K druhému přípravnému utkání nastoupili Strakoničtí hokejisté v pátek proti soupeři s krajské ligy a jednomu z favoritů Milevsku. V první třetině měli navrch hosté, kteří lépe bruslili a bylo znát že mají za sebou již třetí týden přípravy na ledě. Už ve druhé minutě Křenek prověřil domácího Žilinčíka střelou z kruhů. Ve 4. minutě tvrdě střílel od modré Kašpar a vyražený puk se snažil umístit bekhendem do branky opět Křenek. Stejný hráč po kombinaci s Andrlem v 7. minutě jen těsně minul po ledě levou tyč domácí branky. Domácí se dostali do první šance až v 8.minutě, kdy nejprve Urban střílel z kruhů a vzápětí předvedl výborný zákrok Špiler po dorážce Matějky. Největší šanci první třetiny si vytvořil hostující Paukner, který se v 16. minutě protáhl z křídla před Žilinčíka, ale ani nadvakrát ho neprostřelil. V 19. minutě projel před branku hostí Bazgier a jeho bekhend těsně minul horní roh domácí branky. Druhou třetinu začali domácí výrazně aktivněji a ve 21. minutě při přesilovce Strakonic se dostal až před Špilera domácí Fořt a Špiler musel předvést pohotový zákrok betonem po střele k tyči. Domácí pokračovali v tlaku a o dvě minuty později střelu Jíšky zblízka vyrazil hostující brankář vyrážečkou nad branku. Ve 27. minutě při přesilovce Strakonic se po chybě obrany v útočném pásmu dostal do nájezdu domácí Jíška a blafákem překonal Špilera na 1:0. Ve 34. minutě po kombinaci před brankou hostí se dostal po nahrávce Poucha před Špilera Nevolný ale hostující brankář střelu zblízka chytil. V závěru druhé třetiny ve 40. minutě hráli domácí přesilovku, při které si na přihrávku Poucha od zadního mantinelu najel před branku Novotný a střelou z voleje k tyči zvýšil na 2:0 pro domácí.

Ve třetí třetině vstřelili domácí další branku hned v úvodu při další přesilovce, kdy se od modré trefil přes skrumáž hráčů k pravé tyči branky hostí domácí Sláma a zvýšil na 3:0. Hosté mohli snížit o dvě minuty později, kdy se dostal po rychlém protiútoku hostí a nahrávce Pauknera do šance Kepl, ale trefil levou tyč za již překonaným Žilinčíkem. Ve 47. minutě nechali hosté před brankou volné dva hráče domácích a po nahození od modré střelu Štycha ještě Špiler vyrazil, na dorážku Matějky již nedosáhl a domácí vedli 4:0. Poslední desetiminutovka ale patřila hostím. V 50. minutě po kombinaci s Keplem tvrdě vystřelil Bazgier, ale Žilinčík střelu kryl. O dvě minuty později při přesilovce hostí se dostal do vyložené šance po nahrávce před branku Řehoř ale domácí brankář opět výborně zasáhl. Hosté snížili v 55. minutě, kdy při další přesilovce vybojoval puk za brankou Andrle a jeho nahrávku před branku proměnil k tyči Binder a upravil na 4:1. Na konečný výsledek 4:2 snížil při další přesilovce hostí v 57. minutě Bazgier, který střelou z kruhů po ledě trefil přesně k levé tyči a překonal domácího brankáře.

Další přípravné utkání sehrají HC Strakonice v Knürr aréně v neděli 23.srpna od 17.00 hod. proti IHC Písek.

HC Milevsko 2010 – HC Strakonice 4:2 (0:0,2:0,2:2)

Sestava Milevsko: Žilinčík David, Kolář, Jíška, Štych, Žilinčík Roman, Votruba, Havran, Müller, Matějka, Novotný, Pouch, Nevolný, Fořt, Pešta, Flégl, Urban, Mácha, Sláma

Sestava Strakonice: Špiler, Doubek, Kašpar, Hřebíček, Kloud, Gross, Kordík, Řehoř, Kurečka, Srb, Čadek, Křenek, Andrle, Binder, Paukner, Bazgier, Kepl, Vavřík

Branky Milevsko: Jíška, Novotný, Sláma, Matějka

Asistence Milevsko: Matějka, Pouch, Nevolný, Štych

Branky Strakonice: Binder, Bazgier

Asistence Strakonice: Andrle, Kepl, Paukner