Domácí vstoupili do nedělní přípravy aktivně a už ve 2 minutě chytil Myslivec šanci Fuky. Hosté se dostali ke střele až v 5 minutě kdy Ruda a vzápětí Kovář prověřili Pixu. V 8 minutě zahrozil domácí Korous střelou těsně vedle z mezikruží. O minutu později vyhrál Janda souboj v rohu útočné třetiny a jeho nahrávku před branku proměnil Samohejl, který prostřelil Myslivce na 1:0. V 11 minutě Křenkův bekhend zkrotil Pixa. V 15 minutě  při přesilovce domácích Ondřej Předota z dorážky těsně minul tyč branky hostí. V poslední minutě první třetiny nastřelil Jan Předota pravou tyč Myslivcovy branky.

Ve druhé třetině pokračoval bojovný hokej ale hosté viditelně přidali.Ve 28.minutě při přesilovce hostí nejprve Šimoník nastřelil tyč domácí branky a vzápětí se dostal Binder sám před Pixu ale ten střelu chytil.Hosté vyrovnali na počátku 34 minuty, kdy

Topinka krásně našel přesným pasem přes celé hřiště na útočné modré Tomáše Křenka a ten vymetl levý horní roh domácí branky na 1:1.  O necelou minutu později

zakombinovali v útočné třetině domácích Ruda s Majorem a přihrávku před branku zužitkoval Čadek na 1:2 pro hosty. Vzápětí hráli hosté přesilovku  a Dan Kurečka po tlaku hostí dorazil puk ze skrumáže před brankou na 1:3. O minutu později, ve 35 minutě měli další velkou šanci hostí Tomáš Růžička a Jakub Šimoník, ale závěr hezké akce překombinovali. Závěr třetiny ale patřil díky vyloučení hostů domácím. Hosté nejprve přečkali oslabení tří proti pěti, ale těsně po jejím skončení ve 39 minutě projel před branku hostí Ondřej Předota a střelou k tyči překonal Myslivce a

snížil na 2:3. V poslední minutě po chybě v obraně hostí se dostal před Myslivce Samohejl a střelou pod horní tyč vyrovnal na 3:3.

Třetí třetina přinesla vyrovnaný bojovný hokej. Ve 47 minutě prostrčil šikovně Jan Čadek puk mezi bruslemi domácího obránce a vyslal do brejku Davida Rudu a ten trefil pravý horní roh na 3:4. Hosté měli v závěru více sil, ale jejich šance pochytal pozorný Robl, který vystřídal v domácí brance do třetí třetiny Pixu, když ve 49 minutě neuspěli svými střelami Šimoník a Major a zejména v 52 minutě, kdy zazvonila tyč domácí branky po střelách Srba a Kurečky. V 53 minutě ujel Tomáš Růžička, ale jeho blafák kryl Robl. V 55 minutě konečně hosté po tlaku uspěli, když nahrávku Růžičky před branku z voleje zužitkoval Ervín Binder a zvýšil na 3:5. O minutu později ale dostal Pavel Samohejl nahrávku do jízdy od Krejsy a z křídla tvrdou ranou po ledě mezi nohy prostřelil Myslivce a překonal jej v tomto utkání potřetí a snížil na 4:5. V závěru měl ještě velkou šanci Binder, který vypíchl puk domácímu obránci ale Robl jeho blafák chytil a stav se již nezměnil. Poslední přípravné  utkání sehrají  HC Strakonice  v neděli v Knürr Aréně na Křemelce s HC Vimperk od 17.00 hodin

HC Vimperk – HC Strakonice  4:5 (1:0,2:3,1:2)

Sestava Vimperk:   Pixa, Robl, Předota Ondřej, Předota Jan, Horejš, Sitter Radek, Hak, Sitter Jiří, Samohejl, Korous, Krejsa, Bárta, Novotný, Janda, Fuka, Paule

Sestava Strakonice: Myslivec,Kuncl, Kloud, Hrubý, Hřebíček, Kovář, Gross, Topinka, Šimoník, Růžička, Binder, Čadek, Křenek, Ruda,Srb, Major, Kurečka

Branky Vimperk:      9‘ Samohejl, as. Janda, Paule, 39‘ Předota Ondřej , as. Fuka, Samohejl, 40‘ Samohejl, as. Sitter Radek, 56‘ Samohejl, as.nKrejsa

Branky Strakonice:    34‘ Křenek, as. Topinka, 35‘ Čadek, as. Major, Ruda,  35‘ Kurečka, as. Srb, Kloud,, 47‘ Ruda, as. Čadek, 55‘ Binder, Růžička, Hrubý