Hosté se hned v úvodu usadili ve třetině domácích a už 15 sekundě třetí minuty se po vyhraném buly Majorem trefil střelou o levou tyč Tomáš Růžička na 0:1. Domácí se postupně otřepali a v 5. minutě Myslivec vyrážečkou kryl střelu Vlacha. V 7. minutě hráli domácí přesilovku a Myslivec zlikvidoval nebezpečné střely Arnolda a Mikesky. Vzápětí ujel v oslabení David Ruda, ale vyloženou šanci mu Dvořák chytil a hned z protiútoku vyrovnal Novák po kombinaci s Mikeskou a Čápem na 1:1. V 9. minutě se dostal až před Dvořáka opět David Ruda, ale Dvořák jeho bekhend ukryl ve výstroji. O minutu později Myslivec chytil nájezd Čápa, ale v 11. minutě tečoval před Myslivcem nahození Kymla Benda na 2:1 pro domácí. Hosté se ale nevzdali a v 17. minutě při přesilovce po kombinaci ve třetině domácích a po nahrávce Všetečky Ondřej Dlouhý prostřelil z kruhů Dvořáka – 2:2. V závěru první třetiny měli při přesilovce velké šance hosté. Nejprve ujel domácím obráncům Růžička, ale blafák mu Dvořák chytil a poté po kombinaci ve třetině Jakub Major rovněž před Dvořákem neuspěl. Ve druhé třetině předvedl při přesilovce domácích ve 24. minutě výborný zákrok lapačkou Myslivec proti střele Arnolda. Ve 32. minutě betonem vyrazil střelu k tyči z hokejky Míchala. Ve 39. minutě hráli hosté přesilovku při které střelu Majora Dvořák vyrazil pouze před sebe a David Škoda pohotově vrátil puk do sítě na 2:3. V první polovině třetí třetiny měli větší šance hosté, nejprve ve 43. minutě ujel Tomáš Růžička, ale Dvořáka neprostřelil. Ve 49. minutě ohrozil branku domácích nejprve tvrdou střelou Pavel Samohejl a vzápětí bekhendem Dlouhý. O minutu později domácí Bůžek neprostřelil Myslivce a v 55. minutě opět výborně zasáhl proti střele Bendy. Domácí v závěru vystupňovali tempo a při power play domácí Čáp 20 sekund před koncem vyrovnal. V následném prodloužení při hře tří proti třem po pěkné kombinaci prvního útoku hostí prostřelil puk mezi betony Dvořáka  David Ruda a hosté si odvezli vítězství 3:4. Utkání mělo z obou stran velké tempo a kvalitu.

V příštím víkendu čeká krajskou ligu dvoukolo. V pátek, na státní svátek se v Knürr Aréně na Křemelce představí HC Milevsko 2010 od 17.00 hodin. V sobotu hrají HC Strakonice na Vysočině od 16.30 s SK Telč, kde zakončí první polovinu soutěže.

TJ Loko Veselí nad Lužnicí – HC Strakonice 3:4 v prodl. (2:2, 0:1, 1:0 – 0:1)
Góly a nahrávky: 7. Jak. Novák (Mikeska, M. Čáp), 11. R. Benda (Kyml, Krampl), 60. M. Čáp (R. Benda) – 3. T. Růžička (Major), 17. Dlouhý (M. Všetečka), 39. D. Škoda (Major), 61. Ruda (T. Růžička).
Rozhodčí: Pešina – Němec, Kubíček.
Vyloučení: 6:5, navíc D. Kovář (Strakonice) 10 minut.