První utkání čtvrtfinálové série play off odehráli strakoničtí hokejisté v podzámčí hlubockého zámku na domácím ledě Rytířů. V rozmezí dvou minut mezi druhou a třetí části ztratili Strakoničtí dvou brankové vedení a do nedělní odvety na domácím ledě nastoupí se skóre 2:3.

V první třetině měli více šancí hosté ze Strakonic a v 10. minutě šli do vedení zásluhou Marka Hrubého. Strakonický obránce využil přesilovou hru, když se zmocnil volného kotouče mezi kruhy a rychlou střelou nedal šanci gólmanu Daškovi. Rytíři zahrozili také v přesilové hře a to ke konci první části. Nejprve nebezpečně na brankovišti doráželi Štěpán a Šimek. Poté v poslední minutě udržel vedení svému týmu Jakub Myslivec proti přečíslení Heřmánka s Dvořákem.

V dobrém výkonu pokračovali svěřenci Jiřího Beneše také ve druhé dvacetiminutovce. A ve 26. Minutě přidal druhou branku strakonického týmu Martin Všetečka. Na modré čáře se ujal kotouče a svižnou střelou zápěstím určil stav skóre 0:2. Po této brance, přibrzdilo strakonickou hru řada vyloučení a zbytečných přerušení hry. Hra se ve druhé části vlekla a fanoušci měli dokonce šanci vidět herní situaci tří hráčů na každé straně. Domácí rytíři zaskočili Jakuby Myslivce osmnáct vteřin před koncem druhé části. Po vyhraném vhazování na 1:2 snížil David Oulík.

Na začátku třetí třetiny domácí využili přesilovou hru. Z dorážky na 2:2 vyrovnával Josef Miler. Po vyrovnávající brance se na ledě zrychlila hra a přišla řada šancí na každé straně. Za hosty ujeli v polovině třetí části Dlouhý s Šimoníkem, ale nepřesná střela Ondry Dlouhého Daška  neohrozila. V 55. minutě díky další využité přesilové hře se dostali domácí do vedení. Obrat na 3:2 dokonal Tomáš Štěpán. O chvíli na to měl vyrovnání na holi kapitán Tomáš Růžička, který se ujal kotouče po průniku Marka Hrubého, ale jeho zakončení mířilo mimo odkrytou klec domácích.

Strakoničtí ztratili dvou brankové vedení a do nedělní odvety nastupují se skórem 3:2. Díky novému hernímu systému vyřazovacích bojů se sčítá výsledek z obou utkání. Na hráčích Strakonic teď bude, aby v neděli co nejrychleji smazali jednobrankové manko a poprali se postup do semifinále, kam mají teď o jeden gól blíže rytíři z Hluboké.

Odveta se hraje ve strakonické Knurr aréně v neděli 12. března od 17:00

HC Hluboká nad Vltavou – HC Strakonice 3:2 (0:1, 1:1, 2:0)

Branky: 40. Oulík (Dušek), 42. Miler (Černý, Král), 55. Štěpán (Žlůva) – 10. Hrubý (Vráblík), 26. Všetečka

HC Hluboká nad Vltavou: Dašek, Daniel Černý, Král, Formánek, Rákosník, Žlůva, Dušek, hejda, Bělohlav, Brus, Mavrenz, Štěpán, Oulík, Sedlák, Šimek, Milan Černý, Miler, Heřmánek, Gottwald, Dovářk, Moudrý

HC Strakonice: Myslivec, Havelec, Gross, Hrubý, Hřebíček, Všetečka, Kovář, Jan Srb, Vráblík, Růžička, Křenek, Ruda, Dlouhý, Šimoník, Kurečka, Major, Andrle, Pavel Srb, Řehoř

Vyloučení: 12:12