HC Letci Letňany – HC Strakonice  4 : 9

V sobotu 14.10 jsme cestovali na horkou půdu do Letňan. V Letňanech je kluziště užších parametrů, což nám zpočátku činilo problémy. Domácí dobře bruslili a aktivně napadal. Bylo vidět, že si na domácím ledě věří, ale postupem času jsme se pomalu dostávali do hry, kterou jsme chtěli hrát. Hodně nám pomohlo, že z prvního brejku jsme dali vedoucí gól, který domácí trošku opařil. Od té chvíle jsme měli jednu šanci za druhou, ale ležérní zakončení vždy skončilo buď vedle branky, nebo trefením brankáře. První třetina skončila 1:0 pro nás. Do druhé třetiny jsme vlítli a během 4 minut jsme daly tři branky a začali

jsme to brát tak, že se nemůže už nic stát. Domácí ale zápas nezabalili a v půlce zápasu během 3 minut dali dva góly a byly v tu chvíli na koni, avšak díky dobrým zákrokům našeho brankáře jsme drželi náskok dvou branek. Druhá třetina skončila dvoubrankovým vedením. Vstup do třetí třetiny se nám opět povedl, neboť hned v první minutě jsme vstřelili pátý gól a od té doby jsme si zápas pohlídali až do konce. Celkové vítězství 9:4  je dobrá vizitka směrem dopředu ale

pořád nás trápí hra do obrany (některým hráčům se nechce vracet a bránit).

Bodů z tohoto venkovního zápasu si velice cením, jelikož nás hned druhý den v neděli čekal zápas s jedním z favoritů a to HC Plzeň. Za tento zápas musím opět pochválit cele mužstvo.

HC Strakonice – HC Plzeň 1929       1 : 5

Zápas začal v duchu sobotního duelu z Letňan. Byli jsme aktivní směrem dopředu i do obrany hráči plnili naše pokyny a vše fungovalo. Výsledkem bylo vstřelení branky 4 minuty před koncem první třetiny. Po přestávce ale přišlo na led z naší strany jiné mužstvo, nechtělo se nám bruslit a hlavně jsme  ustoupili z naší hry z první třetiny. Začali jsme se soupeřem závodit a hlavně jsme začali sólovat, a toho soupeř využil.  Soupeř právě naopak vstoupil do druhé třetiny sebejistě. Aktivním přístupem již od naší rozehrávky nám nedali hráči Plzně centimetr ledu. Plzeň zařadila vyšší rychlostní stupeň a začala nás dostávat pod tlak. Když se jim povedlo z nenápadné akce po vhazování vyrovnat, bylo od té doby na ledě jedno mužstvo. Bylo jen časem, kdy dají vedoucí branku a  to se jim povedlo v rychlém sledu po vyrovnání. Nám začaly docházet síly, je velmi znát to, že hrajeme na 12 až 14 hráčů a Plzeň má čtyři vyrovnané lajny. To není ale omluva, protože u některých našich hráčů je to spíš  o tom se vyždímat na doraz  a dát do toho srdíčko. Od vstřelené vedoucí branky si to už Plzeň pohlídala a zaslouženě si od nás odváží výhru 5 : 1. Na závěr musím říct, že někteří hráči by si měli uvědomit, že hokej je kolektivní hra a tomu se musí každý hráč podřídit a makat celý zápas. Sdělil po utkání trenér Pavel Hejl.