Pátá třída HC Strakonice nastoupila k prvnímu utkání v kalendářním roce 2016. Na domácím ledě hostila HC Slavoj Český Krumlov. Po ospalém začátku ze strany domácích hokejistů se ujali vedení hosté. V čase 07:48 ujel strakonické obraně Alan Šimon a rychlou střelou zápěstím poslal kotouč do strakonické sítě, 0:1. Na začátku druhé části, v rozmezí necelé minuty, hosté využili strakonické nepozornosti v obraně a udeřili hned dvakrát. Nejprve skóroval kapitán Schuppler a na 0:3 pro hosty zvyšoval Turek. Po této brance si domácí trenéři vzali oddechový čas na poradu se svými svěřenci.  Ihned po vhazování se kotouče ujal Robin Vondrášek a snížil na 1:3. První vstřelená branka dodala domácím energii a začali soupeře přehrávat. Kontaktní branku vstřelil ve 29. Minutě Samuel Drančák a o dvě minuty později díky vlastní brance krumlovské obrany vyrovnal Císař, 3:3. Ve 34. Minutě otočil stav utkání Richard Kubíček, jehož nahození od modré čáry prošlo až do sítě soupeře, 4:3. O minutu později slavili domácí dvoubrankové vedení. Samuel Drančák překonal golmana hostí po přihrávce z poza branky od Matyáše Císaře, 5:3. Na začátku třetí části hosté snížili na 5:4, když kapitán Krumlova Schuppler přidal svou druhou branku. O minutu později vrátil domácím dvoubrankové vedení Robin Vondrášek, 6:4 a na konečných 7:4 zvyšoval v 53. Minutě Šimon Šíma.

HC STRAKONICE – HC SLAVOJ ČESKÝ KRUMLOV 7:4 (0:1, 5:2, 2:1)

Branky: 23:55 Vondrášek (Císař), 28:23 Drančák (Císař, Vondrášek), 31:40 Císař, 33:26 Kubíček (Císař, Drančák), 34:55 Drančák (Císař, Vondrášek), 45:48 Vondrášek (Zralý), 57:35 Šíma – 07:48 Šimon, 22:34 Schuppler (Kupec), 23:41 Turek, 44:27 Schuppler (Šimon, Kamiš)

Sestava domácích: Vágner, Císař Metoděj – Císař Matyáš, Drančák, Vondrášek, Ryba, Šíma, Ešler, Lukeš, Petele, Mikeš, Křivanec, Solařová, Zoch, Kubíček, Zralý

Sestava hosté: Kalista, Proisl – Vomastek, Turek, Čevora, Kamiš, Schuppler, Taraba, Lakomý, Soukup, Dvořák, Kapr, Kupec, Šimon