Liga mladších žáků – 6. třída

HC STRAKONICE – HC SLAVOJ ZBRASLAV 9:4 (3:0, 2:2, 4:2)
Branky: Kříž 6x, Lukeš 2x, Hail
Asistence: Lukeš 3x, Kříž 2x, Pitel, Budík
Vyloučení: 2:2 (využití 0:1)
Sestava: Kováč – Havlíček, Tuháček, Balvín, Novák – Lukeš, Pitel, Kříž, Časta, Budík, Hail, Vaněček, Široký, Mauric
Hráno dne 27. 10. 2014 od 15.00 v Knürr aréně ve Strakonicích
Do utkání jsme vstoupili velmi dobře, dařila se nám kombinace, byli jsme rychlejší a soupeře přehrávali ve všech ohledech. Za stavu 5:0 jsme však polevili a dovolili jsme soupeři dostat se znovu do zápasu a snížit nepříznivé skóre. Dobré však bylo, že za stavu 6:4, kdy jsme byli ve velkém útlumu a začali jsme se strachovat o výsledek, kluci zabrali ve všech řadách a vrátili se k výborné hře z první poloviny zápasu. To má význam zvláště za situace, kdy jsme se v minulých zápasech často nechali v závěru připravit o dobrý výsledek.

SK DOMEČEK/HC LUŽNICE – HC STRAKONICE 6:6 (1:2, 3:2, 2:2)
Branky: Kříž 3x, Tuháček, Budík, Lukeš
Asistence: Lukeš 2x, Hail, Pitel, Kříž
Vyloučení: 5:5
Sestava: Kováč (31. Honsa) – Hail, Tuháček, Vaněček, Mauric – Lukeš, Pitel, Kříž, Široký, Budík, Časta
Hráno dne 29. 10. 2014 od 15.00 na Zimním stadionu ve Veselí nad Lužnicí
Byl to zápas dvou vyrovnaných celků, vždyť i v tabulce se dělíme se soupeřem o třetí a čtvrté místo. Tak, jako tomu bylo v předchozím vzájemném zápase, přetahovali jsme se celý zápas o vedení. V první polovině zápasu jsme se vždy ujali vedení a soupeř dotahoval, pak se situace obrátila a dotahovat jsme museli my. Šest minut před koncem jsme dali vyrovnávací branku a měli jsme ještě několik dobrých příležitostí strhnout vítězství na svou stranu. Nakonec se tak nestalo, ale z předvedené hry i z výsledku můžeme mít dobrý pocit, zvláště za situace, kdy jsme pro nemoci či zranění nastoupili k zápasu jen s 10 hráči v poli, tedy s minimálním možným počtem. Museli jsme se rovněž vyrovnat s velmi tvrdou až zákeřnou hrou soupeře, kterou rozhodčí často netrestali.

Miloslav Tuháček, vedoucí družstva