HC Strakonice – HC Domažlice      7:3   (4:0, 0:2, 3:1)   17.10.2015

Ze sobotního utkání Krajské ligy dorostu proti HC Domažlice, vyšli dorostenci HC Strakonice i přes herní výpadek ve druhé třetině vítězně.

V první třetině se ujali poměrně brzo vedení a od dvanácté minuty již hráli s čtyřbrankovým náskokem, který si drželi do dvaadvacáté minuty zápasu. Po čtvrtém inkasovaném gólu hostující tým z Domažlic zlepšil obrannou činnost a domácí se přes ni nemohli dlouho prosadit, což byl z mého pohledu důsledek, že hráči podlehli dojmu snadného vítězství a polevili v kombinaci. Také koncovka byla značně nepřesná. Výpadek koncentrace v první polovině druhé třetiny pak soupeř využil dokonale a brankami ve 23. a 28. minutě snížil stav na 4:2, který vydržel až do třetí třetiny.

S obdrženými góly přišla do našich řad i nervozita, která začala odeznívat až po gólech Adama Mikeše ve 42. a 48. minutě. Uklidnění přišlo až s brankou Jakuba Švece v 53. minutě, na níž stačil hostující celek odpovědět už jen gólem v 58. minutě, kterým korigoval na konečný stav utkání 7:3 ve prospěch domácích. Za zmínku také stojí, že v zápase nebylo jediného vyloučeného hráče.

Zedník Jiří

Sestavy:

HC Strakonice: Kratochvíl Matyáš – Hřebíček Jan, Kolařík Vojtěch, Vítovec František, Kajtman Vojtěch, Švec Jakub, Bida Vladyslav, Babor Daniel, Mikeš Adam, Pek Šimon, Žampach Ondřej, Kotrba Filip, Matašovský Patrik

HC Domažlice:  Pluhař Patrik, Zůna Dominik, Smazal Pavel, Kříž Jakub, Voldán Matěj, Weber David, Kreysa Jonáš, Petržík Matěj, Rada Vojtěch, Klement Michael, Brož Jiří, Špirk David, Blažek Matěj, Skrejval Martin, Blažek Šimon

Třetiny: 4:0, 0:2, 3:1

Branky a nahrávky:

Domažlice:  22,03 Weber (Smazal), 28,17 Rada, 57,43 Smazal

Strakonice:  02,51 Švec (Bida), 06,41 Bida Kolařík), 07,51 Kotrba (Pek), 41,52 Mikeš (Pek, Žampach), 47, 52 Mikeš (Bida, Hřebíček), 47,58  Mikeš (Babor)

Rozhodčí: Jílek, Diviš, Gabauer

Vyloučení: 0:0