O víkendu sehrály oba dorostenecké výběry svá utkání v nadstavbové části ligy dorostu. V této části soutěže se setkávají nejúspěšnější týmy z celé republiky a tak o kvalitní soupeře není nouze. Konfrontace se špičkovými týmy může našim mládežníkům jen a jen prospět a doufejme, že získané zkušenosti z těchto utkání v budoucnu zužitkují.

Mladší dorost sehrál během víkendu dvě utkání, přičemž v pátek vyrazil na dalekou cestu až do České Třebové, vzdálené cca 300 km. Takovýto výlet nemusí být nemusí být krátkodobou záležitostí i s ohledem na páteční odpolední provoz, kdy řada „lufťáků“ vyrazí na své chalupy. Tuto úvahu potvrdil i vedoucí mužstva Mgr. Tuháček, který informoval o cestě trvající více než 5 hodin. Do zápasu náš tým nastoupil v improvizované sestavě s 10 hráči v poli, protože nemoci a zranění nás dočasně připravily o 4 hráče základní sestavy. Musím všechny hráče pochválit za to, že bojovali ze všech sil, dost často na úplně jiném postu, než jsou zvyklí nastupovat. Výsledek úplně neodpovídá průběhu hry, ale zaplatili jsme daň za souhru nepříznivých okolností. Nezbývá než oplatit soupeři porážku na vlastním ledě.

TJ LOKOMOTIVA ČESKÁ TŘEBOVÁ – HC STRAKONICE  5 : 1  (2:0, 1:1, 2:0)

Branka: Andrle

Asistence: Rendl

Vyloučení: 4:3 (využití 0:0)

Sestava: Kováč (Bezpalec) – Koryťák, Tuháček, Vaněček st., Balvín – Andrle, Časta, Rendl, Široký, Vaněček ml., Novák

Hráno na zimním stadionu v České Třebové dne 8. 12. 2017 od 20.00 hodin.

Hned v neděli dopoledne nastoupil mladší dorost ke svému druhému utkání a to proti loňskému účastníkovi extraligy mladšího dorostu a letošním největším aspirantem na postup do extraligy, se kterým se nám podrželo držet krok pouze první třetinu. Vedoucí mužstva velmi ocenil nasazení hráčů a také zisk cenných zkušeností ze zápasů, kdy se naši hráči utkávají s nejlepšími účastníky východočeského regionu a Vysočiny.

HC STRAKONICE – HC TÁBOR  3 : 9  (1:1, 1:4, 1:4)

Branky: Andrle 2x, Šimák

Asistence: Vaněček st., Beníšek

Vyloučení: 3:5 (využití 1:2)

Sestava: Bezpalec (59. Kováč) – Koryťák, Tuháček, Vaněček F. st., Balvín – Andrle, Braun, Rendl, Beníšek, Šimák, Koška, Novák, Vaněček ml., Časta

 Hráno v Knürr aréně dne 10. 12. 2017 od 11.00 hodin.

Starší dorost nastoupil v neděli po obědě proti B-týmu Energie Karlovy Vary. Zápas bohužel domácím nevyšel a západočeskému týmu z lázeňského města podlehl v poměru 2:5.

HC STRAKONICE – HC ENERGIE KARLOVY VARY B 2:5 (1:2, 1:3, 0:0)

Branky: Vokoun, Švec

Jako první se ujali vedení hosté, avšak strakoničtí dorostenci vzápětí srovnali po samostatném úniku Vokouna. Bohužel se do konce první třetiny hosté dostali do vedení. Druhou třetinu tým od Otavy nezačal vůbec dobře a místo vyrovnání inkasoval 3 góly. Na 2:5 před druhou sirénou korigoval Švec. Do třetí třetiny vstoupil celek trenéra Milana Řehoře s velkým nasazením. Bohužel ani jednu z nich strakoničtí hráči nedokázali využít a třetí třetina tak skončila bez branek. Informoval Adam Mikeš.