Obě mužstva hrála v úvodu utkání opatrně a se zabezpečenou obranou a tak první nebezpečnou střelu vyslal až v 5. minutě  na domácí branku Pavel Srb. V 9. minutě

Uvolnil Tomáš Růžička do vyložené šance Natana Vráblíka a ten v nájezdu těsně minul horní roh Křiklánovy branky. Domácí ohrozili Havelce až v 15. minutě Žákovským pohotovou střelou po vyhraném buly  ve třetině hostí. O minutu později po kombinaci prvního útoku střílel tvrdou ránu z kruhů Tomáš Růžička, ale Křiklán kryl. Domácí měli velkou šanci v 18. minutě, kdy najížděli sami ve dvou na Havelce ale ten předvedl proti blafáku Hraňa výborný zákrok lapačkou. V 19. minutě zlikvidoval velké šance domácích Žákovského a Háka, kteří se dostali do nebezpečné blízkosti branky hostí. V úvodu druhé třetiny  střílel z křídla Tomáš Křenek. Do velké šance se dostal ve 24. minutě domácí Pánek, který v nájezdu nastřelil tyč Havelcovy branky. Z protiútoku výborně zakombinoval druhý útok hostí a Ondřej Dlouhý do prázdné branky dal na 0:1 pro hosty. V další minutě opět podržel hosty Havelec, který při přesilovce domácích chytil dorážky Hraňa a Karpíška. Ve 29. minutě hráli hosté přesilovku pět proti třem a Křiklána po střele Martina Všetečky zachránila levá tyč. Ve 31. minutě převedl výtečnou kombinaci opět druhý útok hostí a Tomáš Křenek zakončil na 0:2. O minutu později vyjel z rohu domácí Žákovský z rohu až před Havelce, ale ten opět výborně zasáhl. Ve 34. minutě mladíci z druhého útoku skvěle rozebrali obranu hostí a při zakončení zachránila po střele Křenka Křiklána horní tyč branky. Další tlak ve třetině domácích hosté vytvořili ve  36. minutě, Martin Všetečka projel s pukem až před Křiklána a trefil přesně do levého horního rohu na 0:3. Domácí se prosadili až ve 39. minutě, kdy se dostal do velké šance Hák, ale Havelec předvedl skvělý zákrok lapačkou.

Ve třetí třetině v úvodu chytil Havelec šance Pánka a Háka. Ve 44. a 48. minutě střílel tvrdě od modré Marek Hrubý a při druhé střele trefil do masky Křiklána. O minutu později po kombinaci s Vráblíkem a Křenkem upravil střelou z voleje k tyči Ondřej Dlouhý na 0:4 pro Strakonice. O minutu později se dostal do samostatného úniku Jakub Major, ale v zakončení Křiklána neprostřelil. V 51. minutě domácí Hraňo tečoval před Havelcem puk nahozený Smíškem a snížil na 1:4. V 54 minutě nastřelil Natan Vráblík tyč za již překonaným domácím brankářem. V 55. minutě projel obranou domácích David Ruda a k levé tyči překonal Křiklána na 1:5. Domácí snížili o minutu později na 2:5, když hostující Pánek obdobně projel obranou hostí a překonal Havelce. Vyložené šance na obou stranách ještě do konce utkání neproměnili domácí Hraňo a na druhé straně Jakub Major, takže stav se již nezměnil a hosté si odvezli cenné body i díky výbornému Havelcovi v brance a lepší koncovce a získali další důležitou výhru.

Další mistrovské utkání hrají HC Strakonice o příštím víkendu v sobotu s HC Hluboká Knights v Knürr Aréně od 17.00 hodin

Spartak  Soběslav –  HC Strakonice  2:5 (0:0,0:3,2:2)

Sestava Strakonice: Havelec, Myslivec, Všetečka, Hrubý, Kovář, Gross, Kloud, Srb Jan, Růžička, Čadek, Vráblík, Ruda, Dlouhý,  Šimoník, Křenek, Major, Srb Pavel, Kurečka, Andrle

Sestava Soběslav:    Křiklán, Stach, Smíšek, Prokůpek, Karpíšek Michal, Rybák, Sládek, Vild, Karpíšek Lukáš, Slavík, Žákovský, Hák, Pavlík, Máca, Kučera, Píha, Zajíc, Pánek, Hraňo, Perník

Branky Soběslav:     51‘ Hraňo, as. Hák, Smíšek, 56‘ Pánek, as. Hák, Žákovský

Branky Strakonice:   24‘ Dlouhý, as. Křenek, Hrubý, 31‘ Křenek, as., Ruda, Dlouhý, 36‘ Všetečka, 50‘ Dlouhý, as. Vráblík, Křenek, 55‘ Ruda