížit stav utkání, ale jejich střely pochytal Jakub Myslivec. Ve třetí třetině úřadoval zejména první útok hostí. Ve 43. minutě se dostal po chybě domácí obrany do další velké šance David Ruda, ale ze strany domácího brankáře neprostřelil. Ve 46. minutě hosté domácí zamkli ve třetině, střelu Růžičky ještě domácí brankář vyrazil, ale dorážku bekhendem Lukáše Bednaříka už ne a stav upravil na 1:4. Hosté potom měli již utkání pod kontrolou, pouze při další přesilovce domácích ve 53. minutě Hubata zakončil blafák vedle, na druhé straně ve stejné minutě Růžička jen těsně minul horní roh domácí branky. Domácí snížili na 2:4 až po chybné nahrávce obrany hostí v 56. minutě Dolejšem. Ve zbytku utkání již hosté do šance domácí i díky výbornému výkonu Jakuba Myslivce v brance nepustili a odvezli si z Vysočiny cenné body, které jim zajistili, že půjdou do Nového roku z prvního místa v tabulce.  Po Novém roce přivítají HC Strakonice 6. ledna Na Křemelce od 17.00 hodin v tradičním derby HC Vimperk.

Jiskra Humpolec – HC Strakonice  2:4 (1:2,0:1,1:1)

Branky: 11. Hubata (Bambula), 56. Dolejš – 11. Dlouhý (Samohejl), 14. Kovář (Růžička), 31. Samohejl (Müller), 46. Bednařík (Růžička)

Rozhodčí: Horáček, Soukup, Müller

Vyloučení:  5:10, 5+OK Růžička (HC Strakonice)