Výběr čtvrté a páté třídy se připravuje pod vedením trenéra Martina Všetečky. Trenéra Všetečku jsme poprosili o několik odpovědí na naše otázky a shrnutí letní přípravy před nadcházející sezonou.

Jak dlouho se věnujete trenérskému řemeslu?

M.V. Trenérskému řemeslu se věnuji již třináctou sezonu. Již jako aktivní hráč jsem pomáhal s tréninkem u menších hokejistů a po ukončení profesionální kariéry jsem se naplno vrhnul na trenérskou kariéru, kde vidím perspektivu v možnosti, předat své hokejové zkušenosti novým hokejovým nadějím.

S jakým cílem vstupujete do nadcházející sezony?

M.V. Sezona bude v našich kategoriích velmi náročná. V kategorii čtvrté třídy nás v polovině sezony čeká průlomová změna, protože se bude přecházet na celé hřiště, což bude pro hráče jistě velká neznámá a nová výzva a zkouška. V kategorii páté třídy se zase potýkáme s problémem nedostatku hráčů, kdy budeme nuceni posouvat do této kategorie hráče o rok mladší.

Jaké jsou současné tréninkové metody a jaké trendy používáte při trénincích ve vztahu k věkové kategorii o kterou se staráte?

M.V. Součásné tréninkové metody se stále mění, ale hokej je stále stejný :-). V našich kategoriích klademe velký důraz na osvojování a zdokonalování základních herních činností jednotlivce. Ať už se jedná o techniku bruslení, či vylepšování základních herních vlastností, bez kterých se žádný hokejista neobejde, jako jsou třeba střela, přesnost přihrávky, vedení kotouče. V těchto kategoriích se také snažíme hráčům vštípit základy zvládnutí taktických prvků, což obsahuje dobré postavení jednotlivých hráčů a zvládnutí své role v týmu a v neposlední řadě utvrzovat hráče v tom, že hokej je sport kolektivní, čili týmovost je důležitá a samotný hokejista sám žádný zápas nevyhraje.

Co udělat proto, aby strakonická mládež byla i nadále chloubou a produkovala stále nové a skvělé hráče a hráčky?

M.V. Zajisté je jednou z podmínek vytvořit si širokou základnu hráčů a pečlivě s ní pracovat, aby v budoucnu mohli někteří hráči nakouknout do profesionálního hokeje, jako tomu bylo v minulosti.

Do nové sezony vstoupí tento týden 4. třída, která se v prvním přípravném zápase utká s týmem HC Vimperk. Utkání se hraje na zimním stadionu ve čtvrtek 14.9.

Před novou sezonou 2017/2018 se kategorie 5. třídy utkala v několika přátelských zápasech postupně s několika týmy.

HC Strakonice – HC Spartak Žebrák 2:10 (2:2,0:5.0:3)
Branky: HC: Vondrášek, Čapek
Sestava: Svoboda(Hammerbauer)
Němec,Rod,Matyska,Vondrák,Remiš,Molhanc,Bilík,Smrž,Mrůzek,Šimíková K.,Čapek,Vondrášek,Šimíková I.,Poklop,Zeman.

HC Strakonice – HC Vimperk 2:3
Branky: HC: Smrž 2x
Sestava: Hammerbauer( Svoboda)
Matyska,Němec,Vondrák,Mrůzek,Poklop,Rod,Bilík,Čapek,Vondrášek,Šimíková K,Šimíková I,Smrž,Zeman,Šimák,

HC Meteor Třemošná – HC Strakonice 8:3 (2:1,4:1,2:1)
Branky: HC: Smrž, Poklop, Čapek

Sestava: Svoboda,
Němec,Menčík,Matyska,Poklop,Vondrák,Smrž,Mrůzek,Čapek,Koch,Vondrášek,Zeman.

Nová sezona žákovské ligy začala pro výběr páté třídy odloženým zápasem, takže se poprvé představí na domácím ledě v sobotu 16.9. od 13:45, kdy bude soupeřem tým HC Domažlice.