Hosté nezačali utkání dobře, už ve 20 sekundě utkání se protáhl po levém křídle přes obránce hostí domácí Hřeben a jeho nahrávku před branku tečoval pod horní tyč Havelcovy branky nepokrytý Brychta na 1:0.  O minutu později Binder po nahození Dlouhého tečoval před brankou puk, ale Zour byl pozorný. Ve  čtvrté minutě hráli hosté přesilovku. Po chybě v třetině domácích ale ujel obráncům Komůrka ale Havelec  blafák chytil. V 6. a 7. minutě jel opakovaně po chybách ve středním pásmu na Havelce osamocený domácí Dvořák, ale Havelec potvrzoval svoji velmi dobrou formu a s nájezdy si poradil. V 15. minutě hráli hosté přesilovku a střelu Kašpara tečoval před brankou Kurečka. Zourovi puk vypadl,  ale útočník hostí jej již nestačil dopravit do sítě, neboť jej domácí obránce zablokoval. Hned z protiútoku měl velkou šanci domácí Knězů, ale Havelec opět hosty podržel. V poslední minutě první třetiny tvrdě střílel z kruhů Jan Kašpar, ale Zour předvedl výborný zákrok vyrážečkou.

Ve druhé třetině ve 23. minutě přidali domácí druhý gól, když se protáhl mezi hostujícími obránci špatně atakovaný Zeman a střelou k tyči zvýšil na 2:0. Hosté se sice snažili vývoj utkání změnit, ale domácí pozorně bránili a střelba hostí byla málo důrazná. Ve 34. minutě hráli domácí přesilovku, střelu Šeráka Havelec vyrazil, ale nedůrazně pokrytý Dolejš natřikrát dostal puk za záda brankáře hostí a zvýšil na 3:0.

V úvodu třetí třetiny jakoby přišlo z kabiny hostí jiné mužstvo. Hned v úvodu při přesilové hře prostřelil Ondřej Dlouhý ze strany Zoura a hosté snížili na 3:1. Ve 43. minutě opět hosty podržel výborným zákrokem Havelec po střele Hřebena. Ve 45. minutě hráli hosté přesilovku čtyř proti třem a po střele Kašpara Hřebíček dorazil puk za Zourova záda a snížil na 3:2. Hosté se snažili vyrovnat a  vytvořili si tlak, při kterém ve 47. minutě Binder po ledě trefil levou tyč domácí branky. V 50. minutě se protáhl před Zoura Dlouhý, ale ten domácí opět podržel. Velkou šanci hostí měl v 56. minutě Pavel Srb, ale ve velké šanci netrefil branku. O minutu později opět velký závar před domácí brankou vyřešil Zour. Hosté v závěru zkusili vyrovnat v power play, při které byl při střele nedovoleně bráněn Hřebíček, ale rozhodčí již nevylučoval a získaný puk trefil přes celé hřiště do opuštěné branky hostí domácí Dolejš a rozhodl na 4:2 pro domácí.

V dalším utkání Krajské ligy zavítají HC Strakonice v neděli od 18.00 na led HC Tábor B.

Jiskra Humpolec – HC Strakonice 4:2 (1:0,2:0,0:2)

Sestava Humpolec: Zour, Kaiseršrot, Šerák, Kříž, Doubek, Krankus, Hynek, Hubata,