V dalším kole ligy starších žáků A jsme v sobotu 6. prosince odehráli mistrovský zápas s HC Plzeň 1929, se kterou jsme v minulém kole prohráli vysoko 1:15.

V první třetině jsme do 15. minuty obdrželi dvě branky (0:2). V 16. minutě ujíždí po přihrávce V. Svacha L. Vokoun a snižuje na 1:2. Náš celý tým je dnes jako vyměněný. Se soupeřem dokážeme bruslit, držet si každý svého hráče a konečně vidíme v celém týmu bojovného ducha.

Ve druhé třetině hoši vzdorují až do 29. minuty útokům soupeře. Plzeň ve 30. minutě doráží odražený puk a vede 1:3. Ve 35. min střílí druhou naši branku A. Řehoř po nahrávce T. Hollara – 2:3. V začátku 40. minuty hrajeme přesilovou hru 5 na 3, která bude pokračovat do další třetiny. Držíme s lídrem soutěže stav 2:3 a doufáme v překvapení kola.

Ve 42. minutě proměňujeme přesilovou hru. L. Vokoun od modré prostřeluje vše, co stojí v cestě. Branka padla po přihrávce od V. Svacha, takže je vyrovnáno 3:3. Tento stav nám vydržel do 47. minuty, kdy soupeř prostřelil našeho brankáře – 3:4. Další branky jsme obdrželi v 50., 54. a v 55. minutě. Zápas končí výsledkem 3:7.

Dnes celý tým předvedl nejlepší výkon ze všech odehraných zápasů. Chlapci všem dnes dokázali, že se dá porazit každé družstvo a i s vedoucím týmem soutěže držet krok do 47. minuty. A za to si dnes zaslouží od všech pochvalu celý tým. Jestliže v dalších kolech předvedeme tuto hru, tak konečně začneme opět bodovat.

Žákovská liga osmých tříd

HC Strakonice – HC Plzeň 1929 3:7 (1:2, 1:1, 1:4).

Branky: Vokoun 2, Řehoř. Asistence: Svach 2, Hollar.

Sestava: Kratochvíl, Bezpalec –Vítovec, Svach, Vaněček, Bubík, Havlíček, Andrle, Janoch, Vokoun, Hollar, Řehoř, Babor, Kašpar, Kouba, Hradský, Matašovský.

Připravil vedoucí týmu Jaroslav Vaněček