Hosté, kteří nastoupili do derby v nových dresech se pustili do utkání aktivně a hned v 1 minutě prověřili Pixu Pavel Srb a Jaroslav Hřebíček. Na druhé straně vyzkoušeli ve 4 minutě pozornost Havelce střelou ze strany těsně nad Janda a o dvě minuty později Tomáš Tupý, který v minulosti oblékl strakonický dres v 2 lize. První velkou šanci měl ale v 7 minutě David Ruda, který ze strany najížděl na Pixu ale ten střelu bekhendem vytěsnil vedle branky. Rychlé akce se střídali na obou stranách před velmi dobrou návštěvou a v bouřlivém prostředí souboje obou kotlů příznivců. Ve 12 minutě střílel z křídla nebezpečně domácí Bojer, hráč se zkušenostmi z extraligového Litvínova, ale Havelec byl pozorný. Ve druhé polovině první třetiny hosté získali převahu a dostali do několika šancí. Nejprve Tomáš Růžička ve 14 minutě střílel  mezi kruhy po ledě těsně vedle a o dvě minuty později brejk Jakuba Majora vyrazil vyrážečkou Pixa. Ve druhé třetině se ve 23 minutě dostal velké šance domácí Novotný ale sám před Havelcem trefil vedle. Ve 24 minutě hráli domácí přesilovku při které ujel Tomáš Křenek, ale blafák mu Pixa chytil, vzápětí dostal od mantinelu nahrávku před branku Jakub Major ale těsně minul branku. Další velkou šanci hostí měl ve 27 minutě opět v oslabení Ondřej Dlouhý, ale také jeho brejk Pixa chytil. Domácí dostali ve 30 minutě možnost hrát přesilovku pět proti třem při které nastřelil domácí Sitter levou tyč Havelcovy branky a vzápětí ve velké šanci Janda přestřelil. O minutu později střelu Bojera k tyči skvěle vyrazil Havelec. Ve 34 minutě hráli přesilovku hosté a po střele Hrubého kterou domácí brankář vyrazil, dokázal Pavel Srb v pádu dorazit puk do branky na 0:1 pro hosty. Hosté pokračovali v tlaku a střely Křenka a Vlčka těsně minuly domácí branku. Z protiútoku se dostal do velké šance domácí Korous a Havelec předvedl výborný zákrok lapačkou. Ve 36 minutě ujela dvojice hostí  Křenek, Andrle a vyražený puk dorazil k tyči dojíždějící Ondřej Dlouhý na 0:2. Velkou šanci měl zvýšit minutu před koncem třetiny Tomáš Růžička ale v samostatném nájezdu těsně minul.

Na počátku třetí třetiny se dostal nejprve do šance David Ruda a vzápětí sjel puk z hole těsně před domácím brankářem Majorovi. Ve 43 minutě opakovaně střílel na branku Vimperka z kruhů Růžička, ale střely šly nad branku. Ve 46 minutě hráli domácí přesilovku a vytvořili si velký tlak, ale hosty ve velkých šancích Bojera a Předoty podržel opět David Havelec. Rozhodčí byli na Strakonické hráče hodně přísní a při další přesilovce ve 48 minutě ze strany prostřelil hostujícího brankáře Sitter a snížil na 1:2. Branka domácí povzbudila navíc hosté byli dále vylučováni a ve 53 minutě Havelec předvedl výborný postřeh ve velkých šancích Jana Předoty a Langa v 56 minutě, kteří se ocitli před ním zcela sami. Při závěrečném náporu při přesilovce domácích a power play v poslední minutě dramatického utkání vybojoval Ondřej Dlouhý puk ve třetině a po vyhození se nejrychleji k němu dostal Jakub Major a do prázdné branky upravil na konečných 1:3 pro hosty. Velmi dobrý výkon podal celý tým ale zejména David Havelec v brance.

Další mistrovské  utkání sehrají  HC Strakonice v sobotu v Knürr Aréně na Křemelce s vedoucím týmem Krajské ligy Slavojem Č. Krumlov od 17.00 hodin

HC Vimperk – HC Strakonice  1:3 (0:0,0:2,1:1)

Sestava Vimperk:   Pixa, Robl, Předota Ondřej, Předota Jan, Tupý Tomáš, Sitter, Radek, Vítovec, Kačmár, Bárta, Bojer, Paule, Korous, Novotný,Lang, Janda, Samohejl, Sitter Jiří, Krejsa

Sestava Strakonice: Havelec, Myslivec, Hrubý, Hřebíček, Kovář, Gross, Kordík, Srb Jan, Růžička, Ruda, Srb Pavel, Křenek, Dlouhý, Vlček, Major, Kurečka, Šimoník, Andrle ,Binder

Branky Vimperk:      48‘ Sitter Radek, as. Paule, Předota Jan

Branky Strakonice:    34‘ Srb Pavel, as. Hrubý,36‘ Dlouhý, as. Křenek, Andrle, 60‘ Major, as. Dlouhý

Diváků: 400

Rozhodčí: Urban, Lang, Šimánek

Vyloučení: 7:12, Samohejl 5+OK – Vi, Gross 10‘, Srb P. 10‘, Kovář 10‘, Vlček 10‘ – ST

Oslabení:  0:1