První střelu vyslal na Nováka v brance Tábora Ondřej Dlouhý, ale brankář který většinou stráží branku druholigového áčka, ukázal výborný postřeh vyrážečkou.

Ale hned poté přišla zbytečná ztráta v útočném pásmu a Drda který se dostal do brejku předvedl velmi dobře provedený blafák na 1:0. Hosté dále Davidem Rudou, Pavlem Srbem a Tomášem Růžičkou v dalších minutách postupně zkoušeli Nováka ale ten byl pozorný. Pak ale úzkostliví rozhodčí poslali hosty do tří a domácí dvojnásobnou přesilovku využili v 8. minutě Ježkem, který po objetí branky prostřelil klečícího Jakuba Myslivce pod horní tyč na 2:0. O dvě minuty později po závaru před brankou hostí přehodil brankáře hostí Kratochvíl a Tábor vedl 3:0. Hosté se dostali ke slovu až v 15. minutě, kdy při přesilovce a nahození Všetečky tečoval puk David Ruda mimo dosah Nováka na 3:1. Při další přesilovce se dostal po kombinaci do šance Ondřej Dlouhý, ale sám před brankou střelou po ledě těsně minul tyč. V závěru třetiny rozhodčí svými diskutabilními rozhodnutími poslali hosty opět do tří a domácí přesilovku opět využili, když Drda předvedl šestnáct vteřin před koncem zakončení blafákem na 4:1. Ve druhé třetině hosté od počátku začali aktivněji, což avizovaly střela Dlouhého z kruhů a velká šance Majora, který sám před brankou mířil vedle. Ve 33. minutě ale předvedl krásnou akci na jeden dotek útok strakonických mladíků Ruda, Dlouhý a Křenek, kterou zakončil David Ruda střelou do levého horního rohu domácí branky a snížil na 4:2. Hosté pokračovali v tlaku a ve 39. minutě po přesné přihrávce Tomáše Růžičky před branku Pavel Srb pohotově prostřelil Nováka a snížil na 4:3. Do třetí třetiny hosté nastoupili se zjevnou snahou obrátit stav utkání ve svůj prospěch. Hned ve 41. minutě obral domácí obránce o puk Růžička, ale ve vyložené šanci volil blafák, který mu Novák chytil. Další příležitost

měli hosté v přesilovce ve 42. minutě, jenže po velké chybě ujel obraně hostí domácí Petr Dudák a po perfektním blafáku vymetl horní roh Myslivcovi branky a domácí zvýšili na 5:3. Hosté přesto pokračovali v tlaku a domácí téměř nepouštěli do šancí. Ve 47. a 49. minutě Růžička dvakrát střelami ohrozil domácího brankáře. Tvrdou ranou v 52. minutě od modré těsně minul horní roh Ondřej Dlouhý. Ale až v 56.minutě se po náhře Davida Rudy před branku prosadil Tomáš Křenek a snížil na 5:4. Vzápětí byl faulován ve vyložené šanci Ruda ale nařízené trestné střílení neproměnil. Drama v závěru vygradoval opět Tomáš Křenek, jehož nahození v 59. minutě přes obránce Novák uviděl až v brance a vyrovnal na 5:5. Závěrečné nájezdy hosté ale nezvládli, když Hřebíček, Všetečka a Dlouhý na Nováka nevyzráli a zkušený Táborský Ježek ve druhém na Jakuba Myslivce ano a hosté si po dobrém výkonu ve druhé a třetí třetině odvezli pouze bod.

Poslední mistrovské utkání v letošním roce sehrají HC Strakonice o příštím víkendu v sobotu v Knürr Aréně na Křemelce se Sokolem Radomyšl od 14.00 hodin.

HC Tábor B – HC Strakonice 6:5 náj. (4:1,0:2,1:2)

Sestava Tábor B: Novák, Samec, Trieb, Košař, Hlaveš, Dudák Pavel, Hastrman,Ošmyk, Jankovský, Marek, Drda, Rižák, Ježek, Dudák Petr,Kratochvíl, Heršálek, Pospíchal, Prštický

Sestava Strakonice: Myslivec, Havelec, Kovář, Srb Jan, Všetečka, Hrubý,Hřebíček,Kordík, Ruda, Šimoník, Růžička, Major, Srb Pavel,Andrle, Dlouhý, Čadek, Křenek, Kurečka,

Branky Tábor: 2‘ Drda, 8‘ Ježek, as. Kratochvíl,10‘ Kratochvíl, as.Ježek,20‘ Drda, as. Pospíchal, 43‘ Dudák Petr, 60‘ Ježek (náj.)

Branky Strakonice: 15‘ Ruda, as. Hřebíček, Všetečka, 33‘ Ruda, as. Dlouhý,Křenek, 39‘ Srb Pavel, as. Růžička, 57‘ Křenek, as. Ruda,59‘ Křenek, as.‘ Růžička