Po čtrnáctidenní pauze se vypravili strakoničtí hokejisté směrem na jih, aby se v neděli 3. 12. utkali s družinou hlubockých rytířů v podzámecké Kuki aréně, ve které domácí drželi proti Strakonicím sérii tří výher v řadě. Poslední dobou se nám na Hluboké nedaří a ani tento zápas pro naše borce nezačal příliš optimálně, neboť po 13 vteřinách se po zbytečné ztrátě kotouče na naší modré čáře dokázal prosadit domácí forvard Oulík a to střelou umístěnou mezi tělo a ruku Kuby Myslivce. Inkasovaný gól v úvodních minutách v Kuki aréně však není v posledních sezónách nic neobvyklého. Hráči si rychle navykli na specifické podmínky nezastřešeného hřiště a hned v 2. minutě se do zakončení prodral Tomáš Křenek po akci Ondry Dlouhého. V 5. minutě prověřil domácího gólmana nebezpečnou střelou agilně hrající Martin Müller. Na druhé straně musel v 9. minutě Kuba Myslivec vytáhnout vynikající zákrok proti domácímu Štěpánovi a následně zlikvidovat nebezpečnou střelu domácího kapitána Milera. Do třetice ustál i akci, ze které se naši dostali do rychlého protiútoku, který zakončil Pavel Samohejl střelou pod horní tyčku, nahrával Jarda Hřebíček. O minutu později se z rohu dokázal prokličkovat před domácí branku Kuba Major. Pozornou obranu domácích však na švestkách nenachytal. V 17. minutě si opět našlápl na akci Ondra Dlouhý, ale po jeho průniku a nebezpečné střele zazvonila pouze tyč domácí branky. První třetina tak skončila výsledkem 1:1. V 22. minutě se do zakončení opět dostal Ondra Dlouhý, ale při přesilovce zakončoval těsně vedle střelou po ledě. Ve 24. minutě výborně napadal Lukáš Bednařík, který po zisku puku vybídl ke skórování Davida Rudu, který se nemýlil a ztrhl vedení na stranu hostí – 1:2. V 27. minutě vypíchl puk na soupeřově modré čáře kapitán Tomáš Růžička, kterému se blafákové zakončení ideálně nepovedlo. Neposedný kotouč však dokázal náš kapitán v rohu kluziště zkrotit a po kombinaci Jardy Hřebíčka a Lukáše Bednaříka úspěšně zakončil David Ruda – 1:3. V 28. minutě vyslal od modré čáry pumelici Martin Všetečka, odražený kotouč dokázal doklepnout za domácího gólmana Martin Müller – 1:4. O dvě minuty později se hosté po skvostném hokejovém okamžiku radují již z vedení 1:5. Martin Müller ihned po přejetí modré čáry napřahuje a neskutečně přesnou střelou vymetá pavučiny  v horním rohu domácí branky . Domácí však zbraně neskládají a derou se dále do zakončení. Ve 33. minutě Dvořák nastřeluje levou tyč Myslivcovi branky. Ve 34. již po několikáté pláchl domácí obraně Ondra Dlouhý, který se pohledným blafákem zbavil domácího gólmana Daška, bohužel při zakončení přehodil i takřka prázdnou branku. Na konci druhé třetiny se do zakončení dostal ještě Martin Müller, ale na rozježděném ledu ho při zakončení neposedný kotouč zradil. Ve 42. minutě se po vzoru Bobbyho Orra vydal na výlet David Škoda, který střelou přes obránce prověřil pozornost Františka Daška. O minutu později se do zakončení dostal domácí Miler, ale na výborně chytajícího Myslivce si nepřišel. Ve 44. minutě, podruhé v zápase, orazítkoval tvrdou střelou břevno domácí branky Martin Všetečka. Ve 46. minutě byl v samostatném úniku faulován domácí kapitán. Sudí nařídil trestné střílení, jehož vítězem se stal Kuba Myslivec, který si pohlídal blafák do forhendu. Skóre se měnilo až v 50. minutě, kdy domácí Bělohlav zakončil učebnicově zahranou akci 2 na 1, nahrával Josef Miler – 2:5. V 54. minutě při přesilovce nebezpečně zakončoval David Kovář. V posledních minutách Hluboká zatlačila naše hráče do obranného pásma, ale gól se ji vstřelit nepodařilo. Na druhé straně se podruhé v zápase dokázal prosadit Pavel Samohejl, po nahrávce Martina Müllera, čímž pečetil stav na závěrečných – 2:6.

TJ Hluboká nad Vltavou Knights – HC Strakonice 2:6 (1:1, 0:4, 1:1)
Góly a nahrávky:
1. Oulík (Miler, M. Černý), 50. P. Bělohlav (Miler) – 12. Samohejl (Jarosl. Hřebíček), 24. Ruda (L. Bednařík), 27. Ruda (L. Bednařík, Jarosl. Hřebíček), 28. Müller (M. Všetečka, Dlouhý), 30. Müller (L. Bednařík), 58. Samohejl (Müller).
Rozhodčí: Macák – Brůha, F. Strnad.
Vyloučení: 7:5.
Využití: 0:0.
V oslabení: 0:1.
Diváků: 130.
TJ Hluboká: Dašek – P. Bělohlav, M. Král, Heřmánek, Dušek, Hejda, Jan Formánek – Oulík, Miler, M. Černý, Moudrý, Štěpán, J. Šimek, Kantor, Matěj Dvořák, Maurenz. Trenéři Miroslav Šulista a Jiří Irra.
HC Strakonice: Myslivec – Jarosl. Hřebíček, D. Kovář, Topinka, M. Všetečka, Kordík, D. Škoda – L. Bednařík, T. Růžička, Ruda, Müller, Dlouhý, Samohejl, Kurečka, Major, Křenek. Trenéři Milan Řehoř a Stanislav Kašpar.