Ve čtvrtek 28. prosince zorganizovali zástupci šesté třídy hokejový turnaj. Na strakonickém ledě se kromě domácího celku představili HC Slavia Praha, HK Lev Slaný, South Stars a HC Slavoj Zbraslav.

Systém turnaje nabízel souboj každého s každým, utkání se hrála na 2 x 15 minut a za vítězství se do tabulky připisovali 2 body, při nerozhodném skóre si celky rozdělili po bodu. Celodenní turnaj tedy nabízel deset utkání. Turnaj, který se konal pod záštitou České podnikatelské pojišťovny, se velice vydařil. Utkání byla doprovázena skvělou diváckou podporou z řad rodičů, hlavně díky domácím, ale také fanouškům Lvů ze Slaného.

HC STRAKONICE – HC SLAVOJ ZBRASLAV 2:0

Do prvního utkání turnaje nastoupil hned v 8 ráno domácí tým šesťáků. V zápase se dlouho čekalo na brankovou příležitost. O prvních dvou bodech pro svůj celek rozhodl kapitán Samuel Drančák, který se postaral o obě branky domácích.

HK LEV SLANÝ – HC SLAVIA PRAHA 1:2

Od první minuty bylo na ledě znát, že proti sobě stojí dva favorité celého turnaje. Na ledě se rychle střídaly útočné akce s jistými zákroky obou brankařů. Skore se poprvé měnilo až minutu a půl před koncem, kdy šla do vedení pražská Slavia. Ihned po buly Lev dokázal vyrovnat na 1:1 a v závěrečných sekundách stihli Pražané ještě skórovat a urvat vítězství na svou stranu.

SOUTH STARS – HC STRAKONICE 2:3

Po jednozápasové přestávce se na scéně opět představili domácí hokejisté. Tentokrát proti výběru jihočeských hráčů šestých tříd, za které nastupoval například i strakonický Jan Kučera. South Stars šli brzy do vedení, na jejich branku dokázal odpovědět Drančák. O chvíli později opět strakoničtí prohrávali a opět dokázali srovnat, tentokrát zásluhou Lukeše. Ve druhé utkání dokázal vstřelit opět dvě branky, kdo jiný, než Samuel Drančák a rozhodl o vítězství pro strakonické mladíky.

HK LEV SLAVNÝ – HC SLAVOJ ZBRASLAV 6:1

Do tohoto utkání vstupoval Lev Slaný jako favorit. Dlouho se čekalo na branku a poté ve druhé polovině zápasu přišla rychlá branková smršť šesti branek. Zbraslavští už jen v poslední minutě přidali čestný gól.

HC SLAVIA PRAHA – SOUTH STARS 6:2

Vyrovnaný souboj přineslo prvních patnáct minut, kdy před přestávkou svítilo na ukazateli skóre 2:2. Navíc měli jihočeští mladíci řadu šancí, které nedokázali využít. V druhé polovině se ukázala šikovnost pražských šesťáků, kteří individuálně přehráli South Stars a nakonec zvítězili vysoko 6:2

HC STRAKONICE – HK LEV SLANÝ 2:4

Pokud chtěli domácí pomýšlet na prvenství v turnaji, bylo jisté, že musí proti lvíčatům ze Slaného uspět. Utkání začalo velmi slibně, kdy nahozený kotouč dojel rychlonohý Josef Zoch a svůj únik proměnil v branku. Jenže do konce první poloviny Slaný otočil na 1:3. Strakoničtí v druhé půli nedokázali využít trestné střílení a naopak inkasovali smolný gól. Na konečných 4:2 upravil skóre střelec Samuel Drančák

HC SLAVOJ ZBRASLAV – HC SLAVIA PRAHA 0:5

Hladký průběh utkání pro pražskou Slavii, která brzy vedla 0:3 a v závěru přidala ještě dvě branky. Naopak hokejisté Zbraslavi nedokázali vstřelit branku už ve druhém vystoupení na turnaji.

HK LEV SLANÝ – SOUTH STARS 3:1

V tomto utkání jasně dominovali hvězdičky z jihu Čech, hned z kraje utkání se dostali do vedení zásluhou dvojice Kučera – Humeník. Lev Slaný dlouho odolával tlaku a měl také pořádnou dávku štěstí, když je třikrát zachránila branková konstrukce. V závěru utkání dokázali lvíčat otočit skóre a připsali si druhou výhru v turnaji.

HC SLAVIA PRAHA – HC STRAKONICE 3:3

Do posledního utkání nastupovali strakoničtí už v odpoledních hodinách a čekal je silný soupeř HC SLAVIA PRAHA.  Zápas nezačal pro strakonické vůbec dobře. Po 5 odehraných sekundách, ihned po úvodním vhazování, se dostali Pražané do vedení. Nenápadná střela od modré čáry prošla až do strakonické branky. Vyrovnat na 1:1 se poté podařilo Drančákovi. Slavisté opět šli do vedení asi o minutu později a do konce první části dokázali strakoničtí otočit, když vyrovnával Ryba a na 2:3 se prosadil nezastavitelný Samuel Drančák. Šestí HC Strakonice bohužel nadějný výsledek neudrželi, ve druhé polovině utkání slávisté vyrovnali a tak si oba celky rozdělili body. Tento výsledek rozhodl o prvenství pražského celku a pro Strakonice to znamenalo třetí příčku.

SOUTH STARS – HC SLAVOJ ZBRASLAV 7:1

Závěrečné utkání rozhodovalo o umístění na čtvrté a páté pozici, když se proti sobě postavili celky, které čekali na bodový příděl až na posledního utkání. Šesťáci HC Slavoj Zbraslav jakoby už neměli síly a tak celé utkání dominovali mladíci Sout Stars. Celek trénovaný strakonickými hráči Martinem Všetečkou a Markem Hrubým nakonec zvítězil vysoko 7:1.

Zápasy Výhry Prohry Remízy Body Skóre
1. HC SLAVIA PRAHA 4 3 0 1 7 16:6
2. HK LEV SLANÝ 4 3 1 0 6 14:6
3. HC STRAKONICE 4 2 1 1 5 10:9