V posledním domácím zápase v tomto kalendářním roce, nastoupili domácí hokejisté proti soupeři z Českého Krumlova.  V očekáváné bitvě se nakonec radovali domácí borci, kteří vyhráli po prodloužení a upevnili si tak vedení v krajské lize.

První třetinu začali lépe domácí a hned v první minutě se dostal do zakončení Bednařík, ale hostující brankář střelu chytil. O dvě minuty později se dostal na levém kruhu do šance Šebesta, ale Pícha v bráně hostů byl opět proti. O další minutu později si vyměnili puk domácí Růžička s Rudou, ale golman Pícha si připsal další zákrok. Poté se dostali k zakončení i hosté a po závaru před domácí brankou se dokázal prosadit hostující Fučík – 0:1. O okamžitou odpověď se snažil Řehoř, ale hostující branka zůstala pro domácí zakletá. Poté došlo k chybě na domácí modré čáře, ale hostující Šťastný si na Myslivce v samostatném úniku nepřišel. V další šanci domácích barev se ocitl Křenek, ale i po této šanci svítila na časomíře pro domácí nula. Tu dokázal smazat v poslední minutě první třetiny Ruda, který skvěle proměnil přihrávku od Bednaříka – 1:1. Druhou třetinu zahájili lépe hosté, ale Fučík na Myslivce nevyzrál. Poté se v oslabení do slibné šance hnal domácí Škoda, ale Pícha v bráně hostů byl pozorný a tak zůstal stav vyrovnaný. V sedmé minutě druhé třetiny se dokázal v hostujícím pásmu prosadit po otočce Major a vedení překlopil na domácí stranu – 2:1. Ihned po vhazování se do závaru dostali opět domácí a Kovář navýšil z doražené střely už na dvougolový rozdíl – 3:1. Chvíli na to ze do šance dostal hostující Ungr, ale domácí brankář se nenechal nachytat. Poté se do šance hnal domácí Müller, za modrou čarou zkusil vypálit, ale Pícha byl pozorný. Poté přišli tři příležitosti domácích, ale ani Hřebíček, tak ani dvakrát Samohejl, nedokázali hostujícího brankaře překonat. Poté se dokázal z mezikruží prosadit hostující Vondřich a snížil stav zápasu na jediný gol – 3:2. Zbytek druhé třetiny už se nesl v duchu spíše vylučování, ostrých střetů a hokej se spíše vytratil. Třetí třetina začala šancí domácích, ale Müller na Píchu nevyzrál. O chvíli později se dostal do zakončení Křenek, ale hostující brankář odolával. Krátce po polovině třetí třetiny přišla chyba na domácí modré čáře a hostující Fučík po nahrávce od Andrýska srovnal skore – 3:3. Vývoj zápasu mohl otočit hostující Vondřich, ale Myslivec v bráně byl proti. A další skvělý zákrok předvedl Myslivec o chvíli později, když si na něj v samostatném úniku nepřišel hostující Krcho. Necelé tři minuty před koncem se v přesilové hře dostal do zakončení domácí Kovář, ale Pícha jeho střelu chytil a tak přišlo na řadu prodloužení. Jelikož se prodloužení hraje se třemi hráči v poli, dalo se předpokládat, že diváci kteří na stadion dorazili si užijí opravdu zajímavou podívanou. Nejprve se do samostatného úniku dostal Ruda, aby se vzápětí hnal sám na golmana hostující hráč. V takovémto duchu se neslo celé prodloužení. V jednu chvíli zvonila za Myslivcem tyčka, aby se v dalším okamžiku hnal pro změnu na hostujícího brankaře v samostatném úniku Bednařík, ale bitva byla stále bez využití. Až v poslední minutě prodloužení vzal odpovědnost na svá bedra domácí Kovář a po tečované střele z mezikruží rozjásal domácí diváky – 4:3.

Další domácí zápas čeká HC Strakonice 6.1. , kdy na domácím ledě přivítají hosty z Vimperka.

HC Strakonice – HC Slavoj Č. Krumlov 4:3 v prodl. (1:1, 2:1, 0:1 – 1:0)
Góly a nahrávky:
20. Ruda (L. Bednařík, M. Všetečka), 27. Major, 27. D. Kovář (Ruda, T. Růžička), 65. D. Kovář – 9. Fučík (Ungr), 35. Vondřich, 52. Fučík (Andrýsek).
Rozhodčí: F. Svoboda – Mašek, Karlín.
Vyloučení: 6:8.
Diváků: 420.
HC Strakonice: Myslivec – Jar. Hřebíček, Hrubý, Škoda, Všetečka, Topinka, Kovář,  Jan Hřebíček –  Růžička, Bednařík, Ruda, Samohejl, Müller, Dlouhý, Křenek, Major, Šebesta.
Č. Krumlov: Pícha – Malovec, Andrýsek, Břečka, Řepa, Gallistl, Šimek – Kadlec, Krcho, Vondřich, Svěchota, Šťastný, Klíma, Berný, Ungr, Fučík.