V neděli 30.srpna jsme odehráli svůj poslední přátelský zápas před startem ligy straších žáků doma ve Strakonicích proti tradičnímu soupeři HC Meteor Třemošná, se kterým se budeme v letošní sezoně opět potkávat v boji o cenné body . Musím , ale připomenout , že chlapci šli do zápasu po skončeném týdenním soustředění na ZS ve Strakonicích a všichni okolo 8.třídy čekali na nový herní projev tohoto mužstva .

HC Strakonice – HC Meteor Třemošná

Utkání jsme začali velice dobře. Hned v 1.min otevírá skore M.Janda po samostatné akci (1:0). Běží 2.min a branku střílí J.Slanina po asistenci J.Koryťák,D.Kašpar (2:0).V 18.min po chybě v rozehrávce obránců Meteoru přidáváme další branku. Branku vstřelil J.Janoch po přihrávce T.Hollara (3:0). Ve 30.min střídáme brankáře . P.Kopalovič přenechává klec R.Slaninovi bez obdržené branky.Ve 31.min jsme byli důraznější před brankou soupeře. Výsledkem je branka T.Hanáka , kterému nahráli J.Janoch a T.Hollar (4:0).Ve 34.min další naší branku přidává J.Janoch po asistenci T.Hanáka (5:0).Ve 37.min využíváme přesilovou hru. Opět jsme důraznější před soupeřovo brankářem . Autorem branky je J.Janda po přihrávce J.Koryťák a M.Havlíček (6:0). Ve 47.min zvyšujeme ve vlastním oslabení . J.Janochovi přihrává T.Hanák (7:0). V 50.min branku střílí Š.Kouba po přihrávce M.Havlíčka (8:0). Ještě taktéž v 50.min branku střílí M.Havlíček po přihrávce J.Budíka (9:0). V 53.min naši chlapci opět předvedli větší důraz před soupeřovo brankou a výsledkem je branka J.Slaniny ,kterému přihrál J.Janda (10:0).V 58.min po výborně předvedeném založení útoku z vlastního pásma střílí branku T.Hollar po asistencích T.Hanáka a V.Svacha (11:0). Ve stejné 58.min přidává další branku J.Slanina po přihrávce J.Jandy (12:0). v 59.min se projevil opět větší důraz před brankou soupeře. Branku střílí T.Hollar po přihrávkách J.Janocha a T.Hanáka (13:0). V 60.min dvě vteřiny před koncem zápasu končí účet vstřelených branek do sítě Meteoru T.Hanák po přihrávkách J.Budíka a V.Svacha (14:0).

Závěrem je nutné pochválit celý tým za předvedený kolektivní výkon.Oba naši brankáři bez obdržené branky! Chlapci hráli kombinační hokej celých 60.minut. Nejvíce mě překvapil předvedený důraz před soupeřovo brankou, ze kterého se vytěžilo mnoho branek.Teď se musíme během tohoto týdne připravit na první mistrovský zápas , kdy zajíždíme na HC Kobru Praha .

HC Strakonice – HC Meteor Třemošná 14:0 (3:0, 3:0, 8:0).

Branky: 3x J.Slanina,3x J.Janoch,2x T.Hanák,2x T.Hollar,2x M.Janda , Š.Kouba, M.Havlíček .

asistence : 4x T.Hanák,2x M.Janda,2x T.Hollar,2x J.Janoch,2x M.Havlíček,2x J.Koryťák,2x V.Svach, 2x J.Budík,D.Kašpar .

Sestava: P.Kopalovič,R.Slanina – V.Svach“A“,J.Budík,M.Havlíček,J.Koryťák,F.Vaněček,M.Janda „C“,D.Kašpar,J.Slanina,J.Janoch,T.Hanák,T.Hollar,R.Dub,F.Andrle,Š.Kouba.

Připravil vedoucí týmu Jaroslav Vaněček