Hosté se přes únavnou cestu na Vysočinu od začátku nebojácně pustili do soupeře a už ve 2. minutě se dostal do velké šance David Ruda, který dostal před branku přihrávku Dlouhého ale Zoura nepřekonal. Ve 4. minutě ujel obráncům hostí domácí Kavka ale jeho blafák David Havelec chytil. To ale byla na dlouhou dobu ojedinělá šance domácích, protože zbytek třetiny ovládli hosté. Nejprve měl v 5. minutě velkou šanci Tomáš Křenek, ale Zoura překonal až o minutu později David Ruda, který dorazil za Zourova záda nahození Hřebíčka na 0:1.  Postupně se do dalších šancí dostali Řehoř, Ruda a Dlouhý, ale Zour je pochytal. Až ve 13. minutě při přesilovce hostí po kombinaci ve třetině a přesné přihrávce Rudy se Jakub Šimoník trefil k tyči na 0:2. Další branku mohl přidat v 15. minutě při trestném střílení Ruda, ale na Zoura nevyzrál. Hosté pokračovali v tlaku a v 19. minutě jim nebyl uznán gól Patrika Řehoře, protože rozhodčí současně odpískal zranění Ondřeje Dlouhého. Také ve druhé třetině hosté pokračovali v souboji s domácím brankářem.Ve 23. minutě po střele Jana Andrleho nasměroval Řehoř dorážku těsně nad branku domácích. Stejný hráč se dostal do vyložené šance ve 24. minutě, ale jeho střela těsně minula pravý horní roh. Ve 25. minutě domácí Dvořák ve skrumáži před brankou hostí protlačil puk Za Havelcova záda a snížil na 1:2. Hosté ale ve 29. minutě při závaru před Zourem podobně dorážkou Davida Kováře zvýšili na 1:3. Ve 33. minutě hosté důsledně nepokryli najíždějícího Jelínka a ten po přihrávce před branku překonal Havelce na 2:3. Hosté ale bojovali dál a ve 35 minutě ve vyložené šanci Ondřej Dlouhý po nahrávce Rudy nepřekonal Zoura. V předposlední minutě druhé třetiny hráli hosté přesilovku a Marek Hrubý od modré prostřelil vše a zvýšil na 2:4 pro hosty. Ve třetí třetině nejprve ve 43. minutě Tomáš Křenek dvakrát vyzkoušel střelami z kruhů pozornost Zoura. Ve 48. minutě rozhodčí neuznal hostům další branku dosaženou ze skrumáže před brankou a o minutu později Šimoník po náhře Dlouhého před branku neproměnil další šanci hostů.  V 56. minutě vyzkoušel
opakovaně pozornost Havelce domácí Kočí. Na druhé straně podržel domácí Zour po šancích Rudy a zejména předvedl výborný zákrok vyrážečkou po střele Šimoníka zblízka. V 57. minutě předvedli výbornou kombinaci Pave Srb a Tomáš Křenek, který zakončil akci k střelou k tyči na 2:5. V 59. minutě se protáhl kolem obránce domácích u mantinelu Lukáš Bednařík a po jeho přesné nahrávce Patrik Řehoř vymetl pravý horní roh Zourovi branky a zvýšil na konečných 2:6 pro hosty, kteří zaslouženě přivezli z Vysočiny cenné body. První domácí mistrovské utkání v letošním roce sehrají HC Strakonice o tomto víkendu v sobotu v Knürr Aréně na Křemelce se Sj. ŽIrovnice od 17.00 hodin

Jiskra Humpolec – HC Strakonice  2:6 (0:2,2:2,0:2)

Sestava Humpolec:  Zour, Přibyl, Loučka, Kočí, Žůček, Šerák, Drábek, Jelínek,  Hřeben, Dvořák, Dolejš, Cirhan, Kafka, Hubata, Brázda

Sestava Strakonice:  Havelec, Myslivec, Kovář, Srb Jan, Kloud, Hrubý,    Hřebíček,Gross, Ruda, Šimoník, Srb Pavel, Křenek,  Andrle, Dlouhý, Čadek, Kurečka, Řehoř, Bednařík

Branky Humpolec:    25‘ Dvořák, as. Jelínek,  33‘ Jelínek, as. Dvořák

Branky Strakonice: 6‘ Ruda, as. Srb Jan, Hřebíček,13‘ Šimoník, as. Ruda, 29‘ Kovář,   as. Řehoř, Andrle, 39‘ Hrubý, as. Čadek, 57‘ Křenek, as, Srb Pavel, Čadek, 59‘ Řehoř, as. Bednařík