HC Strakonice k prvnímu přípravnému utkání přicestovali na led účastníka středočeské krajské ligy HC Příbram. Několik hráčů týmu chybělo, poněvadž se účastnili svatby dlouholetého brankáře HC Jakuba Myslivce, kterému přeje vedení HC Strakonice do manželského života hodně štěstí. První šanci v utkání měl po nahrávce Ondřeje Dlouhého David Ruda, který prověřil domácího Netopila v brance střelou z kruhů. V . 5 minutě Havelec v brance hostí odolal střelám Chudého a Kadiče po ledě a o minutu později při přesilovce chytil nebezpečnou teč domácího Svobody. V 8 minutě hráli přesilovku hosté a po kombinaci ve třetině našel Marek Hrubý před brankou Jakuba Šimoníka a ten z nahrávky před branku vstřelil vedoucí branku hostí na 0:1.

O minutu později si poradil Havelec s nájezdem domácího Hlinky. Ve 13 minutě byl s tržnou ránou na hlavě zraněn střelec prvního gólu Šimoník a musel odjet na ošetření. O minutu později domácí vyrovnali na 1:1, když se v nepřehledné situaci před brankou hostí prosadil domácí Hlinka. V 15. minutě se protáhl Ondřej Dlouhý do třetiny hostí a z kruhů trefil tvrdou ranou levou tyč domácí branky. O minutu později hosté dali druhou branku, když si Marek Hrubý najel na kruhy na nahrávku Pavla Srba a trefil horní roh domácí branky na 1:2. V 18 minutě Havelec chytil samostatný nájezd domácího Svobody.

Druhá třetina začala tlakem hostí. Ve 23 minutě projel domácí obranou Dlouhý Netopil střelu pouze vyrazil a David Ruda pohotově zakončil na 1:3. Téměř stejná situace nastala i ve 26 minutě, kdy při přesilovce hostí střelu Dlouhého domácí brankář neudržel a opět David Ruda zakončil na 1:4. Do branky domácích nastoupil Škuta. Ve 31 minutě při přesilovce domácích nejprve ujel Dlouhý, ale blafákem se

neprosadil a vzápětí se do velké šance dostal i Ruda, ale také na Škutu nevyzrál aby ve stejné minutě po ztrátě puku a chybě v obraně hostí domácí Císař procpal puk za Havelcova záda a snížil na 2:4. Další gól dali domácí opět při přesilovce, kdy po nedůsledném vyhození puku při závaru před brankou hostí Tobolič snížil ve 37 minutě na 3:4. Stejný hráč domácích o minutu později opět po chybě v obraně hostí trefil levý horní Havelcovy branky a vyrovnal na 4:4. V poslední minutě druhé třetiny

dokončil domácí Tobolič hattrick, když po kombinaci ve třetině hostí otočil stav na 5:4 pro Příbram. Ve 42 minutě předvedl výtečný zákrok Havelec, když vykopl betonem střelu domácího Beneše pod horní tyčku. O minutu později domácí Císař zvýšil na 6:4, když nedůsledně bráněn obranou hostí dorazil brankářem vyražený puk. Ve 46 minutě volal nedovolený zákrok na Davida Rudu v samostatném nájezdu po trestném střílení. V 55 minutě Ondřej Dlouhý se z kruhů bombou trefil pod horní tyčku nad Škutovým ramenem a snížil na 5:6. V závěru se hosté snažili o vyrovnání a střela Rudy nadělala Škutovi minutu před koncem starosti. První polovinu utkání hosté odehráli velmi dobře a škoda výpadku v závěru druhé třetiny. V sobotu přijede do Knürr Arény na Křemelku k dalšímu přípravnému utkání favorit letošního ročníku krajské ligy HC Milevsko. Utkání začíná v 18.00 hodin.

HC Příbram – HC Strakonice 6:5 (1:2,4:2,1:1)

Sestava Příbrami: Škuta, Netopil, Matouš, Šír, Šlemenda, Chudý, Beneš, Kadič, Tobolič, Hlinka, Svoboda, Pejsar, Šmejkal, Císař

Sestava Strakonice: Havelec, Kuncl, Kloud, Hrubý, Gross, Kordík, Topinka, Srb,Křenek, Binder, Ruda, Dlouhý, Šimoník

Branky Příbram: 3x Tobolič, 2x Císař, 1x Hlinka

Asistence Příbram: Kadič, Pejsar, Císař, Matouš, Beneš

Branky Strakonice: 2x Ruda, 1x Šimoník, Hrubý, Dlouhý

Asistence Strakonice: 2x Dlouhý, 1x Hrubý, Srb, Ruda