Domácí začali utkání přesilovkou ve třetí minutě ale Kadlece v brance hostí ohrozili pouze střelou od modré. Do první šance se dostal v 5. minutě hostující Jan Řehoř, když střelou mezi kruhy prověřil pozornost Havelce. V 10. minutě měl šanci ve skrumáži Jungbauer, puk prošel vedle pravé tyčky domácí branky. O minutu později se protáhl Binder do třetiny hostí a z kruhů tvrdou ranou vyzkoušel kvality Kadlece.

Ve 12. minutě z otočky minul pravou tyč domácí branky a vzápětí výborně zasáhl Havelec proti střele hostujícího Duchoně. Domácí ohrozili Kadlece v 15. minutě opět Binderem, ale jeho střela skončila pouze v jeho výstroji. V 18. minutě hráli hosté přesilovku a vyražený puk brankářem dokázal natřikrát u tyče nedůsledně bráněný Kudrna dotlačit do sítě a hosté vedli 0:1.

Také druhou třetinu začali domácí neplodnou přesilovkou, naopak hosté ve 25. minutě potrestali domácí  za nepozornost v obraně a Řehoř zblízka prostřelil Havelce na 0:2. Podobná situace se stala i ve 29. minutě, kdy obránce domácích nedůrazně napadal volného stejného hráče hostí, ten se mohl pohodlně otočit s pukem před brankou domácích a trefit pod víko Havelcovy branky na 0:3. V polovině utkání získali domácí mírnou převahu. Nejprve se dostal do vyložené šance Binder, ale v nájezdu trefil pouze lapačku Kadlece. Ve 36. minutě krásně našel Kovář nahrávkou přes celé hřiště Kurečku a jeho přihrávku Jan Čadek proměnil ve snížení na 1:3. O dvě minuty později se dostal do další vyložené šance a příležitosti  na změnu vývoje utkání domácí Kovář, ale neprostřelil Kadlece. Hned z protiútoku ve 39. minutě se ale dostal do samostatného nájezdu nepokrytý Gába a střelou mezi kruhy trefil levý roh domácí branky na 1:4.

Na počátku třetí třetiny hráli domácí neúspěšně přesilovku pět proti třem.  Ve 44. minutě projel Jan Andrle a z kruhů po ledě protáhl Kadlece v brance hostí. Ve 47. minutě hráli domácí přesilovku, při které Čadek šikovně  uvolnil mezi kruhy do nájezdu Jakuba Majora, ale ten váhal se střelou až o puk přišel. O dvě minuty později ujel obráncům hostí Ervín Binder, ale sám před Kadlecem vystřelil nedůrazně a Kadlec si s jeho střelou poradil. Další velkou šanci po přesné nahrávce Topinky před branku měl opět Binder, ale ve vyložené šanci přestřelil. V 53. minutě hráli hosté přesilovku, domácí, ale po napadání získali puk a po přesné nahrávce Jana Čadka David Kovář z voleje snížil  při vlastním oslabení na 2:4. Ve zbytku utkání hosté zkušeně nepustili domácí do dalších šancí a stav se již do konce utkání nezměnil.

V příštím utkání se utkají v neděli od 17.00 hodin HC Strakonice v derby s HC Vimperk na soupeřově ledě.

HC Strakonice – Sokol Radomyšl 2:4 (0:1,1:3,1:0)

Sestava Strakonice: Havelec, Doubek, Kovář, Hřebíček, Kloud, Topinka,Řehoř,