V sobotu 4. listopadu jsme na domácím ledě přivítali tradiční jihočeský klub HC Vajgar Jindřichův Hradec. První třetina byla sehrána oproti ostatním periodám v opatrnějším duchu. První vážnější střelu vyslal na hostujícího gólmana Houdka v 2. minutě Lukáš Bednařík. V podobné situaci se ocitl o minutu později Martin Všetečka. Hosté poprvé zahrozili ve 4. minutě, kdy nebezpečnou střelu po zemi dokázal David Doubek vykopnout svým betonem. Prvního vyloučení se dopustili domácí hráči a to konkrétně Martin Všetečka. Hosté však z územní převahy nedokázali vytěžit potřebné zakončení. Na druhé straně dokázali zahrozit z protiútoku dva na jednoho Dlouhý – Major, první jmenovaný mířil na lapačku Houdka, ale těsně minul. V 12. minutě pláchl obraně hostí Pavel Samohejl, který byl při svém zakončení zahákován a tak sudí Poskočil zkřížil ruce nad hlavou, což znamenalo jediné a to trestné střílení. Pavel Samohejl nedal hostujícímu Houdkovi šanci a trestné střílení bravurně zakončil kličkou ala Peter Forsberg, stav utkání 1:0. Krátce po buly a naší chybě ve středním pásmu se řítil sám na Davida Doubka hostující Michal Stach, ale David Doubek byl na svém místě. V polovině první třetiny začínají naši borci přidávat na obrátkách, což začíná hostujícímu týmu činit potíže. Výborně hrající první lajna roztočila v útočném pásmu kolotoč a po několika rychlých nahrávkách mezi Tomášem Růžičkou, Davidem Rudou zakončuje Marek Hrubý pouze do gólmana. Podobně na zvýšené tempo reaguje druhá lajna a to konkrétně duo Samohejl – Bednařík, ale střela z kruhů se opět neujala. V 19. minutě první třetiny se do nebezpečného zakončení dostal hostující Lazorišák, ale trefil Davida Doubka pouze do masky. Hosté se snažili vsítit vyrovnávací gól do šatny a z tlaku po pěkné kombinaci se před hostujícím útočníkem objevila takřka prázdná branka, avšak dnes dobře chytající David Doubek byl proti a výborným zákrokem betonem uhájil výsledek 1:0. Druhá třetina se odehrávala již ve vyšším tempu. Nejprve při úniku dva na jednoho zakončoval po nahrávce Tomáše Růžičky David Ruda, ale Houdek efektně zakročil svou lapačkou. Následně Jan Topinka provětral hruď hostujícího gólmana. Naši si vytvořili místy takřka drtivou převahu, ale na gól si museli počkat až do 25. minuty, kdy Martin Všetečka matematickou nahrávkou o mantinel založil akci, na jejímž konci byl úspěšný střelec Lukáš Bednařík – 2:0. Ani ne za minutu Houdek kapituluje opět a to po výstavní střele z kruhu, jejíž autorem byl David Kovář – 3:0. Zkázu pro hostující tým, respektive po hostujícího brankáře, dokonal David Ruda střelou po vyhraném buly Jakuba Majora – 4:0. Houdek se poroučí z branky, neboť během 63 sekund kapituluje 3x. Domácí poučeni z minulých utkání však nesundávají nohu z plynu a dále zaměstnávají obranu soupeře aktivní hrou. Za zmínku stojí nebezpečné střely Martina Všetečky a Jaroslava Hřebíčka. Hosty změna gólmana trochu nabudí. Střelou z levého kruhu rozvoní brankovou konstrukci za Davidem Doubkem. Chvilku poté již David Doubek kapituluje a to po teploměru Roberta Procházky, zřejmě nejlepšího hráče hostí – 4:1. Ke konci druhé třetiny se do zakončení dostane ještě agilně hrající Šebesta, ale střelou na lapačku Matěje Pachmana nepřekonává. Na začátku třetí třetiny opět ujíždí hostující obraně Patrik Šebesta, který byl při svém zakončení podražen. Nárazem do brankové konstrukce byl chvilkově otřesen a tak přenechal místo Lukáši Bednaříkovi, který se při zakončení nemýlil a zapadáčkem na vyrážečku Pachmana upravuje stav na – 5:1. Hrajeme stále velmi dobře, bruslíme a kombinace vychází. Po krásné kombinaci, jejíž závěrem byla křížná přihrávka brankovištěm od Lukáše Bednaříka adresovaná Pavlovi Samohejlovi, který se při zakončení nemýlil – 6:1, 45. minuta. Hosté byli v této části utkání spíše rezignovaní a hrozili sporadicky zejména z rychlých protiútoků. V jednom z nich se objevil hostující Zdeněk Ondřej, ale Doubek opět chytá. Tu a tam se na ledě zajiskří, ale vše v mezích regulí. Několika tvrdými, ale čistými zákroky se předvedl domácí Marek Hrubý. Ve 47. minutě se hosté usadili v útočném pásmu a po vybídnutí k teči od Oty Lazorišáka Matěj Jindra usměrňuje touš za domácího brankáře – 6:2. Několika nebezpečnými střelami na lapačku se prezentoval Ondřej Dlouhý, ale hostující gólman vždy pohotově zasahuje. Do třetí třetiny nastupuje rovněž náhradník Patrik Řehoř, který si svou aktivní hrou vypracuje několik zajímavých šancí. V první z nich po nahrávce Tomáše Křenka prostřelí z levého kruhu vše, co mu stojí v cestě a tvrdou střelou nad beton upravuje stav na – 7:2. O pět minut později po závaru, kdy si hostující obrana musela připadat jak u Verdunu, se opět prosazuje Patrik Řehoř prostřelením dezorientované obrany hostí – 8:2. Ke konci zápasu se ještě David Doubek blýskl několika důležitými zákroky a to zejména proti Zdeňku Ondřejovi. V poslední minutě ještě kosmeticky upravuje stav na 9:2 letmou tečí Martin Všetečka, který tak píše tečku za pěkným hokejovým utkáním.

Salám obdrželi: Patrik Šebesta, David Kovář a David Doubek

HC Strakonice – HC Vajgar J. Hradec 9:2 (1:0, 3:1. 5:1)

Góly a nahrávky: 12. Samohejl TS, 25. L. Bednařík (M. Všetečka, Samohejl), 26. D. Kovář (P. Šebesta), 26. Ruda (Major), 43. L. Bednařík TS, 45. Samohejl (L. Bednařík, Dlouhý), 52. P. Řehoř (Křenek), 57. P. Řehoř (Křenek), 60. M. Všetečka (Samohejl, L. Bednařík) – 28. R. Procházka (Lazorišák), 47. Mat. Jindra (Lazorišák, R. Procházka).
Rozhodčí: Poskočil – Brůha, F. Strnad.
Vyloučení: 2:2.
Využití: 0:0.
Diváků: 350.
HC Strakonice: D. Doubek – M. Hrubý, D. Kovář, Jarosl. Hřebíček, M. Všetečka, D. Škoda, od 50. navíc J. Srb – Ruda, Major, T. Růžička, Samohejl, L. Bednařík, Dlouhý, Křenek, P. Srb, P. Šebesta, od 21. navíc P. Řehoř a Mikeš. Trenéři Milan Řehoř a Stanislav Kašpar.
HC Vajgar: Houdek (26. Pachmann) – Jon, Ištvánik, Tržil, R. Procházka – M. Stach, Ondřej, Havelka, Lazorišák, Mat. Jindra, Gurka, Košťál. Trenér Robert Procházka.