Loko Veselí nad Lužnicí – HC Strakonice 5:2 (1:1, 2:0, 2:1).

Sestava Veselí: Dvořák, Halász, Míchal, Malecha, Schmied, Kypta, Švanda, Krampl, Čáp, Mikeska, Dušák, Sekera, Bůžek, Janda, Klimeš, Benda, Vlach, Arnold

Sestava Strakonice: Havelec, Štrobl, Hrubý, Srb Jan, Kovář, Ondrejec, Gross, Kloud, Kepl, Andrle, Binder, Srb Pavel, Major, Vlček, Řezník, Papež, Kurečka.

Branky Veselí: 2x Mikeska, 1x Dušák, Míchal, Čáp.

Asistence Veselí: 2x Čáp, Mikeska, 1x Klimeš.

Branky Strakonice: 1x Binder, Kepl.

Asistence Strakonice: 1x Kepl, Andrle.

Přesilovky: 2:1.

Oslabení: 1:0.

Vyloučení: 6:6, Kovář (St) 10‘.

Diváků: 110.

Rozhodčí: Dvořák, Brůha, Strnad.

Tým HC Strakonice přijel v sobotu na ledový Veselský stadion bojovat v posledním utkání základní části před play off bez zraněných Jana Kašpara (koleno), Jaroslava Hřebíčka (ruka), trenéra Pavla Hejla (pracovně zaneprázdněný), Tomáše Růžičky a studentů Michala Bazgiera, Ondřeje Dlouhého a Tomáše Křenka, kteří využili jarní prázdniny k lyžování na horách. Na lavičce tým vedli Romanem Špiler s Jakubem Myslivcem. V utkání tak dostali příležitost nadějní junioři Dušan Vlček a Lukáš Řezník a oba podali velmi dobrý výkon. Utkání se hrálo od počátku v rychlém tempu a hosté hned v úvodu dostali příležitost přesilovky. Nejprve ohrozil domácího brankáře Dvořáka David Kovář, kdy střelou po ledě těsně minul tyč domácí branky, vzápětí po přesné nahrávce Richarda Kepla před branku uklidil puk k pravé tyči domácí branky Binder a hosté vedli ve třetí minutě utkání 0:1. O dvě minuty později hráli přesilovku domácí a David Havelec nejprve vyrazil tvrdou střelu Míchala od modré ale nahozený puk Dušákem od pravého kruhu po skrumáži před brankou propadl do sítě na 1:1. Domácí postupně získávali mírnou převahu, když většinu jejich akcí táhla jako obvykle sehraná útočná dvojice domácích tahounů Čáp a Mikeska. V 11. minutě chytil Havelec nebezpečnou střelu Míchala z vleku po náhře Martina Čápa a poté další tvrdou střelu domácí opory z kruhů. Hosté se úporně a dobře bránili a Havelec v 16. minutě chytil další velkou šanci Čápa po objetí branky.

Hned v úvodu druhé třetiny se protáhl ze strany do šance Jakub Major ale střelou těsně minul tyč. O minutu později vytlačil betonem Havelec střelu domácího Vlacha z kruhů k tyči. Ve 23. minutě hráli domácí přesilovku a Míchal od modré po ledě prostřelil Havelce na 2:1. O minutu později zvýšila Lokomotiva už na 3:1, když po kombinaci ve třetině hostí zvýšil stav nepokrytý Čáp střelou pod horní tyč. V polovině utkání hosté vyrovnali hru a dostávali se do šancí. Ve 28. minutě Major opět po

průniku z křídla těsně minul tyč a vzápětí tvrdou střelu Grosse od modré ve skrumáži před domácí brankou zkrotil Dvořák. Ten si poradil i s dvěma jedovatými střelami Kepla ve 30. minutě, který se jej pokoušel z kruhů překonat . Dvořák podržel domácí tým zejména ve 37. minutě, kdy projel celým hřištěm až před domácí branku Kovář ale Dvořák jeho šanci chytil, stejně jako dorážku Řezníka. V závěru druhé třetiny hráli hosté opakovaně přesilovou hru, z které ale nic nevytěžili, protože opět přeháněli kombinaci na úkor včasné střelby a domácí branku tak neohrozili.

Ve třetí třetině začali hosté náporem, při kterém se hned ve 41. minutě výborně uvolnil ve třetině hostí Jakub Major, ale jeho střelu zastavila tyč domácí branky. Ve 48. minutě hráli hosté přesilovku, jenže po chybě v obraně hostí uvolnil Čáp Mikesku, ten objel i Havelce a po horní tyč zvýšil na 4:1. Nedůrazné bránění domácího hráče v 55. minutě u zadního mantinelu přineslo nahrávku Klimeše před branku a najíždějící Mikeska prostřelil Havelce na 5:1. Vzápětí Havelec chytil semaforem další šanci domácího Arnolda. V 57. minutě projel po levé straně Jan Andrle a jeho přesnou nahrávku proměnil nekompromisní střelou k tyči Richard Kepl a snížil konečný stav utkání na 5:2 pro domácí.

V pátek vypukne očekávané play off. Vzhledem k pravděpodobné kontumaci několika utkání vedoucího týmu krajské ligy David servisu (v pondělí definitivně rozhodne STK) se očekávají posuny v konečné tabulce, takže definitivní soupeř HC Strakonice pro páteční první utkání bude zřejmě znám až v pondělí. Každopádně druhé utkání play off sehrají HC Strakonice v neděli na Křemelce od 17.00 hodin a případné třetí rozhodující ve středu opět na ledě soupeře.