Již tradičně na svatováclavskou pouť začne ve Strakonicích nový ročník krajské ligy. V prvním kole na domácím ledě přivítají strakoničtí hokejisté záložní celek HC Tábor.

Domácí tým bude chtít určitě zapomenout na výsledky z minulého ročníku, kdy poprvé za působení v krajské lize se nedostal do vyřazovací části soutěže. Trenér Jiří Beneš v přípravě přivítal navrátilce v sestavě: Tomáš Růžička, Marek Hrubý, Jakub Šimoník. Jejichž zkušenosti chyběly v předešlé sezóně. Výborně odehrál přípravu také útočník David Ruda, který se vrací do Strakonic z mládežnických kategorií v Českých Budějovicích.

V pěti přípravných zápasech před novým ročníkem uhráli strakoničtí hokejisté 3 výhry a dvě porážky. Na úvod přípravy podlehli těsně Příbrami na jejím ledě 6:5 a poté doma nestačili na Milevsko.  V dalším domácím utkání slavil strakonický tým první výhru, výsledkem 6:0 oplatil Příbrami porážku z prvního utkání. Poté strakoničtí dokázali uspět v divoké přestřelce na ledě Milevska a o gól přetlačili v derby Vimperk.

O nejlepšího střelce přípravy se dělí trojice David Ruda, Ervín Binder a Ondřej Dlouhý, kteří vstřelili 4 branky. Nejvíce asistencí nasbíral Jan Čadek, který třikrát přihrával svým spoluhráčům na gól. Kanadské bodování s pěti body v přípravě vyhráli společně Ervín Binder a Ondra Dlouhý, kteří ke svým gólům přidali po jedné asistenci.

Se záložním celkem HC Tábor mají naši hokejisté z loňského ročníku vyrovnanou bilanci.  V září 2015, také na pouť, dokázali porazit Tábor v poměru 3:2. Poté v dalším střetnutí odjížděli z Táborského ledu poraženi výsledkem 7:1 pro domácí.

Naváže strakonický a-tým na výsledky z přípravy a vstoupí vítězně do nového ročníku krajské ligy? Přijďte se podívat do strakonické Knurr arény v sobotu od 17:00.ďte se podívat do strakonické Knurr arény v sobotu od 17:00.