Rozhovor s Romanem Heimlichem, manažer mužstva HC Strakonice, před nedělním zápasem s Žirovnicí.

V minulém kole mladý tým Strakonic v hodně oslabené sestavě podal dobrý výkon na ledě vedoucího Tábora a získal bod. Jak to vypadá s týmem na příští utkání a co dlouhodobě zranění hráči, například Martin Pangrác?

V minulém utkání opravdu chybělo hodně hráčů, ať již vinou zranění, nemocí a studijních nebo pracovních zaneprázdnění. Na tréninku již byl Tomáš Křenek. Bohužel se nám zranil kapitán Tomáš Růžička, který má natržený zádový sval. S třísly stále laboruje Jan Vavřík. Opora Martin Pangrác podstupuje další vyšetření se zraněnými třísly a léčení bude trvat zřejmě dlouhodobě. Odchodem  kanonýra Milana Černého a zraněním Martina Pangráce se nám rozpadl klíčový první útok z loňské úspěšné sezóny. Nedá se nic dělat a tak příležitost dostávají a budou dostávat další mladí hráči z naší mládežnické  líhně, které budeme postupně  zapracovávat do A týmu.

Ve Strakonickém hokeji tradičně vyrůstá spousta kvalitních hokejistů a také hokejistek, nejen olympionici a reprezentanti Roman Turek, Alexander Salák nebo Václav a Zuzana Královi, ale i vychováváte další generace hokejových talentů a  na strakonické podmínky dosahujete při výchově hokejistů mimořádné výsledky.

Rozhodně potenciál je ve Strakonicích velký. Máme šikovné hráče v našich juniorech i v dorostu. dvanáct našich odchovanců nyní hraje extraligu mladšího dorostu v Písku, další čtyři ligu staršího dorostu v Příbrami. Několik odchovanců hraje v Českých Budějovicích. Marek Vaniš střílí branky za ligový Motor, V extraligovém juniorském týmu zde hrají Václav Pašek a David Ruda, v extralize staršího dorostu patří k nejlepším hráčům Jakub Jiřinec, Natan Vráblík a Roman Tintěra a v mladším dorostu Jakub Káník. Někteří se objevují  také v mládežnických reprezentacích stejně jako v ženských reprezentacích  naše odchovankyně Tereza Vanišová a Veronika Bucifalová. Dosahováno to je díky velkém úsilí všech, kteří se zde o hokej starají. Trenérů, vedoucích jednotlivých družstev, činovníků výboru, rodičů, prostě všech, kteří se zde o hokej starají, přestože podpora města  je zde při srovnání s podporou jiných srovnatelných měst u mládeže zcela minimální a nedostatečná.

V úspěšných utkáních proti favoritům Krajské ligy David Servisu ČB a HC Tábor se na trenérské lavičce za chybějícího Pavla Hejla objevila dvojice Marek Kloud a Roman Špiler. Dlouholetá strakonická brankářská ikona a opora Roman Špiler se zatím objevil v brance pouze v jednom přípravném utkání a nyní vypomáhá na lavičce, bude ještě chytat v mistrovských utkáních?

Roman Špiler vzhledem k pracovnímu zaneprázdnění a dlouhodobé práci mimo Strakonice nemohl trénovat jak by si přál a  potřeboval, proto zatím nenastoupil. S mužstvem se ale stále připravuje aby byl připraven mu pomoci a v některém z příštích utkání se již zcela jistě objeví. v sestavě. Jeho zkušenosti jsou pro mužstvo velmi důležité. Zatím vypomáhal ve dvojici Markem Kloudem na trenérském postu a také velmi úspěšně. Oba jsou svým přístupem k hokeji velkými vzory pro mladé hráče v týmu.

V neděli vás čeká soupeř z 8. místa tabulky Krajské ligy Slavoj Žirovnice, který se letos ale hodně posílil….

Za Slavoj letos hrají dva výborní hokejisté, Petr Šachl, který má zkušenosti z americké WHL a AHL, kde hrál za Tri-City Americans a Milwaukee, ve Finsku za Assat Pori a Saipu, ve Švédsku za Brynas IF. V České extralize hrál za České Budějovice a několik sezón za Bílé Tygry Liberec a na Slovensku za HC Košice. Českou republiku reprezentoval jak v kategorii 20-letých a  také i několikrát hrál v A týmu reprezentace, například na Švédských hrách Euro hokej Tour. Druhým špičkovým hráčem Slavoje  je Zdeněk Ondřej, který také vyzkoušel Americké soutěže za WCHL za Long Beach a Anchorage Aces. Po návratu hrál v české extralize, kde vystřídal šest klubů, České Budějovice, Znojmo, Pardubice, Vítkovice, Liberec a Chomutov. V loňské sezóně hráli oba hráči za HC Motor České Budějovice. Tato dvojice střílí většinu branek Slavoje a tak se Strakoničtí hokejoví fanoušci a fajnšmekři mají v neděli v Knürr Aréně v 17.00 hodin opravdu na co těšit!