Strakoničtí vyrazili k nedělnímu zápasu do šumavské metropole bez opory Ondry Dlouhého a možná překvapivě s brankářskou jedničkou Davidem Doubkem. O tom, že naše borce bude bezesporu čekat těžký zápas, nikdo nepochyboval. Vimperk před sezonou „posílil“ o několik hráčů z druholigového David Servisu České Budějovice a netají se nejvyššími ambicemi.

Zápas začal v opatrném tempu a do výraznějších šancí se ani jedno z mužstev příliš nedostávalo. Strakoničtí se od začátku prezentovali aktivní hrou, výborným pohybem a také dobrou kombinační hrou a to zejména v útočném pásmu. Po jedné z kombinací padla i první branka utkání, kterou v 10 minutě vsítil kanonýr letošní sezony, David Ruda (5. gól v sezoně). Naši hráči byli aktivnější a opticky lepším týmem. Vimperští však nechtěli odevzdat kůži zadarmo a několika přečísleními po ztrátách puku ve středním pásmu zaměstnali hostující obranu s brankářem Doubkem. Sudí Svoboda v první třetině dával své píšťalce oddychnout, i když na obou stranách bylo několik sporných zákroků, které balancovali na hraně regulérnosti. Vimperští hrozili zejména v přesilových hrách, ve kterých dostávali příležitost zejména zkušení hráči s druholigovými zkušenostmi. V první třetině však naši hráči dokázali přesilovkové výpady v podobě rychlé kombinace v blízkosti našeho brankoviště eliminovat. Drobnou kaňkou tak zůstává drobné zaváhání při „hybridním zakázaném uvolnění“, po kterém se po drobné skrumáži za brankou dostal touš až do naší branky – první třetina 1:1.

Hned na úvod druhé třetiny dokázali domácí prostřednictvím Vítovce zvýšit z přesilové hry na 2:1. Další průběh zápasu pak může nejlépe charakterizovat pasáž textu ze známé písně Život je jen náhoda, neboť jednou byli nahoře domácí, poté hosté. Naštěstí jsme se nahoře udrželi my, ale nebudeme předbíhat. Gól vimperským vlil krev do žil, ovšem naneštěstí pro domácí, tento efekt proběhl i u hostujícího Pavla Samohejla (hráč HC Vimperk, toho času ve Strakonicích na hostování), který dvěma góly ve 24. a 25. minutě otočil výsledek na stranu Strakonic (2:3). Takto příznivý stav vydržel jen do 30. minuty, kdy góly Tupého a Předoty otáčejí vimperští zápas ku svému prospěchu. V téže minutě nahrauzuje Davida Doubka v bráně Kuba Myslivec. Jedná se zřejmě o zlomovou část zápasu, která vybudí hostující mužstvo k obratu. Hosté neskládají zbraně a dvěma slepenými góly Hrubého (po svižné otočce a střelou z kruhu nad beton) a Samohejla (který tak dokonal zápasový hattrick) opět otáčejí stav zápasu, tentokrát na (4:5). Domácí zdravotnická služba má připravený defibrilátor pro případ srdečních kolapsů. V 38. minutě Lukáš Bednařík přidává další branku a změna gólmanů probíhá i u domácího mužstva. Stav po druhé třetině (4:6).

Na úvod třetí třetiny opět hrají domácí přesilovou hru, při které vymetl šibenici Myslivcovi branky nechytatelnou střelou domácí Radek Sitter a drama opět pokračovalo. Naštěstí pro nás měl svůj den Pavel Samohejl, který po vzoru Pavla Bureho ještě dvakrát rozvlnil síť ve vimperské svatyni. Ve 46. minutě unikl po pravém křídle a střelou nad beton na vzdálenější tyč nedal Roblovi šanci. V 60. minutě pak po úniku pečetil do prázdné branky na závěrečných 8:5 v náš prospěch.

Konec zápasu opět potvrdil labilnost některých vimperských hráčů a fanoušků, kteří  svou omezeností již po několikáté dali najevo, že patří spíše do speciálních léčebných zařízení, než na hokejové stadiony. Po osmé brance jeden z domácích hráčů podrazil slavícího Kubu Myslivce, načež se strhla potyčka na ledě a následně i v hledišti, a to poté kdy jeden z domácích fanoušků ve snaze naučit se bubnovat odcizil našemu bubeníkovi paličku. Bohužel však o muzicírování neměl příliš zájem a nevybíravým způsobem ji mrštil na hostující střídačku, načež se strhla drobná strkanice. Po chvilce se však situace uklidnila (nutno podotknout bez zásahu pořadatelské služby) a hostující fandové, kterých do Vimperka dorazil slušných počet, oslavili společně se svým týmem důležité vítězství.

K výše uvedenému je nutné podotknout, že se jedná pouze o individuální zkraty, které nikterak nesouvisí s výborně fandícím domácím kotlem, který se loučil se vztyčenou hlavou za hraní písně Škoda lásky.

Strakoničtí hokejisté se opět prezentovali líbivou kombinační hrou s řadou zakončení, což jistě lahodí diváckému oku. Proto pokud čtete tyto řádky a stále váháte, zda navštívit zimní stadion, tak neváhejte a v sobotu 14. 10. 2017 od 17:00 přijďte podpořit naše hokejisty, kteří hostí HC Tábor B.

OBRAZEM: Derby je naše!

Hráč zápasu: Pavel Samohejl

HC Vimperk – HC Strakonice 5:8 (1:1, 3:4, 1:2)
Góly a nahrávky: 20. Tupý, 23. Vítovec, 30. Tupý, 30. J. Předota (R. Sitter, Jiří Lang), 41. R. Sitter (R. Suchánek ml., Jiří Lang) – 10. Ruda (T. Růžička, Škoda), 24. Samohejl (Major), 25. Samohejl (M. Všetečka), 32. M. Hrubý (T. Růžička), 33. Samohejl (L. Bednařík), 38. L. Bednařík (M. Všetečka), 46. Samohejl, 60. Samohejl.

Rozhodčí: F. Svoboda – Strnad, Brůha.
Vyloučení: 6:8, navíc Kordík (Strakonice) do konce.
Využití: 2:1.
V oslabení: 1:1.
Diváků: 450.

HC Vimperk: Podskalský (38. Robl) – Vítovec, J. Předota, Tupý, Chaloupka, O. Předota, Horejš – Jan Bárta (41. Krejsa), Jiří Lang, R. Sitter, R. Suchánek ml., J. Hanzal, Fleischman, Paule, Binder, J. Sitter. Trenéři Pavel Předota a Jan Lavička.

HC Strakonice: D. Doubek (30. Myslivec) – D. Kovář, M. Hrubý, J. Hřebíček, M. Všetečka, Topinka, J. Srb, Škoda, od 41. navíc Kordík – Major, T. Růžička, Ruda, M. Müller, L. Bednařík, Samohejl, P. Srb, Křenek, Kurečka. Trenéři Milan Řehoř a Stanislav Kašpar.